K čemu jsou (nejen) v modelařině dobré PET lahve?


 
PET lahve jsou nutným zlem současnosti, a dlouho jím nejspíš ještě budou. Zlem “nutným” proto, že proti kombinaci lenosti většiny lidí (a to i těch, kteří na ně “oficiálně” žehrají a ostentativně je třídí) a především pak obrovských zisků, které přinášejí výrobcům, lze těžko očekávat, že by se nápojová obalová technika vrátila k tradičnímu sklu.
 
Snažím se ve svém životě nutná zla nepodporovat, ev. podporovat, co nejméně, především jimi vědomě neškodit druhým, ale rozhodně se nezříkat kladů, které mi jakoby samovolně nabízí.
 
Byl jsem nucen vyměnit motorový olej, přičemž nalévací otvor byl mimo dosah hrdla lahve s olejem, a tak jsem “objevil ameriku”, o kterou se tu hodlám podělit. A přidám ještě pár dalších možných mě známých zpracování PET lahví, místo prostého vyhození do odpadků.
 
Naposledy přibyl na mém webu i popis, jak z PET lahve vyrobit karoserii RC modelu automobilu
 
 
S využitím tvaru dna PET lahve jsem si vystřihnul jednoduchý nalévací žlábek
 
 
 

 

 
V modelařině rád využívám odstřižků PET láhví v kombinaci s oboustrannou pevnostní samolepicí páskou ke zpevnění, nejčastěji lexanových karoserií.
 
Jak při tom postupuji jsem už na tomto webu popisoval.

 

 

 
PET lahve s odřízlým dnem jsem v kombinaci s hadicí, kterou kropíme zahradu, použil jako hadicovou vodováhu - aby rychlospojky GARDENA těsnily, použil jsem k jejich upevnění do hrdel PET lahví igelitovou pásku.
 
Stejn