K čemu jsou dobré RSS kanály


 
V souvislosti s RSS se tu musím doznat k jednomu povahovému kazu. Jsem poněkud konzervativní:-D
 
Nemohu tu nevzpomenout jedné situace z mého mládí, která se mi, především v souvislosti s různými update počítačových programů, stále častěji dere na mysl:
 
“šteluju fichtla”, tj. sedím na bobku u svého malého motocyklu značky Pionýr a snažím se někdy pomocí žárovky a jindy pomocí cigaretového papíru nastavit ten NEJLEPŠÍ předstih zážehu, abych “polechtal” ty tři koníky v motoru, a můj otec to komentuje slovy: “Dokud to jede, tak se do toho nemíchej!” On použil slůvko poněkud jadrnější, které mnohem pregnantněji definovalo činnost, kterou jsem s motorem, resp. s “kladívky” přerušovače zapalování motoru prováděl. A jakkoli bylo po celou dobu psaní tohoto příspěvku na tomto místě, nakonec jsem nenašel odvahu tento “šrapnel” po vzoru pánů Svěráka a Smoljaka ve svém textu ponechat:-)
 
S přibývajícím věkem se stále častěji snažím věci jen rozhýbat, a “když to jede, se do toho nemíchat”:-D
 
Jsem si ale této své vlastnosti vědom, a tak se snažím držet lidí, kteří, i “když to jede, se do všeho” s velikým gustem a radostí “míchají”:-D, protože díky nim v sobě občas nacházím odvahu i já se v již rozjetém “míchat”:-D
 
Jedním takovým člověkem je i můj historicky absolutně první čtenář mého webu (mám rád jeho častý výrok: “Vůbec jsem nerozuměl tomu, o čem píšeš, ale hezky se to čte”), který typickým “nadšencem času” a neustále mě proto hecuje do nějakých novinek. A já ho tu a tam, vždy však ku svému prospěchu, uposlechnu:-)
 
Posledním jeho hecem byla výzva, abych zprovoznil RSS kanál článků svého webu, který jsem při přizpůsobování WordPressu své představě o vzhledu tohoto webu z neznalosti vyřadil z činnosti.
 
Pokusím se tu vysvětlit k čemu je to podle mého dobré.
 
 

Internet je přesycený informacemi, a tak dříve nebo později snad každý dospěje k vnitřní selekci a začne se vracet do míst, která mu nabízejí informace pro něj nějakým způsobem zajímavé.
 
Dnešní doba se ale také vyznačuje stále větší uspěchaností, a tak návštěva všech takových míst na internetu může zabrat dost času. RSS kanály v součinnosti s některou ze čteček RSS kanálů umožňují získat nejenom rychlý přehled o tom, kde je něco nového, ale dokonce rovnou “skočit” přímo do nových příspěvků, a to bez ohledu na to, odkud pocházejí.
 
Takovými jednoduchými čtečkami jsou např. některé internetové prohlížeče. Více se ale dozvíte např. v článku “Vše podstatné o RSS“.
 

 
Komu se ale nechce instalovat speciální software do svého PC, může využívat služby “Právě dnes” (kam jsem přihlásil i svůj web), která sleduje tisíce internetových zdrojů a umožňuje sestavit si z nich čistě osobní výběr.
 

29.1.2008


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.