Redukce mezi tisícihrany hřídele serva a otvoru servo saveru
 
Jeden z příznivců mého webu se se mnou podělil o své řešení spojení serva a servo saveru s rozdílnými rozměry tisícihranu. A protože se jedná o dokonalé řešení v duchu "objevených amerik", nemohl jsem se s vámi o ně nepodělit.
 
 
V mém RTR offroad autě 1:18 mi před časem odešlo jedno ze dvou serv řízení a tak jsem se rozhodl obě nahradit něčím lepším.

Protože nebydlím v rozumném dosahu nějakého "kamenného" obchodu s modelářskými potřebami, nakupoval jsem prostřednictvím internetu. Vybral jsem si serva Hitec HS-65 HB a k nim jediný dostupný typ servo saveru pro serva Hitec a to od Graupnera kat. č. 90553. Jak jsem ale zjistil, tento servo saver má průměr tisícihranu 5,5 mm, kdežto serva mají průměr tisícihranu jen 5,0 mm. Stál jsem tedy před problémem najít nějaký fígl, jak dostatečně pevně namontovat saver na servo

Tady je mé řešení.
 
 
S Dentacrylem neumím a ani by se to nevyplatilo v tak malém množství míchat. A za dvousložkový tmel se mi nechtělo utrácet peníze, když jsem potřeboval tak nepatrné množství materiálu.

Hledal jsem něco vhodného, až jsem zkusil kápnout do otvoru saveru pečetní vosk a natlačit to na servo, přičemž jsem sirkou vraženou v závitu serva zajistil vystředění saveru na servu a taky to, aby se nezalepil závit.

Vypadá to sice podivně (viz. obrázek) a pro většinu lidí nejspíš nedůvěryhodně, ale když jsem zkoušel jízdu v terénu, dokonce jsem šel i přes budku, když jsem v plné rychlosti nešikovně nabral patník, a, světe div se, ono to stále drží.

Petr Kopřiva

 
Sečteno a podtrženo:

Pokud potřebujete kombinovat servo se servo saverem, mějte na paměti, že existuje několik typů drážkovyných hřídelek a že je tudíž třeba dát pozor, zda k sobě obě součástky pasují. Pokud máte možnost navštívit "kamenný" obchod, vyzkoušejte to na místě. Pokud ne, buďte opatrní a raději se 2x zeptejte, než potvrdíte objednávku na internetu. A pokud se vám přesto stane, že k sobě pasovat nebudou, pak v případě, že tisícihran servosaveru bude mít větší průměr, než tisícihran na hřídeli serva, použijte zde prezentovaný postup.
 
 
28.1.2007

HOME

zpět