Aby sekundové lepidlo nezasychalo

 

 
Rád objevuji nejenom “Ameriky”, ale neméně rád objevuji “Ameriky” objevené někým jiným :-D
 
Tak tuhle, kterou tu s laskavým svolením objevitele-autora uvádím, objevil provozovatel webu MONAKO :-)
 
 

 
Snad není modeláře, který by ve své dílně neměl nám všem tak dobře známé “sekundové lepidlo”. A kdo jej používá ví, co se s ním dá užít “legrace”. Snad jeho největším neduhem je zasychání uzávěrů. Výrobci těchto lepidel si jsou dobře vědomi tohoto problému a tak se snaží různými modifikacemi uzávěrů zasychání zabránit. Přitom stačí takový malý a jednoduchý fígl.
 

 
Celý fígl spočívá v tom, že nádobku (tubu) s lepidlem skladujeme vždy - i krátkodobě - ve svislé poloze, uzávěrem dolů Jenže ne vždy to uzávěr umožňuje a když ano, tak je nádobka silně vratká. Řešení je opět jednoduché. Rychle a snadno zhotovitelný stojánek.
 

 
Sekundové lepidlo v lahvičce. Na obrázku je jedna z mnoha variant balení a značek.

 
Ideální poloha pro skladování, ovšem silně nepraktická. Lahvička padá.
 

 
Vezměte prázdnou tubu od šumivých tablet. Na výrobci skutečně nezáleží a zda je plastová a nebo hliníková, také ne.
 

 
Opatřete si vhodné závaží, které jde nasypat do tuby. Např. rybářská olůvka, diabolky, broky, matičky a nebo kousky olova.
 

 
Závaží nasypejte do tuby tak, aby ji zaplnilo zhruba z jedné třetiny. Přesněji - tak aby lahvička do tuby nezapadla celá.
 

 
Vložením závaží tuba získá značnou stabilitu a lahvičku s lepidlem lze do ní snadno a rychle po uzavření vložit.
 

 
Stojánek zabírá na pracovní ploše minimum místa a ikdyž o něj zavadíte, tak se jen tak nepřevrátí. Mimo jiné zabrání i tomu, že když lahvičku špatně uzavřete, tak vytečené lepidlo neznečistí pracovní plochu. Kdo si chce stojánek ještě “vytůnit”, může tubu přilepit na malý podstavec z kousku překližky nebo plastové destičky a vršek tuby polepit reflexní samolepkou, aby se lépe dal lokalizovat v záplavě věcí okolo:-)
 

 

Keba

27.3.2010


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.