Co je nového  
 

Od 7.5.2007 jsem spustil novou verzi webu kam popstupně přenáším příspěvky z této staré verze, ale především již pouze tam umisťuji příspěvky nové.22.4.2007 - Mám rád věci, které jsou založeny na zdánlivě jednoduchém nápadu - prostě "objevené ameriky" :-) Při brouzdání internetem jsem na New Tamiya TT-01 Fóru narazil na jednoduchý, ale efektní návod, jak zhotovit velmi realistické imitace výztuh pro WRC vozy. Díky laskavosti autora ho tu uvádím.

Protože se mě v poslední době ptalo několik lidí na mou zkušenost s náhradou NiMH akumulátoru Micro T-Losi akumulátorem Li-Pol, rozhodl jsem se věnovat tomuto tématu samostatný článek.

8.4.2007 - Při prohlídce nově koncipovaného webu modelářské prodejny MIPA, jsem objevil v sekci "TECHNIKA" vynikajícího "průvodce" RC modeláře, které podle podkladů společnosti Kyosho zpracoval pan Jaromír Valášek. Se svolením autora tu uvádím části týkající se RC automodelařiny:

2.4.2007 - Jako odezvu na blok o RC modelu tanku TRUMPETER T-34/85 jsem obdržel velmi podnětný mail, o který se rád se čtenáři svého webu tímto dělím.

18.3.2007 - Dopřál jsem si strávit příjemný večer polepováním RC modelu tanku TRUMPETER T-34/85 drobnými detaily, které byly oddělenou součástí jeho dodávky, a nedalo mi to, abych se nepodělil o své zkušenosti. A při brouzdání po internetu jsem na zajímavém "Webu modelářského amatéra" narazil na popis úprav tohoto modelu pro provoz venku a proporcionální ovládání, který tu se svolením jeho autora uvádím.

12.3.2007 - Konečně jsem zpracoval první dojmy majitele dvojčete mého modelu TeamLosi Micro-T Stadium Truck RTR.

19.2.2007 - Přestože model je ještě nedokončený (chybí nalepit většinu doplňků) a já stále marně zápolím s pro mě opačně zapojenými pákami vysílače, využil jsem synkovy návštěvy a nechal ho nafilmovat RC model tanku TRUMPETER T-34/85 v pohybu.

14.2.2007 - Nemohu se zbavit pocitu, že plnit si své klukovské sny je, zdá se, cosi jako viróza. Při brouzdání po internetu zcela náhodou narazil na RC (!) model tanku T-34. Pokušení to bylo příliš silné, takže jsem tu pro návštěvníky svého webu připravil základní technické informace, dále manual a neposlední řadě popsal své první dojmy z modelu.

11.2.2007 - I tentokrát vám nabízím objevenou ameriku internetového kamaráda. jak poprvé nastartovat nový, příliš tuhý motor.

28.1.2007 - Tentokrát vám nabízím objevené ameriky svého internetového kamaráda. Úpravu spon pro přichycení karoserie, která usnadňuje manipulaci s nimi, a to především u "Losinky". A pak, jak vtipně vyřešil propojení serva se servo saverem s odlišnými rozměry tisícihranů.

24.1.2007 - Konečně se mi podařilo Losinku nafilmovat. Na webu je k vidění už nejedno video, ale já měl ambici, abych vám nabídl to, s čím jsem se zatím nesetkal. A tak jsem nakonec nechal Losinku skákat z křesla, a demonstrovat tak její obdivuhodnou mechanickou odolnost. .

14.1.2007 - Zpracoval jsem své další poznatky z provozu modelu TeamLosi Micro-T Stadium Truck RTR. Nejprve nebezpečí, kterým je "Losinka" trvale vystavena. Pak popis náhrady plastových kluzných ložisek ložisky kuličkovými. Velmi brzy se mi nalomila anténa, proto jsem anténu vyztužil. Nakonec jsem popsal svou zkušenost s náhradou baterií vysílače a nabíječe akumulátory.

6.1.2007 - Z úvodní fotodokumetace jsem sestavil galefii obrázků modelu TeamLosi Micro-T Stadium Truck RTR.

5.1.2007 - Nabízím vám tu možnost sdílet se mnou mou radost z prvních dojmů z modelu TeamLosi Micro-T Stadium Truck RTR.
Co bylo nového v roce 2006
Co bylo nového v roce 2005

Autor spřáteleného webu Modelařina na koleně mě vyzval, ať si vytvořím ikonu svého webu. Tady je: , a pro ty z vás, kteří byste chtěli umístit odkaz na své stránky, je tady její zdrojový text.. 

zpět