Co bylo nového v r.2012

 

 
23.12.2012 - I v mém případě se uplatňuje přírodní zákon, že “Čas je ten nejlepší lékař” :-) A i když mi zatím “hlava” stále ještě nepíše, jak jsem býval zvyklý (během svého mlčení jsem objevil nejednu “Ameriku”, dokonce mnohou z nich mám i nafocenu, do písmenek se mi je přetavit zatím nepovedlo), inspirace k dalšímu z mých pravidelných “Pé eFek” se přeci jenom dostavila:-) A tak těm několika věrným návštěvníkům svého webu přeji hezké svátky a co nejúspěšnější příští rok:-)

13.12.2012 - V současnosti existuje na trhu pouze jediná pneumatika na zadní kolo skútru Honda SH300i (130/70-16“), pyšnící se charakteristikou „zimní“, a to od firmy METZELER, s označením „Fellfree Wintec“. Na základě své osobní zkušenosti tvrdím, že v našem klimatickém pásu je pneumatika METZELER Fellfree Wintec sice vynikající pneumatikou PODZIMNÍ, ale jako pneumatika ZIMNÍ je nejenom zcela bezcenná, a na počátku sněžení dokonce zákeřně životu nebezpečná!

16.11.2012 - Vždy když zaslechnu z úst představitelů vlády některou z jejich bezostyšných lží, které doprovázejí zdůvodněním, že “reforma je nezbytná” (nepochybuji o tom, jen si myslím, že by tato reforma měla být koncipována tak, aby byla ve prospěch obyvatel tohoto státu a ne ve prospěch jen malé skupiny korupčníků, zlodějů a podvodníků), vybaví se mi následující scéna z filmu “Na samotě u lesa”…

3.10.2012 - Nedá mi to, abych se i já přidal mezi “pisálky”, respektive ke “štváčům, zaprodancům a ztroskotancům” a nevyznal se z toho, proč není p. Klaus ani mým presidentem.

1.10.2012 - VOLBY JSOU K NIČEMU, KDYŽ NEMÁTE KOHO VOLIT! Tak tenhle text jsem četl o víkendu na jednom bilboardu na severu Čech, kolem kterého jsem projížděl. Marně přemýšlím, co napsat, abych svými slovy zbytečně nerozmělnil pregnantnost smutné pravdy sdělované oním bilboardem:-(

17.9.2012 - Snad poprvé ve svém relativně dlouhém životě jsem zalitoval, že jsem pohrdl možností, kterou mi nabízelo školství mého dětství, kdy mi jak na základní, tak na střední škole neustále vnucovalo výuku ruského jazyka. Naštěstí sledovat úžasný (myslím, že nejenom z mého pohledu - nepochybně osloví i např. vyznavače kategorie “scale”) šestidílný dokument “Automobil v uniformě” (Авто в погонах) je jako listovat tlustou knížkou plnou atraktivních obrázků s minimem textu :-)

10.8.2012 - Jelikož nezanedbatelnou součástí mých pravidelných tras je i dálnice, bylo jen otázkou času, kdy mi začne vadit zjevná neochota ukazatele rychlosti mého skútru HONDA SH150i pokračovat ve svém pohybu za rysku 100 km/hod. Ve skútrservisu v Bránické ulici v Praze mi nabídli možnost instalace “tuningového” těžšího převodu. V následujícím příspěvku se s vámi chci podělit o své zkušenosti s tímto prvkem.

24.8.2012 - Až do dnešního dne jsem se domníval, že fastfoody o své zákazníky bojují tím, že jim nabízí nadstandard (např. wifi připojení zdarma) a tak jsem byl nepříjemně zaskočený, když v KFC na Václavském náměstí ze mě de facto podvodem vymámili poté, kdy jsem tam utratil téměř 400 Kč, za návštěvu WC 10 Kč :-( Ještě hůře na tom byli japonští turisté, kteří turniket k záchodům blokovali v zástupech, protože návod byl pouze v češtině…

26.7.2012 - Jsou “ameriky”, o které není co stát je objevovat, protože není snad nic nepříjemnějšího, než přicházet o iluze… Já právě přicházím o iluzi, která bývá omílána především ve volebních obdobích, že pro mě jako pro voliče jsou volby mocným nástrojem, jak mohu ovlivnit život kolem sebe… A tak marně přemýšlím, zda se inspirovali politici Kinoautomatem nebo naopak?

9.7.2012 - Byl jsem nepříjemně překvapený, když jsem zjistil, že mě “Googlové” zvěčnili a zveřejnili na svých mapách. A abych si alespoň trošku umenšil své nepříjemné pocity nahoty a nesoukromí, ne nepodobné pocitům ústředních postav Kachyňova filmu “Ucho”, nechal jsem se inspirovat “Válkou s Mloky” Karla Čapka k následující stručné úvaze.

6.7.2012 - Včerejší pozdně odpolední bouřka byla, alespoň v Jinonicích :-), zakončena duhou. Vzpomněl jsem si, že před zhruba měsícem (1.6.2012) jsem jednu duhu, a to od obzoru k obzoru, zachytil z okna svého bytu, a tak jsem si jí vyhledal a při pohledu na ní se mi opět vybavily povznášející pocity, které mě tehdy prostoupily. A tak mě napadlo, že je škoda, nechávat si ten obrázek jen pro sebe :-)

22.6.2012 - V souvislosti s bojem církví o získání miliard, o které chtějí nechat stát, potažmo nás a nejspíš i naše děti, zadlužit, jsem oprášil svou starou úvahu na téma Jaký je vztah mezi Vírou, Ideologií a Církví. Přičemž v souvislosti s tímto “výhodným” zadlužením státu ve prospěch církví se mi vybavuje marketingový tah TOP 09, resp. pana Kalouska (téhož, který teď dělá vše pro to, aby stát kvůli církvím ještě více zadlužil), při posledních volbách, kdy rozeslali občanům složenku se statísícovou sumou státního dluhu s příslibem, že jí hodlají umenšit…

21.6.2012 - Je divadlo s Rathovými 7 milióny zastíracím manévrem proti miliardám, které nám chce ukrást vláda? Jsou okamžiky, kdy se cítím jako niemand a totálně bezmocný proti aroganci mocných :-( A tak jsem lidem, jako je spisovatelka pí. Procházková, nesmírně vděčný za jejich aktivity

6.6.2012 - Kdosi moudrý napsal, že nejhorší srážka, je srážka s blbcem. Za sebe pak dodávám, že ještě horší srážka je s blbcem iniciativním :-) S laskavým svolením autora vám nabízím úvahu Jana Buriana “Je moudrost bonusem stáří?”

20.5.2012 - Nabízím další z důkazů neuvěřitelných schopností mého kamaráda Milana Fügnera (Milánka), tentokráte předvádí, jak přehrát standardní gramofonovou desku bez použití gramofonu, jen vlastníma rukama:-)

7.5.2012 - Má osobní situace se zatím nijak nemění, takže na modelařinu mi stále moc času nevybývá :-( Ale, marná sláva, na dráhu to moje srdce táhne :-) A tak jsem neodolal a těch pár hodinek krátkého volna, které jsem měl v sobotu k dispozici, jsem věnoval alespoň letmé návštěvě prvního závodu letošní sezóny. A podobně jako japonští turisté, i já jsem měl s sebou videokameru, abych si mohl své krátké návštěvy užívat třeba i dlouhé hodiny v klidu svého domova :-D Myslím, že by bylo hloupé se s vámi o svůj videozáznam nepodělit - a tak tady je :-);

2.5.2012 - Jistě znáte tu lidovou moudrost, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Nová doba ji, z mého pohledu rozšířila o poznatek, že je lépe se stěhovat, než obnovovat k vaší spokojenosti odladěné PC, které vám z nějakého důvodu vypovědělo poslušnost a u kterého nemáte zazálohovaný harddisk klonováním. V následujícím stručném příspěvku bych se rád podělil o svou “objevené Ameriku”, kde jsou uschovány odkazy na oblíbené položky jak microsoftího Internet Exploreru, tak jeho nemicrosoftí alternativy Firefoxu.

19.3.2012 - Nabízím každoroční pozvánku na shromáždění u Památného stromu Lidické hrušně.

13.3.2012 - Byl jsem upozorněn na web calcrc.com, který nabízí ke stáhnutí pro RC auto modeláře RC auto modelářskou “kalkulačku”, což je z mého pohledu prospěšný program, který v kombinaci s RC modelářskou WIKIPEDIÍ sice RC auto modelářům nenahradí čerpání know how od zkušenějších kolegů při účasti na závodech, ale který může nejenom začínajícím modelářům pomoci vyvarovat se začátečnických chyb a omylů.

7.3.2012 - Jednu z mnoha svých “amerik”, že existuje tuning RC modelů, jsem “objevil” už před léty, ale že totéž existuje i pro skútry mě překvapilo. A tak jsem neodolal možnosti instalace tuningového variátoru Malossi Multivar 2000 určeného pro můj skútr Honda SH150i. A protože se ukázalo, že jeho pozitivní dopad na jízdu je nepřehlédnutelný, nedalo mi to, abych se tu s vámi o svou zkušenost s tuningovým variátorem Malossi Multivar 2000 nepodělil.

Pro své “strejcovského” poježdění si jsem si s přibývajícími podzimními plískanicemi opatřil ochranný pexi štít. Musím zdůraznit, že jsem byl překvapen, jak MOC vzrostlo mé pohodlí! V následujícím příspěvku jsem se pokusil pojmenovat výhody i nevýhody instalace plexi štítu na skútr.

Letošní zima, řekl bych, už skončila, a protože jsem v podstatě dennodenně sedlal svůj skútr HONDA SH150i, a to i v mrazech, které letos potrápily i Prahu (osobní rekord mám -19°C na Plzeňské dálnici) přepracoval jsem na základě svých vlastních zkušeností a doplnil ho o obrázky příspěvek o tom, co mi v mém zimním ježdění úspěšně pomáhalo.

Zatímco v předchozím příspěvku jsem se věnoval zimnímu ježdění na skútru z hlediska jezdce, rád bych tenhle příspěvek věnoval tomuto tématu z hlediska stroje, od kterého očekávejte spíše než návod, jen pouhou inspiraci, jak je možno se ke svému skútru v rámci zimního ježdění také chovat

Jízda na skútru v zimě má své neopakovatelné kouzlo - pokusili jsme se s mým synem zachytit toto kouzlo do obrázků v následující fotogalerii

2.3.2012 - Nabízím anonci na netradičně (dle anoncí) pojatou biografii “Nežádoucí návraty E. F. Buriana”, kterou o svém otci právě dokončil písničkář, cestovatel, novinář a spisovatel Jan Burian. Za sebe mohu říci, že jsem se na tuto knížku těšil a že po shlédnutí video anonce, kterou jsem do své anonce vložil, se na ní teším VELICE :-)

13.2.2012 - Jelikož se skútr stal mým hlavním “přibližovadlem”, rozhodl jsem se ho dovybavit mj. i o GPS navigaci Garmin Zumo 220. Jak se ale ukázalo, nemá tato navigace jištění proti svému samovolnému spuštění, a navzdory tomu se navíc nedokáže sama vypořádat se situací, kdy napětí napájecího akumulátoru (baterie) klesne pod pro něj, ale i pro navigaci bezpečnou mez, takže obvykle seriózně neuzavře spuštěný software a navigaci nelze znovu spustit. A tak nabízím, coby svou “objevenou ameriku” postup obnovy poškozeného software navigací GARMIN.

23.1.2012 - Letošní zima, alespoň tady v Praze, je nám, jednostopým “bláznům”, nezvykle vstřícná. Nicméně v sobotu jsme já a můj skútr HONDA SH150i již podruhé zdařile ustáli pořádnou chumelenici, a tak jsem si řekl, že již mohu na základě vlastních zkušeností popsat, co mi v tom úspěšně pomáhá.

Autor spřáteleného webu
Modelařina na koleně

mě vyzval, ať si vytvořím ikonu svého webu. Tady je: , a pro ty z vás, kteří byste chtěli umístit odkaz na své stránky, je tady její zdrojový text..

 


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.