Jak poprvé nastartovat nový, příliš tuhý motorTraxxas Revo, ByPS
 
 
Kamarád si koupil nový motor, ale narazoil na problém, že ho nemohl nastartovat Soudečkovitost vložky válce nezaběhnutého motoru vytvářela pro píst příliš velké pasivní odpory.

Jako poradce jsem zcela zklamal, ale rada Petra Škalouda je tak dokonalou "objevenou amerikou", že jsem neodolal, abych ji na svém webu s jeho souhlasem nezveřejnil.
 
 
Tady je dotaz:

... motor ma takovou kompresi - resp. je tak utaženej ve výbrusu, že i bez svíčky a s přidanými 2 podložkami pod hlavu a s hlavou povolenou ho nemůže startbox rozhejbat - už jsem zkusil několik zdrojů - motor v boxu jak na startování Škodovky - accu vařící a s motorem jde otočit tak sikovkami přes setrvák ...


A tady je ta jednoduchá a přitom tak logická a účinná rada - inu, objevená amerika :

Ten motor prohřej fénem (já bych použil, pokud bych jí vlastnil, pro její větší účinnost samodujnou lampu), roztáhne se a půjde ti lépe natočit. Klidně ho prohřej fénem na 50-60 stupňů.

Také se vyplatí motor nejdřív rozebrat a vše namazat
(já bych pro začátek jen otvorem svíčky vystříkal válec konzervačním olejem, např. KONKORem, který má kromě dobrých mazacích vlastností i velkou vzlínavost - POZOR ale, je to kapalina, a tudíž neztlačitelná!), lépe se to pak "dře", než to naskočí.
 
11.2.2007

 

HOME

zpět