Co bylo nového v r. 2006  
 
Autor spřáteleného webu Modelařina na koleně mě vyzval, ať si vytvořím ikonu svého webu. Tady je: , a pro ty z vás, kteří byste chtěli umístit odkaz na své stránky, je tady její zdrojový text..


29.12.2006 - Stal jsem se šťasným majitelem modelu TeamLosi Micro-T Stadium Truck RTR, a tak pro začátek vám tu předkládám technická data.

26.12.2006 - Napadlo mě proto, že bych mohl využit odstupu času, pokusit se zobecnit své zkušenosti a upozornit na možná nebezpečí, která hrozí komukoli, kdo se hodlá do nějaké diskuse (nejenom v diskusním fóru) na internetu zapojit.

11.12.2006 - Pří popisu sestavování malého modelářského spalovacího motoru jsem našel a popsal další "objevenou ameriku", kterou je funkce volnoběžné spojky - jednosměrného ložiska.

1.12.2006 - Pří zpětném sestavování malého modelářského spalovacího motoru jsem narazil na další "objevené ameriky" (informace, kterou "každý" zná, ale ti, kterým není známá, nemají téměř šanci ji dohledat) a s radostí se pustil do jejich zdokumentovávání, které vám tu nabízím. Jedná se o "kontramatku", tj. jednak způcob zajištění matky proti samovolnému uvolnění a také způsob, jak povolovat a utahovat závrtný šroub a návod, jak utahovat šroubové spoje při uchycení prvku charakteru desky (kryt, víko, hlava motoru, disk kola a pod.)

17.11.2006 - V souvislosti s článkem o rozebírání motor KYOSHO GS 15R jsem rozsáhle doplnil praktickými ukázkami článek o tom, co se děje v malém spalovacím dvoutaktním modelářském motoru.

15.11.2006 - Stále častější výpadky dostupnosti těchto stránek mě vedly k převedení webhostingu z www.pipni.cz na www.forpsi.com.

5.11.2006 - Upravil jsem článek o údržbě ložisek - především jsem ho doplnil o možnost použití vibrační vaničky.

1.11.2006 - Po dlouhé době jsem se opět dostal k modelářskému tématu a vrátil se k problematice malých modelářských spalovacích dvoudobých motorů. Nabízím vám své zkušenosti a možnost podívat se, jak jsem rozebíral motor KYOSHO GS 15R.

29.10.2006 - Nejen modelařinou "živ" jest člověk!:-) Byl jsem teď rodinou přinucen šít nějaké potahy a při té příležitosti jsem si uvědomil, že znám čalounický fígl, jak ušít potahy dokonale na míru, a tak tu přidávám i návod pro šicí stroj MINERVA 126. Staré šicí stroje mívají totiž, oproti těm novým elektrickým, výhodu v tom, že si poradí i s několika vrstvami džínoviny nebo kůže.

21.10.2006 - Následující historkou bych se moc chlubit neměl, ale věřím, že je více modelářů, kteří jako já moc nerozumí elektrotechnice a kteří mají několik modelů se zabudovanými přijímači, a tak mění méně nebo více často ve vysílači krystaly, a má zkušenost jim umožní netápat příliš dlouho tak, jako jsem tápal já.

12.3.2006 - Navzdory totálnímu nedostatku volného času jsem neodolal, když jsem obdržel od Petra Škalouda objednané pneumatiky IMEX k-Rock a kola Beadlock od firmy Maximizer, abych je o víkendu nenamontoval. Tady je o tom reportáž.

21.2.2006 - Konečně jsem úspěšně dokončil "vývoj" "vypínatelné" uzávěrky diferenciálu pro svůj REVO CRAWLER.
A především pro potěchu oka nabízím pár obrázků skůtru Čezeta, roztomilého to přibližovadla mého mládí.

13.2.2006 - Moje pracovní vytížení způsobuje, že nestíhám, a tak pro oživení předkládám kuriozitu z dob mého mládí, obojživelnou Škodu 100, která by třeba někoho mohla inspirovat k výrobě modelu.

Dále pak přidávám příspěvek Jirky Maryšky ze spřáteleného webu monster.xhosting.cz o jeho víkendové zkušenosti o důsledku ježdění s Revem v zimním marastu, což vede k zadření jednosměrného ložiska startéru motoru.

7.2.2006 - Tentokráte vám nabízím dva externí příspěvky vztahující se ke konečným úpravám lexanové karoserie. Na první jsem sem narazil na New Tamiya TT-01 Fóru doplnil jimi svůj příspěvek o zpracování lexanové karoserie a zvýšil tak nejméně o řád kvalitu tohoto příspěvku. Druhý pak je z webu, jehož motem je "JE TO JEN KONÍČEK!". Autor nás tu seznamuje s velice šikovnou technologií vykrývání lexanové karoserie před nástřikem "tekutou gumou" Liquid mask.

Navíc jsem založil nový blok Malé modelářské spalovací motory, ve kterém bych chtěl shromaźďovat jak své zkušenosti a informace o motorech svých modelů, tak i obecné informace od výrobců a praktických poznatků zkušených modelářů. Zde jsem se pokusil vysvětlit proč tento blok příspěvků o malých modelářských spalovacích motorech vznikl.

6.2.2006 - Přestože "ideologický" střet s mnohohlavým anonymním adminem RC AUTA byl o způsobu vedení diskusí na jeho webu, pak příčinou jeho vzniku byl z mého pohledu ne zcela přesný názor jednoho z adminů (aniž jsem v okamžiku své reakce tušil s kým se to "střetávám") na pořadí ohleduplnosti jednotlivých způsobů zastavování malého modelářského motoru. A protože jsem se kdysi profesně zabýval motory nákladních automobilů, nedalo mi to, a já čas, který od okamžiku střetu uplynul, věnoval shánění informací jak u výrobců, tak zkušených modelářů, které jsem završil návštěvou katedry spalovacích motorů ČVUT. Výsledek svého "bádání" vám tu předkládám v textu o tom, jak zastavovat malý modelářský spalovací motor.

Navíc jsem založil nový blok Malé modelářské spalovací motory, ve kterém bych chtěl shromaźďovat jak své zkušenosti a informace o motorech svých modelů, tak i obecné informace od výrobců a praktických poznatků zkušených modelářů. Zde jsem se pokusil vysvětlit proč tento blok příspěvků o malých modelářských spalovacích motorech vznikl.

27.1.2006 - Slouží Traxxasu ke cti, že mě při tvorbě této stránky "Dokumentace" zaskočil - místo několika málo pdf dokumentů, které skromně nabízí výrobci jiných modelů, zahltil mě Traxxas takovým množstvím dokumentů s podrobnými a názornými návody, plnými fotograzií a obrázků, téměř jako "Moje objevené Ameriky", že vám nabízím jen pár základních odkazů na seznamy těchto dokumentů.

24.1.2006 - Konečně jsem dal dohromady popis, jak jsem na svém modelu Traxxas REVO zaměňoval vahadla P1 vahadly long-travel při přestavbě na REVO_CRAWLER. Trvalo to mnohonásobně déle, než samotná výměna :-D.

23.1.2006 - Tento víkend jsem se věnoval převážně svému REVU, ať již výměně vahadel odpružení náprav, o kterém zatím jen chystám reportáž do některého dalšího vydání tohoto webu, tak osobnímu převypravovávání původního povídání Steva Slaydena o projektu REVO CRAWLER, který mě k výměně vahadel inspiroval. No a ve snaze sám před sebou pojmenovat, proč jsem se rozhodl pro REVO, pokusil jsem se ho pocitově porovnat modelem Savage.

19.1.2006 - Nedávno jsem na spřáteleném webu MoNaKo narazil na článek o stavbě modelu Tatry T805, který vám tu s laskavým svolením autora předkládám, a uvědomil jsem si, že kdyby můj návrat k modelařině nebyl tak spontánní, ubíral by se s největší pravděpodobností právě tímto směrem.

17.1.2006 - Jak jste si mohli všimnout, dneškem nabyl tento web na kvalitě, neboť na něm lze, díky radě kamaráda, vyhledávat. Vyhledávání sice nefunguje stoprocentně, protože slova, kde se vyskytují oháčkovaná písmena nenajde, ale i tak usnadňuje orientaci v příspěvcích.

Díky příspěvku jednoho z návštěvníků, který zareagoval na můj kompilát o údržbě ložisek modelů přibyl další způsob, který je, díky použití moderního mazacího přípravku, pohodlnější, ale přitom kvalitnější.

A v souvislosti s chystanou přestavbou svého REVA na speciál CRAWLER, jsem začal zveřejňovat mně dostupné informace o Škodě 998 Z, automobilu mého dětství, kterému nebylo dopřáno prokázat své kvality, jehož podobu bych rád svému REVU vtisknul.

15.1.2006 - Dnes jsem přidal dva příspěvky, které vznikly z mailových reakcí mých návštěvníků. První, jak úspěšně a velmi levně seřizuje geometrii svého modelu, mi poslal Jiří Maryška. Ve druhém si na svůj model RC motocyklu zavzpomínal Aleš Rajdus.

13.1.2006 - Minulé vánoce byl ke mně Ježíšek tak vstřícný, že jsem pod stromečkem našel i obálku se sumou, která mi umožnila splnit si svůj sen a objednat si model Traxxas REVO. Pr ozačátek vám nabízím jeho technická data a své první dojmy z něho.

9.1.2006 - Tato várka je várkou příspěvků v duchu "Objevených Amerik", na které jsem narazil na internetu a které mi jejich autoři povolili publikovat i na mém vebu. První příspěvek velmi podrobně a velmi názorně popisuje, jak docílit kvalitní barevné úpravy lexanové karoserie a druhý, o údržbě ložisek modelů, v sobě dokonce slučuje návody dva.

1.1.2006 - Jak na Nový rok, tak po celý rok. A proto jsem si vyjel s modelem motocyklu RadioShack Honda CR250R zadrandit na sněhu.Co bylo nového v roce 2005

HOME

zpět