RC auto modelářská kalkulačka


 
Byl jsem upozorněn na velice zajímavý web calcrc.com, který nabízí ke stáhnutí ještě zajímavější a pro RC auto modeláře prospěšný program, díky kterému si může ušetřit nejednu návštěvu na RC auto modelářských fórech :-)
 
Ostatně, posuďte sami :-)
 
 
 
CalcRC je program, který má pomoct RC modelářům při nastavení jejich RC modelů. Program obsahuje rozsáhlou databázi modelů aut, střídavých motorů, pneumatik, serv a nabíječek.
 
CalcRC se skládá z několika záložek:

  • Výpočet rychlosti - velmi užitečná záložka, kde se dá vypočítat maximální teoretická rychlost našich modelů. Záložka obsahuje databázi modelů, motorů a pneumatik pro snadnější orientaci. U modelu se zobrazuje jeho obrázek a základní parametry, jako je převodový poměr, rozměry, váha, pohon a orientační cena. Pokud Váš model není v databázi a budete mít zájem, stačí kontaktovat autory a oni model v další verzi zařadí;

  • Hustota oleje - záložka slouží k převodu jednotek wt, cps a cst, které výrobci používají k označení hustoty oleje.

  • Nabíjení - užitečná záložka pro výpočet doby nabíjení našich baterek, potřebný výkon nabíječky a výpočet skutečných “C” na základě vnitřního odporu. Na této záložce je rozsáhlá databáze nejpoužívanějších nabíječek, kde jsou popsány jejich základní parametry.

  • Výpočet LED - Na této záložce si můžete spočítat hodnotu předřadného odporu pro sériové nebo paralelní zapojení LED pro Váš model.

  • Servo - převod jednotek pro sílu serva, oz/in a kg/cm, databáze několika serv a jejich parametrů.

  • Modul - záložka slouží k převodu jednotek “pitch” a “m”. Také spočítá průměr zadaného pastorku, hlavního ozubeného kola a vzdálenost mezi nimi.

  • Porovnání modelů - až u pěti modelů můžete porovnat jejich základní parametry, jako jsou rozměry, váha, pohon, měřítko a jejich cena. Modely lze přidávat přímo i ze záložky “Výpočet rychlosti”..

  • Extra

 

Všechny výpočty v programu se dají jednoduše vymazat, uložit do schránky, do souboru nebo vytisknout…
 
 
Sečteno a podtrženo:
 
Programem CalcRC se v kombinaci s RC modelářskou WIKIPEDIÍ RC auto modelářům nabízí velice užitečná pomůcka, která sice nenahradí čerpání know how od zkušenějších kolegů při účasti na závodech, ale která může nejenom začínajícím modelářům pomoci vyvarovat se začátečnických chyb a omylů a, jak jsem napsal již v úvodu, ušetří kupu času, který by jinak potřeboval pro probírání se verbálním balastem než diskuze na diskuzním fóru dopěje (pokud dospěje :-D) k meritu jeho problému :-)
 

 

13.3.2012


Co je nového u kamarádů:

RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.