Dort - reliéf

 

 
Vnučce se blížily 4. narozeniny a mně bylo jasné, že nemohu porušit svou pověst dědečka “všeuměla”, a začal jsem hledat inspiraci, jaký dort pro ni vytvořím.
 
 

A protože jsem si již výrobu dortu polomakety vyzkoušel a protože vnučka ráda medvídka Pů, využil jsem nabídky webu dortydortikydorticky a jeho dokonalý návod, jak vytvořit marcipánový reliéf právě této pohádkové postavičky a pustil se do díla:-)
 
Jak se mi to povedlo, posuďte z obrázku (vlevo je obrázek originálu a napravo můj výtvor).

 
Oproti dortu-polomaketě jsem tentokráte pro fondán-marcipán použil první z receptů na webu Dorty, řezy, dobroty Marcipán podle DagmarM a musím říci, že se mi osvědčil natolik, že u něj už zůstanu.
 
Marcipánový reliéf jsem položil na samotný koupený ovocný dort, což mě umožnilo objevit další “ameriku”, jak zabránit, aby se fondán-marcipán nerozpustil.
 

 

 
Sečteno a podtrženo:
 
Opět mohu jen dát za pravdu výroku na některém z “dortových” webů, že nejde o nic jiného než najít odvahu nebo chuť to zkusit:-)
 
Za sebe mohu říci, že mi “dortotvorba” přináší neskutečné množství radosti, a to jak při vytváření, tak při sklízení obdivu mého okolí, “jak jsem šikovný”, umocněné projevy mé falešné skromnosti:-D, ale především z vychutnávání si radosti a obdivu v očích mých blízkých. Rád cituji staré čínské přísloví, že obdarovaný není ten, kdo dostává, ale ten, kdo dává:-)
 

 

22.2.2009


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.