Držák krytu motoru modelu motocyklu
KYOSHO Honda NSR 500
 
 
Z mého pohledu jediným slabým místem konstrukce modelu bylo, jak jsem se mylně domníval, výrobcem nedořešené uchycení krytu motoru a akumulátorů. Při téměř každém doteku krytu se zemí se kryt uvolnil a odpadnul. Jak jsem ale casem zjistil, chyba se stala na mé straně. Vnitřní prostory modelu jsem příliš přepěchoval elektronikou, což vedlo k sice okem nepostřehnutelnému, ale přesto roztažení rámu, dostatečnému k tomu, aby kryt motoru a akumulátorů nedržel. Na počátku jsem řešil přichycením modelářskou gumou.

Nebylo to ale ideální řešení - guma se občas předřela a navíc bránila tomu, aby se model po položení na bok opět postavil na kola, protože dokonale (a v tomto případě nevhodně) brzdila klouzání krytu po zemi.

Nakonec jsem použil 2 šrouby M2 a ocelovou strunu, ze které jsem vytvaroval 2 spony. U každé jsem jedno oko udělal těsnější, aby bylo potřeba větší síly k sejmutí z rámu a nemusel je proto natírat svítící barvou.

Z obrázků je patrné, jak jsem postupoval.
 
2303002_IMG.jpg 2292990_IMG.jpg
2303016_IMG.jpg 2292988_IMG.jpg
 
Sečteno a podtrženo:

Výhodou tohoto řešení je, že kryt je přichycen pevně a přitom jeho uvolnění i přichycení není nijak časově náročné - stačí jen pružinky "odcvaknout" nebo "přicvaknout".

HOME

zpět