Jak zabránit tvorbě škraloupu při chladnutí pudinku

a jak správně pudink vařit

 
 

 
Díky výrobě svého dortu polomakety jsem mj. objevil díky webu dortydortikydorticky “Ameriku” o tom, jak zabránit vzniku škraloupu na chladnoucím pudinku, což je důležité pro jeho další použití při přípravě máslového krému.
 
Navíc jsem zjistil, že vlastně technologie, kterou jsme k vaření pudinku používali odjakživa, je chybná, resp. není tak úplně optimální:-)
 
I proto jsem se tu pokusil v následujících řádcích popsat, co jsem “objevil”:-)
 

 
Do příslušné nádoby dáme vařit větší část z množství mléka předepsaného na obalu pudinkového prášku a mezi tím si ve zbylé menší části mléka rozmícháme pudinkový prášek se vším cukrem (to proto, aby se vařící se mléko nepřipalovalo - když se totiž cukr přidá až s rozmíchaným pudinkovým práškem, nemá čas začít karamelizovat). Když se začne mléko v příslušné nádobě vařit, přidáme zbytek mléka s cukrem a pudinkovám práškem a je třeba vše rychle a dobře promíchat. Autorka, když vaří více jak půl litru pudinku, používá k promíchání elektrický šlehač.
 
Mohu potvrdit, že je to geniální fígl! My jsme doposud trávili většinu času nad hrncem a po celou dobu, než se směs dostala do varu, poctivě vařečkou míchali a míchali a míchali …:-D A přestože jsme měli na pudink speciální hrnec, potažený uvnitř teflonem, trocha pudinku se vždy u dna připálila. Tentokráte jsem použil normální hrnec a vše proběhlo díky dodržení tohoto postupu a použití elektrického šlehače rychle a bez problémů!:-)
 

Dobře provařený krém je hladký a bez žmolků.
 
A teď to přijde: Po přelití do misky je třeba na něj po celé ploše přilepit igelit (např. sáček, igelitovou tašku nebo jako já kus igelitové potravinářské fóle), aby se neudělal škraloup a takto připravený a ošetřený pudink se dá vychladnout.
 

 

22.1.2009


Co je nového u kamarádů:



  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.