Jak zastavovat malý modelářský spalovací motor 2


 
Nedostatek času, resp. možnosti věnovat se aktivní modelařině mě o to intenzivněji nutí ve vzácných volných chvílích brouzdat po “modelářském” internetu. A v rámci tohoto brouzdání jsem na YouTube narazil na zajímavý kanál uživatele AliShanMao, který je plný (ten kanál, nikoli ten uživatel :-D) instruktážních videí, ze kterých na mě příjemně dýchá skutečnost, že i autor těchto videí je vyznavačem mého modelářského mota: “Z ničeho se nemá dělat věda, ani z vědy ne, natož pak ze života říkával p. Werich. A já dodávám: natož pak z modelařiny!”
 
Navíc značné množství z nich jsou vlastně jen vizuálním popisem objevených amerik (přičemž to, že je autor skutečným Američanem, řekl bych, s tím nijak nesouvisí :-D)
 
Nedá mi proto, abych nevyzobal z této přehršle ta videa, která dle mého patří na můj web, protože kdybych se je pokusil vytvořit, musel bych být obviněn z plagiátorství :-)
 

 
Prvním z těchto videí je popis, jak zastavovat malý modelářský spalovací motor.
 
Jakkoli nejsem nijak zaujat vůči zastavování malého modelářského spalovacího motoru z volnoběžných otáček prostřednictvím setrvačníku (nicméně nesdílím s vyznavači “Církve Svatého Setrvačníku” jejich nevraživost vůči těm, kdo motor setrvačníkem nezastavují), mému srdci je nejbližší zastavování malého modelářského spalovacího motoru uzavřením přívodu paliva. Nejčastěji ale motory svých modelů zastavuji ucpáním výfuku - oproti autorovi videa k tomu ale používám obvykle přímo bříško svého palce :-)
 


 
 

30.7.2011

 
 
 
 


Co je nového u kamarádů:

MoNaKo - MOdelařina NA KOleně
MoNaKo - veškeré informace (nejen) o modelech lodí
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.