Moje Honda Lead 100 - porovnání její spotřeby a jízdních parametrů před a po “Vestci”


aneb

Proč a jak s Hondou do Vestce u Prahy podruhé:-)

 
 

Když jsem si přivezl svou Hondu Leada 100 z “16titisícové prohlídky” měl jsem pocit, že mi v servisu Honda Vestec vrátili nějaký nový stroj, citelně silnější, rychlejší, dynamičtější a vlastně i úspornější (byť nepatrně). V servisu mi tvrdí, že “nic zvláštního neudělali”, že prý “jen” vyměnili řemen a dali nový filtr… :-)
 
Nechtěl jsem dělat předčasné závěry, a tak jsem s tímhle příspěvkem čekal než ujedu alespoň 1.000km, aby mé závěry byly pokud možno objektivní.
 
Nabízím vám tu proto porovnání jejích jízdních parametrů a spotřeby před a po návštěvě servisu Honda ve Vestci.
 

 
Pro názornost jsem uspořádal charakteristiky stejné oblasti vždy vedle sebe, a to tak, že nalevo se jedná o minulost, tj. důsledky nastavení Jarovského a napravo pak současnost, tj. důsledek nastavení Vesteckého :-)
 
Než budu ale pokračovat, nejprve nadefinuji zátěž, kterou má osoba pro mého Leada představuje:
 
Měřím 194cm a oblečený, s přilbou, páteřákem a s batohem, který vozím na zádech, podle jeho obsahu vážím cca 105 až 115kg

 
A pokud jde o styl jízdy, ten se nezměnil, tj. v podstatě dám vždy plný plyn (pokud ještě není motor zahřátý, dávám na začátku cesty plynu cca 1/2 až 3/4) a uberu teprve v okamžiku, kdy dosáhnu požadované rychlosti, kterou pak dále již jen udržuji. Tj. buď vynucené provozem (ocitnu-li se v koloně), omezením (daným buď zákazovou značkou anebo limitem daným vyhláškou o provozu na pozemních komunikacích) anebo (a tady už mohu začít porovnávat):
 

bývávalo (Jarov) příjemná současnost (Vestec)
 
ocitne-li se ukazatel tachometru na hodnotě 75 km/hod (což je objektivně změřených reálných cca 70 km/hod). Z mírného kopce, resp. s příznivým větrem v zádech jede můj Lead klidně i tachometrových 80 km/hod. V častém využívání této rychlosti mi ale brání kombinace mých subjektivních pocitů, jednak úplně fyzicky cítím vír v nádrži ne nepodobný Maelströmu, ale hlavně zvuky i vibrace, které při této rychlosti můj Lead vytváří, ve mně vyvolávají nepříjemný pocit, že mu tím ubližuji :-) Každopádně, pokud se sám rozjede touhle rychlostí z prudšího kopce, nijak mu v tom nebráním :-)
 
ocitne-li se ukazatel tachometru na hodnotě 90 km/hod. Z prudšího kopce jede můj Lead klidně i tachometrových 95 km/hod. V častém využívání této rychlosti mi ale brání kombinace mých subjektivních pocitů, jednak úplně fyzicky cítím vír v nádrži ne nepodobný Maelströmu, ale hlavně, byť to nic nesig