Blatník zadního kola


RC modelu motocyklu PH Design PH 08 1/5
 
 
Snaha zvýšení vodě odolnosti mého “speciálu” (pro případ možného závodění za mokra a v dešti), který připravuji na účast v Mistrovství světa 2009, mě přivedla k myšlence zabránit vodě zvedané zadním kolem stříkat do útrob modelu, tj. především na elektroniku a do motoru.
 
Použil jsem k tomu ze svého “bastlícího šuplíčku” lexanový blatník, který jsem kdysi dostal darem. Jeho nevýhodou bylo, že měl příliš malou plošku pro uchycení, a tak jsem s radostí použil svou oblíbenou “tubo-konzervovou” technologii. Vzhledem k jejímu vysokému improvizačnímu potenciálu nebudu popisovat svůj postup podrobně, ale nabídnu vám spíše jen pro inspiraci obrázky finální podoby.
 
 

Prodloužení patice je vytvořeno z tenkéko plechu z tuby od pasty a k blatníku je přichyceno tenkou pevnostní oboustrannou lepicí páskou a dvěma šrouby M3 s nízkou hlavou, přičemž poloha matic je zajištěna rozklepáním zbytku dříku šroubu.
 
Patice pak je ke kyvné vidlici připevněna opět tenkou pevnostní oboustrannou lepicí páskou a dvěma šrouby, tentokráte ale M2.

 
Jedním z důvodů, proč byla původní patice krátká, bylo, že blatník je výstupky svého tvarového zpevnění v kolizi s přepákováním pružící jednotky zadní nápravy modelu

26.6.2009


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.