Mobilní kompresor pro očištění modelu

 
Na základě doporučení zkušenějších modelářů ošetřuji podvozek modelu před a po jízdě vodu a prach odpuzujcím sprejem GT 85, který po dobu jízdy maže navzájem se pohybující části a po jízdě konzervuje kovové části a zároveň umožňuje stlačeným vzduchem “sfouknout” vlhkost a mechanické nečistoty, které se mi nepodařilo odstranit hrubým štětcem.

Nemám ale kompresor a ani prostory, kam ho umístnit, a tak jsem hledal náhadní řešení - výsledek je patrný z obrázku.

Bantamové kolečko slouží jako vzdušník (zásobárna stlačeného vzduchu), protože výkon kompresoru pro huštění pneumatik napájeného proudem z autobaterie je nedostatečný - i tak je třeba model ofoukávat na několikrát. Chce to zkrátka trpělivost. Ev. použít vzduch z kola auta. Jen bych se bál představy, že kompresor přestane fungovat a já budu muset úbytek tlaku dopumpovávat ruční hustilkou:-D

Rozhodně se mi nevyplatilo šetřit tím, že jsem si nejprve koupil jen samotnou duši - ta nedokázala naakumulovat dost vzduchu, aniž by se nebezpečně nenafoukla. Pokusil jsem se to vyřešit zpevněním svou oblíbenou igelitovou páskou, ale i tak jednou praskla. Mohu vás ujistit, že to byla pěkná šlupka:-D.


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.