Jak uhlídat užívání léků

 
Motto:
 
V restauraci se ozval tlumený elektronický zvuk výstrahy.

Většina přítomných podvědomě sáhla po mobilním telefonu, nebo alespoň ten pohyb naznačila.

Pouze jediný muž, kterého se ten zvuk týkal, sáhl do kapsy a vyndal drobnou lékovku vybavenou budíkem, vyjmul z ní pilulku, vložil ji do úst, spolkl, zapil, lékovku zavřel a strčil zpět do kapsy, aby při příští výzvě tento rituál zopakoval.
 
 

 
Jakkoli nejsem hypochondr, přesto zůstávám natolik “chlapem”, že když marodím, pak marodím “poctivě”:-D
 
Mj. se to projevuje i tím, že v podstatě jakékoli léky, jsou-li mi lékařem naordinovány, konzumuji v množství i časovém rozmezí přesně, jak mi byly předepsány.
 
Problém je ale v tom, že již začínám dosahovat nejvyšší fáze fatalismu Aktivního, kterým je fatalismus Sklerotický, takže občas mívám problém ujasnit si, zda jsem si v daném časovém rozmezí již vzal svůj příslušný příděl prášků (které můj tchán poeticky nazýval “kroužalkami”), či nikoli, takže hrozí, že se buď předávkuji nebo naopak nevezmu prášky žádné:-D
 
Nicméně nemarodím naštěstí tak často, aby se mi vyplatilo pořídit si lékovku s budíčkem, popsanou v úvodu tohoto mého příspěvku. Existuje ale jednoduchý způsob, jak si odpomoci - k následující “objevené Americe” mě přivedl před lety jakýsi výrobce léků, který měl v plastovém platíčku týdenní dávku, tj. 7 prášků, přičemž každý z nich označil na kovové krycí fólii zkratkou názvu jednoho dne v týdnu.
 
 

 
Od té doby si i já pomocí lihového fixu popíši na kovové krycí fólii každou pilulku zkratkou názvu dne, takže např. v tomto případě (kdy mám brát konkrétní lék ráno, v poledne i večer) vím v poledne, pokud mi v platíčku zbývají dvě pilulky označené autentickým dnem (Út), že jsem příslušnou “kroužalku” ještě nepozřel :-)
 

 

7.4.2009


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.