Jak snáze najít utřesené prvky nejenom konstrukce buggynky  
 

Minulý víkend mi při drandění zase vypadla hnací hřídelka přední nápravy - utřásl se šroubek, který držel horní táhlo předního ramena a bylo to. Drandil jsem nejenom přes ty hromady, ale i kolem, nicméně jsem si řekl, že nejdříve prohlédnu ty hromady:
 
01.JPG 02.JPG
03.JPG 04.JPG
 
Můžete si vyzkoušet své hledačské umění - já osičku dnes dokáži rozeznat na 3. obrázku, ale to jen proto, že jsem si nejprve prohlédl ten čtvrtý:-D

Jak máte možnost sami posoudit, měl jsem štěstí, že jsem jí našel.

Rozhodl jsem se proto tento problém nějak vyřešit - jako strojař s myšlením zatíženým svou profesí, začal jsem jsem "konstruovat" různé lapače a a příchytné objímky, ale pořád to bylo příliž složité anebo nespolehlivé. Prostě to nebylo "ono".

Naštěstí jsem o tom vyprávěl kamarádce výtvarnici a ta hned navrhla: "Natři to svítící barvou!"
 
Tady vidíte výsledek - osičky na podvozku září (bylo třeba mezi tmavou osičku a reflexní barvu nastříkat ještě vrstvu barvy bílé) a při porovnání jednotlivých verzí osiček v trávě jsem byl nucen polohu té původní zakroužkovat.

Je mi sice jasné, že při nejbližší příležitosti ztratím, podle murphyho zákonů, nějakou osičku definitivně, ale za tu radost, kterou mi můj "naivně modelářský" výzkum dopřál, mi to stálo.
podvozek_svitici_osicky.jpg
osicka_tmava.jpg osicka_svitici.jpg


 
Sečteno a podtrženo:

Pokud vám z modelu občas odpadá nějaká malá součástka, kterou pak musíte složitě hledat, nastříkejte jí reflexní barvou (před tím ale nezapomeňte nanést vsrtvu světlé barvy) - ztrácet jí sice nepřestanete, ale rozhodně se vám bude snáze hledat
 

HOME

zpět