Ukázka jízdy


z RC modelu motocyklu
Ducati Siverlit Stoner 1/12

(Čelákovická Sokolovna - 1. závod MiniOffroad, 24.10.2009)

 
 
 
Na 1. závod letošní série závodů MiniOffroad Čelákovice 2009/2010 jsem se těšil obzvlášť, protože natřikrát :-)
 
Jednak na samotný závod - raduji se z toho, když vidím, jak moje ZKáčko létá vzduchem přes překážky :-) Tentokráte ale navíc přibyla těšení se na to, až vyzkouším své nové RC modely motocyklů - terénní Anderson M5 1/5 a silniční Ducati Siverlit Stoner 1/12.
 
Tady vám nabízím video a pár obrázků toho druhého.
 
 

Jak potvrdila praxe, model dokonce úspěšně zvládá nejenom hladký koberec, ale nerozhází ho ani offroadové překážky určené RC modelům automobilů v měřítku 1/18! Jen by potřeboval zvětšit šíři dráhy na alespoň 2,5-3 metry. Model totiž potřebuje kus prostoru pro rozjezd do rychlosti, kdy je stabilizovaný a reaguje na řízení. Do té doby je víceméně otázkou náhody, kterým směrem vyrazí. Má-li v cestě mantinel, jen málokdy se stane, že ten ho nasměruje k další jízdě. Obvykle model svou jízdu nárazem na mantinel skončí :-) 
 
 
 
Větší část následující série obrázků pochází od Tomáše Nykodýma, ale bohužel, ani jemu se nepodařilo udolat handicap nedostatku světla uvnitř Sokolovny.
 
Přesto jsem jich tu ponechal i značnou část těch hodně rozmazaných, ze kterých alespoň na mě dýchá nálada okamžiku, taková, jakou jsem při jízdě modelu v Sokolovně pociťoval :-)
 
 
 
 

 

25.10.2009


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.