Chcete použít pro svůj blog nebo web cokoli z tohoto webu?


 
Následující příspěvek, jakkoli je jeho autorem Petr Škaloud, je i příspěvkem mým, a to proto, že bych ho lépe napsat nedokázal a dokonce bych i těžko hledal jiná slova.
 
Důvodem, že jsem ho nenapsal dříve než on, je to, že nejsem bojovník - než bych se s někým pral o něco, na co mám právo, raději nad ztrátou mávnu rukou a pokud mám kam ustoupit, ustoupím a spoléhám se na “boží mlýny”, které melou pomalu, ale jistě.
 
Takže, když jsem občas narazil na netu na nějaký web, jehož autor, obvykle anonymní, publikoval nějaký můj článek jako by ho napsal sám, a to mnohdy ještě se špatně zkopírovanými tagy, napsal jsem mu, bylo-li kam, že mu rád právo publikace ponechám, když napíše zdroj. Nutno přiznat, že jsem takto nápravy nikdy nedosáhl.
 
V koutku duše mi ale stále vrtá pro mě nepříznivá obecná pravda, že kdo zlu neodporuje, jako by ho sám činil, kteréžto vědomí mi moc dobře nedělá:-(
 
Petr se ale rozhodl pustit se do boje s větrnými mlýny roztáčenými neslušnými lidmi, kteří se bez ostychu chlubí cizím peřím, tj. texty a obrázky, které zcizili jejich autorům. Nemohu se mu proto v tomto boji nepostavit po jeho boku. Prvním krokem je proto právě publikace tohoto textu.
 

 
 
Pokud se vám líbí nějaký článek zveřejněný na těchto stránkách natolik, že ho sám chcte použít na svých stránkách je potřeba si uvědomit několik málo věcí.

Články zveřejněné na internetu jsou vlastnictvím autora a podláhají autorskému zákonu.

Do článků je vloženo mnoho energie, času a znalostí které autor musel načerpat praxí a zkušenostmi.

Překlady článků ze zahraničí mají vždy zveřejněný původní odkaz a odkaz na původního autora. Osobně mám svolení od firmmy Traxxas překládat jejich texty. Osobně já je myšleno: Petr Škaloud zvaný ByPS.
Překlady z angličtiny nejsou jednoduchou záležitostí, vyžaduje to nejen dobrou angličtinu ale i mnoho energie a zejména času.

Články uvěřejňované z jiných webů jsou zde vystaveny vždy jen se souhlasem jejich autora.

U obrázků, pokud není uvedeno jinak, patří autorství autorovi článku, kde se obrázky vyskytují.

Pokud chcte umístit odkaz na svoje vlastní stránky na libovolný článek z těchto stránek, máte moje plné požehnání a souhlasím s tím. Odkazem je myšlený hyperlink, který vašeho čtenáře přesměruje na tyto stránky. Takové linky můžete vytvářet bez mého vědomí nebo bez vědomí autora článku pokud jím nejsem já.

Pakliže chcete zveřejnit část textu nebo celý text nějakého článku, pak mě prosím předem kontaktujte a informujte mě o vašem záměru.
Některé články nechci, aby je někdo zveřejňoval, a u dalších to samozřejmě jedině uvítám.

Ke článkům, u kterých vám dám souhlas, vám mohu poskytntout zdrojové texty i doprovodné obrázkyaby jsem vám práci usnadnil.

Podmínkou ale vždy je uvést jméno autora a funkční hypertextový odkaz na původní znění a původní umístění.

Věřím, že lidé kteří texty z těchto stránek kopírují, ale chovají se trestně vy smyslu, že to dělají bez svolení a vědomí autora, že se chytnou za nos, a články přestanou publikovat (stáhnou je ze svých stránek) anebo je doplní informacemi o původu, jak bylo popsáno výše, a dají mi vědět.

Těm, kteří chtějí dál šířit texty a chtějí se chovat eticky, jen žehnám a těším se na spolupráci s nimi.

Na vývoji a psaní obsahu těchto stránek jsem strávil několik let a získal poděkování od mnoha lidí. V poslední době mi pomáhají další šikovní modeláři posunout web dál. Proto ještě jednou apeluji na piráty, aby uznali tuto práci a uvedli zdroj v textech, které násilným způsobem vyvlastnili.

Tj. u článku, kde autor není uveden, bude doplněn tak, aby vždy bylo jasné, komu patří autorská práva.
 

 
Sečteno a podtrženo:
 
Pomožte nám odhalovat podvodníky, kteří se nestydí chlubit cizím peřím. Ke cti provozovatelů webhostingů slouží, že reagují rychle, jak ukazují první případy úspěšně vyřešených případů zcizeného obsahu webu Petra Škalouda - viz. “Chronologie událostí” pod čarou.
 
Pokud někde na internetu narazíte na text, který znáte z jeho webu nebo z tohoto mého, aniž by u něho bylo uvedeno, odkud ten text pochází, dejte nám, prosím, vědět. A znáte-li autora takového webu, odkažte ho alespoň na tento návod, jak postupovat, aby si text na svém webu nebo blogu mohli ponechat a nemuseli ho krást.
 

 
 
Autor článku: Petr Škaloud
Aktualizace obsahu článku pro web “Moje objevené Ameriky”: Jan Cinger
 

16.4.2008


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.