Co bylo nového v r.2010

 

 
31.12.2010 - Silvestrovský pozdrav

31.12.2010 - Konečně jsem se dostal k tomu, poskládat si dohromady RC model terénního motocyklu QRF 400 1/5 (HobbyKing), a tak pro začátek nabízím jeho technická data.

29.12.2010 - Poučil jsem se z úspěchu - už umím správně odlepovat pneu od disku :-)

23.12.2010 - Jsem rád, že se s vámi mohu s laskavým svolením autora podělit o obrázky i stručný vysvětlující text o jeho přestavbě modelu TeamLosi Micro-T Stadium Truck RTR na E-Revo 1/36, které pro vás mohou být podobnou inspirací, jako pro mě. A současně s tím související obrázky a stručný vysvětlující text, jak pro tento podvozek vyrobil karoserii z PET lahve.

20.12.2010 - Kde se skrývá RC auto modelářský Ráj? Jsem přesvědčený, že v čelákovické Sokolovně! Ostatně, posuďte sami z mého povídání o 2. závodu série Mini Offroad Čelákovice 2010/2011

15.12.2010 - Jakmile se na světě objevil RC model automobilu TRAXXAS SUMMIT, začal jsem po něm toužit. Jenomže tento model má z mého pohledu dvě nepříjemné nevýhody, a to, že je příliš rozměrný a jeho pořizovací cena není z nejnižších. Tyto nevýhody ale nemá jeho “půlená” verze TRAXXAS SUMMIT VXL jehož cena je oproti většímu “bráškovi” jen o trošku větší než poloviční a s jeho rozměry je to podobné, přičemž za to platí pro mě přijatelnými ústupky. Není proto divu, že jsem si, jak jen to bylo možné, tento model pořídil. A jsem nesmírně rád, že jsem tak učinil, protože mi neustále přináší kupu prožitků upřímného štěstí.

Jak je mým zvykem, jako u každého svého modelu, jsem jako první zpracoval technická data RC modelu automobilu Traxxas Summit VXL.

A jakkoli mám v sobě z dob mládí vypěstovány zábrany vystavovat elektroniku vlhkosti, nedalo mi to, abych kvůli fotografování nevyzkoušel jízdu s RC modelem automobilu Traxxas Summit VXL na mokrém sněhu. :-)

8.12.2010 - Nejspíš si většina z vás pomyslí, když si přečtete můj návod, jak “rozepsat” přestárlou propisovačku, že je to pěkná ptákovina. Jenomže já pokaždé, když mi takto “zachráněná” propiska úspěšně poslouží, pociťuji radost. A o tom, tj. “užívat si radosti”, je přece Život… Alespoň já to tak cítím :-)

4.12.2010 - V současné době, kdy stále více nákupů probíhá prostřednictvím e-shopů, nemusí být na první pohled především pro začínajícího modeláře patrný jaký je rozdíl mezi hračkou a modelem.

4.12.2010 - Pokud uvažujete o koupi nějakého netbooku, pak máte šanci po doplacení několika tisícikorun přikoupit si k němu i úplně nové E-REVO. A naopak! :-D

29.11.2010 - Vědomě se snažím podporovat drobné prodejce v jejich zdá se marném boji proti supermarketům a e-shopům tím, že snažím dávat přednost nákupům právě u nich. Nicméně za tento z mého pohledu dobrý skutek jsem byl “po zásluze potrestán!” :-D Zákon totiž, oproti nákupům na e-shopu, netrvá na jedné “drobnosti” :-D, kterou naštěstí většina kamenných obchodů i obchůdků to již bez problému umožňuje. Nicméně je dobré o tomto nebezpečí nákupu v kamenném obchodě vědět :-)

29.11.2010 -Zakoupil jsem si digitální osobní váhu, a to tak nešťastným způsobem, že jsem de facto vyhodil oknem 1000 Kč, abych zjistil, že konstrukce těchto digitálních osobních vah se liší od těch mechanických analogových natolik, že je to třeba brát při koupi v úvahu. Aby vás nepotkalo něco podobného, nabízím vám pár rad, na co si dát podle mého při koupi digitální osobní váhy pozor :-)

26.11.2010 - Doposud mi stačilo průběžně synchronizovat PDAčko s notebookem a některé soubory, u kterých jsem to pociťoval za nezbytné, jsem pomocí flashky občas kopíroval na svůj domácí stolní PC, které mám nakonfigurováno na zpracovávání filmových a video záznamů. Jenomže teď jsem se najednou ocitl v situaci, že bych dříve nebo později neuhlídal na kterém ze svých tří počítačů mám právě aktuální verzi daného souboru, takže bych při přetahování ze stroje do stroje tou starší nesmazal nenávratně verzi nejnovější! :-D A začal jsem se proto poohlížet po nějaké internetové službě, která by mi umožnila mít na internetu vždy verzi nejnovější.

22.11.2010 - Kamarádova maminka, paní Eva Benešová, která patří v současné době mezi přední amatérské filmařky a kterou jsem již pln osobního obdivu na svém webu představil, mi poslala stručný mail s odkazem na video reportáž o nevidomém sportovci. Nedalo mi to, abych kromě publikace této video reportáže nepřidal i svou krátkou úvahu a pro titulek tohoto příspěvku jsem pak využil parafrázi odpovědi Miloše Kopeckého na dotaz “jak se máte?” - Každý se má, jak si zaslouží! :-)

18.11.2010 - Připravil jsem pro vás videozáznam průjezdu novou dráhou čelákovického RC Auto klubu. Přesnější je “průběh”, neboť autor videa Vladimír Čížek (prayak) novou dráhu skutečně s kamerou proběhl, no a já jeho průběh jen 3x urychlil, ale myslím, že výsledek stojí za to :-)

16.11.2010 - Občas mívám pocit, že jsem jakýmsi modelářským Járou da Cimrmanem. Soudím tak z faktu, že relativně často prošlapávám slepé uličky, abych mohl říci “tudy ne, přátelé!” :-D Takovou typickou ukázkou jsou i mé karoserie pro mé Mini Inferno

16.11.2010 -Letošní ročník přinesl hned několik výrazných změn - nejen jejich popis a řadu fotografií najdete v mém povídání o 1. závodu Mini Offroad Čelákovice 2010/2011.

15.11.2010 - Na letošním prvním závodu Mini Offroad Čelákovice (a to po 3 letech závodění! :-D) jsem objevil další ze svých objevených Amerik” jak kontrolovaně zdolávat s RC offroadem skok přes překážku

31.10.2010 - Do svých 27 let jsem mohl jíst kdykoli, cokoli a kolik se mi zlíbilo, aniž by na to mé tělo reagovalo zvýšením své hmotnosti, což jsem naplno využíval - býval jsem opravdu nezřízený žrout! :-D. Pak se ale ve mně cosi “popřepínalo”, mé tělo přestalo mé žroutství tolerovat a já od té doby začal neúspěšně bojovat se svým jo-jo efektem - po každém zhubnutí následoval vždy v relativně krátké době “přírustek”, který přesáhl hmotnost, na při které jsem před tím začínal “hubnout” :-D A tak, když jsem při své výšce 194cm před dvěma lety dosáhl 120kg, uvědomil jsem si, že tentokráte jde do tuhého, protože mi bylo jasné, pokud při příštím jo-jo efektu překročím tuto hmotnost, nebude již pro mě cesta zpátky. A protože se mi, zdá se, povedlo udolat prokletí jo-jo efektu, nabízím popis svého postupu svým možným následovníkům :-)

26.10.2010 - Nabízím vám praktickou zkušenost s RC modelem motocyklu Thunder Tiger Racing BIKE kit, SB5 1/5 jednoho z návštěvníků mého webu a k tomu pár osobních poznatků, ku kterým mě jeho zkušenost inspirovala :-)

25.10.2010 - Na českém trhu se díky firmě Pelikan objevila stavebnice RC modelu motocyklu unikátní konstrukce Thunder Tiger Racing BIKE kit SB5 1/5. Laskavostí firmy RC-AUTOKO jsem měl možnost si tento model krátce osahat. A tak bych se rád v následujícím příspěvku podělil o své pocity z tohoto modelu

24.10.2010 - Také Jirka Nováček mi poslal své obrázky z brigády na Čelákovické dráze tuto sobotu (23.10.2010).

23.10.2010 - V sobotu 23.10.2010 se konala další brigáda na Čelákovické dráze. Kolega Vladimír Čížek mi poslal pár obrázku z ní, které vám tu nabízím ke shlédnutí :-)

21.10.2010 - Nejen ty, kdož se jako já zajímají o historii Československé republiky a mají vztah k obci Lidice, zvu na výstavu děl věnovaných Památné Lidické hrušni do muzea T.G.M. v Lánech.

19.10.2010 - Nabízím vám pár obrázků z další brigády na Čelákovické dráze, které mi poslal Jirka Nováček a která byla věnována betonování mantinelů mezi jednotlivými protiběžnými jízdními pruhy.

10.10.2010 - Pokusil jsem se vytvořit jakýsi žánrový obrázek v podobě povídání o víkendové brigádě na nové RC autodráze v Čelákovicích, které jsem doplnil videozáznamem testu zamýšleného tvaru dráhy.

7.10.2010 - Na českém trhu se díky firmě Pelikan objevila stavebnice RC modelu motocyklu unikátní konstrukce Thunder Tiger Racing BIKE kit SB5 1/5. Laskavostí firmy RC-AUTOKO jsem měl možnost si tento model osahat. A tak, než popíši své první dojmy z modelu, nabízím vám technická data tohoto modelu.

5.10.2010 - Nabízím obrázky z dnešní pokládky nového asfaltu na rozšířenou plochu dráhy Čelákovického RC Auto klubu mi poslal kamarád Zdeněk Hanzlík.

3.10.2010 - Právě jsem se vrátil plný negativních emocí z návštěvy unikátního projektu modelové železnice, který si úctyhodně klade za cíl zmapovat železniční síť České republiky. Přitom, kdybych předem znal to, na co vás chci v tomhle příspěvku upozornit, mohl bych se na to předem připravit, a pokud by se mi nepodařilo negativní emoce nenechat vůbec rozeběhnout, určitě bych je dokázal minimalizoval natolik, abych si jimi nenechal kazit radost ze skutečně nádherných kolejišť. Pokud se tedy rozhodnete navštívit expozici “Království železnic” v Praze na Smíchově, což vám vřele doporučuji, pak vám tu nabízím pár osobních zkušeností, které se, myslím si, vyplatí vzít v úvahu

29.9.2010 - Svou účastí na 6. kombinovaném závodu RC Moto GP Čelákovice 2010 a FG ECO Cupu 1/5 Čelákovice 2010, který se konal v sobotu 18.9.2010, jsem se i já rozloučil se stávající podobou čelákovické dráhy, která mi po tři roky poskytovala radost ze stále se zlepšujícího se ovládání svých modelů při tréninzích a adrenalinové vzrušení při účastech na závodech, protože hned v neděli 19.9.2010 následovala brigáda přípravných prací pro zvětšení její plochy a položení nového asfaltového koberce tak, aby se dráha napřesrok stala vstřícnější k pětinovým modelům (ať již motocyklů nebo automobilů). Nabízím vám proto poněkud subjektivní :-D povídání o 6. kombinovaném závodu RC Moto GP Čelákovice 2010 a FG ECO Cupu 1/5 Čelákovice 2010, které je tentokráte plné pro většinu “kluků” neodolatelných záběrů na pětinové modely na dráze :-)

10.9.2010 - Ve vestibulu obchodního a zábavního centra NovoDvorská Plaza v Praze probíhá výstava ke stoletému výročí létání v Čechách. Pro ty z vás, kteří nemají možnost si tam zajít nabízím pár obrázků vystavené repliky Kašparova letadla.

9.9.2010 - Nabízím vám videozáznam drandění mé 1 a půl leté vnučky s RC modelem automobilu - klíčenkou :-)

7.9.2010 - Pozor na softwareově generovaná hesla pro vaši Datovou schránku!

5.9.2010 - Nabízím další článek ze spřáteleného webu Realistické RC modely. Tentokráte “Céčka” a vnitřní odpor Li-Poly akumulátorů.

31.8.2010 - K tomuhle příspěvku mě vyprovokovala v poslední době stále sílící reklamní kampaň v důsledku “souboje” přípravků NUROFEN, IBALGIN a PANADOL, a především pak slogan “Nenechte bolest ovládat váš život”, který je pro reklamu typickou polopravdou, ale který já cítím spíše jako pro reklamu typickou nehoráznou a i nebezpečnou lež, jak jsem se pokusil vysvětlit v příspěvku Proč se vyhýbat lékům tlumícím bolest.

29.8.2010 - Nabízím vám příspěvek Zazimovanie (dlhodobé skladovanie) LiPol batérií ze spřáteleného webu Realistické RC modely.

27.8.2010 - Do příspěvku s videozáznamem o promítání téměř sto let starých “hořáků” u příležitosti 2. Muzejní noci ve Vysokém nad Jizerou jsem přidal vyznání jeho autora jak a proč ho vzrušuje mechanické promítání klasického filmového pásu. Už proto, že s ním jeho pocity velmi intenzivně sdílím, ale takhle hezky a výstižně bych je popsat nedokázal :-)

25.8.2010 - Nabízím vám své pocity nad miniaturním RC modelem (hračkou) autíčka - klíčenkou, který jsem si daroval jen tak pro radost :-)

Jako doplněk stručné reportáže z 2. Muzejní noci ve Vysokém nad Jizerou 11.6.2010 o promítání vybraných historických filmů Vysokého nad Jizerou z dvacátých a čtyřicátých let minulého (dvacátého) století vytvořil Milánek (Fügner) i film o tomto promítání, aby vám ho mohl nabídnout ke s shlédnutí ve svém “koutku” :-)

21.8.2010 - Pokusil jsem se dokladovat úspěch svého snažení o zvýšení stability svého RC modelu Losi Micro-Rock Crawler 1:24

20.8.2010 - Zatímco směsice manuálů ke stažení na fóru webu http://www.jihoceskymodelar.cz se pro normálního smrtelníka stala hůře přístupnou (začala vyžadovat registraci a přihlášení), objevil jsem na internetu mnohem obsáhlejší a neustále se rozrůstající se množství manuálů ve formátu PDF.

Při brouzdání internetem jsem na diskuzním fóru www.rcx.cz narazil na velice přehledný tzv. “vývojový diagram” jak ladit “dvoujehlový” malý modelářský motor, který dává šanci téměř komukoli skutečně vyladit motor jeho modelu. A protože mi autor překladu Wallot dal svolení k jeho publikaci i na mém webu, s velikou radostí tak činím :-)

15.8.2010 - Poté, co jsem vcelku jednoduchým způsobem výrazně zvýšil stabilitu svého RC modelu Losi Micro-Rock Crawler 1:24, jsem se nechal kamarádem vyprovokovat k realizaci sice nevysloveného, ale původně zamýšleného záměru zatížit podobně jako zemědělci kola svých traktorů kapalinou jeho kola přímo uvnitř pneumatik. A tak jsem tu sepsal, jak se mi to povedlo, jaké mé obavy se naplnily a která úskalí jsem byl nucen překonat.

14.8.2010 - V souvislosti se zvyšováním stability svého RC modelu Losi Micro-Rock Crawler 1:24 a především pak s potřebou poměřit výsledky svého snažení jsem si uvědomil, že jsem kdysi dávno objevil “ameriku”, o kterou se tu teď hodlám podělit, a to, jaký je vztah mezi úhlem a procentem stoupání svahu. Mnozí totiž mylně odvozují toto procento od úhlu 45°, který je úhlem stoprocentním.

11.8.2010 - V souvislosti s kategorií RC modelů automobilů “CRAWLER” nabízím ze svého video archivu úryvek z jakéhosi starého (jako důkaz, že “nic nového pod sluncem”:-D) instruktážního filmu pro zemědělce, jak levně, ale přitom účinně zvýšit trakční schopnost traktoru jeho zatížením kapalinou v kolech, resp. pneumatikách.

7.8.2010 - Sekci návodů k použití jsem rozšířil o návod k použití kamerky FlyCamOn 1 v PDF podobě.

4.8.2010 - Nabízím odkaz na internetí variantu “téměř” photoshopu, který umožňuje pokročilou úpravu fotografií a obrázků a který lze využívat kdykoli a zdarma, aniž by člověk musel cokoli instalovat na svůj počítač.

1.8.2010 - Nevýhodou RC modelů malých měřítek je, že bývají vystavovány nerovnostem, které neodpovídají jejich měřítku. Málokterého modeláře dokáží totiž pro svoji titěrnost uspokojit reálné nerovnosti, a tak vystavuje svůj model překážkám mnohem větším :-) Konkrétně můj model Losi Micro-Rock Crawler v měřítku 1:24 se donedávna vyznačoval tím, že velmi často končil svou jízdu převrácen na střechu s koly nahoru. Nabízím svůj popis, jak se mi podařilo tuto jeho snahu úspěšně umenšit.

20.7.2010 - Jak jsem slíbil, přidávám technická data modelu, který mě po čase opět naplňuje maximálním RC modelářským nadšením a realizuje další z mých dětských, tehdy nesplnitelných snů :-), a to technická data modelu Team Losi Micro-Rock Crawler 1:24 RTR

19.7.2010 - Rozšířil jsem své domácí RC depo o dva modely řady TeamLosi Micro. A to jednak TeamLosi Micro-HIGHroller Truck 1:36 RTR a druhak Losi Micro-Rock Crawler 1:24 RTR. Než dám dohromady své “první dojmy” z obou modelů, nabízím pro začátek technická data prvního z nich, tj. technická data modelu TeamLosi Micro-HIGHroller Truck 1:36 RTR

11.7.2010 - Při brouzdání internetem jsem narazil na zajímavé a velice popisné “pédéefko”, jak přeměnit pohon tohoto již tak velice mrštného pidimodelu :-) z uhlíkového na bezúdržbový motor střídavý (bezuhlíkový - brushless).

6.7.2010 - Pro doplnění a zplastičnění Milánkových (Milana Fügnera) vzpomínek tu nabízím sérii školních filmů třídy 4.A ročníku 1951-1955 Střední průmyslové školy elektrotechnické, dnes Františka Křižíka, Praha 1, Na Příkopě 16.

5.7.2010 - Ve druhé části vzpomínek mého kamaráda Milana Fügnera ten vzpomíná, jak vznikaly tyto, na tu dobu (a ještě řadu let poté) zaručeně unikátní autentické zvukové záznamy zpoza školních “škamen”.

Přidal jsem i autentický äudiozáznam ředitelské důtky z roku 1954(!)

3.7.2010 - Fascinuje mě, jak během relativně krátké doby cca 60 let nastal tak obrovský technologický pokrok. Posuďte sami - nabízím první část vzpomínek mého kamaráda Milana Fügnera na jeho počátky amatérského záznamu zvuku.

26.6.2010 - Můj skútr Honda Lead má převážně samé klady :-) Jelikož ho ale využívám k dojíždění na tréninky a vyrážím obvykle na poslední chvíli, chyběla mi průběžná informace o aktuálním času. Palubní deska Leada je v tomto směru velmi spartánská - tachometr, palivoměr a pár nezbytných kontrolek. Přesto existuje řešení, a o tom je moje dnešní povídání :-)

21.6.2010 - 3. závod FG ECO Cupu 1/5 Čelákovice 2010 a RC Moto GP Čelákovice 2010 se jel opět na čelákovické dráze a já vám nabízím stručné povídání o jeho průběhu.

15.6.2010 - V rámci “Muzejní noci” 11.6.2010 byly ve Vysokém nad Jizerou z muzejního trezoru vyňaty vzácné a unikátní staré a skutečně celuloidové filmy a můj kamarád Milánek (Fügner) se ujal jejich projekce:-) Zpracoval jsem jeho mail do krátké reportáže v jeho koutku na tomto svém webu:-)

8.6.2010 - Dostal jsem od svých dětí k narozeninám dárek v podobě “inductive tanku”. A i když se nejedná o RC model ani dálkově ovládanou hračku, přináší mi tolik radosti, že jsem si dal jsem tu práci, že jsem stvořil povídání Inductive tank - první dojmy. A aby bylo jasné, jak se inductive tank chová, přidal jsem videoukázky jeho jízdy

15.5.2010 - Marně již delší dobu přemýšlím, a současná volební kampaň můj pocit jen prohloubila, zda nám politici lžou vědomě, protože předpokládají, že naše IQ je na mezi debility, anebo si jen nalhávají, protože jejich IQ se pohybuje na téže hranici?

11.5.2010 - Tak jsem díky webu Vyměňte politiky objevil ameriku, o kterou mi to nedá, abych se tu nepodělil :-)

10.5.2010 - Důvodem uspořádání historicky prvního sdruženého závodu RC Moto GP Čelákovice 2010 a FG ECO Cupu 1/5 Čelákovice 2010 v náhradním termínu a v náhradním prostoru Čelákovické dráhy byl fakt, že týden před tím v neděli 2.5.2010 počasí zhatilo realizaci tohoto závodu v řádném termínu na Pardubické minibikeové dráze.

6.5.2010 - Nabízím vám tabulku absolutně nejrychlejších tréninkových průjezdů jedním kolem Pardubické závodní dráhy z neuskutečněného nedělního závodu FG ECO Cupu 1/5 Čelákovice 2010 jako předzvěst toho, co nás očekává tuto sobotu 8.5.2010 v Čelákovicích :-)

3.5.2010 - Historicky první sdružený závod RC Moto GP Čelákovice 2010 a FG ECO Cupu 1/5 Čelákovice 2010 na Pardubické minibikeové dráze se měl uskutečnit v neděli 2.5.2010. Bohužel počasí nám nepřálo, takže byl po zralé úvaze tento závod zrušen a přesunut na sobotu 8.5.2010 na domovskou dráhu pořádajícího klubu do Čelákovic. Nabízím pár postřehů z Pardubické bikeové dráhy míněných tak trochu jako pozvánka na sobotu:-)
Protože na diskuzním fóru RC Magazine projevili zájem, kudy se mělo jezdit, přidávám obrázky, kde jsem se rukou neumělou pokusil vyznačit potřebnou trajektorii modelů.

27.4.2010 - Patová diskuze mého kamaráda s naším spolužákem, který hájí tezi, že chodit k volbám nemá smysl, protože člověk tím nic stejně neovlivní,mě přiměla k úvaze Proč jít k volbám. Rád bych se jí pokusil přesvědčit (byť jejich postoj plně respektuji) ty, kteří o svém postoji nechodit k volbám zatím nepřemýšleli, aby tento svůj postoj po zralé úvaze změnili a k volbám přeci jen zašli :-)

23.4.2010 - Mailem mi přišel geniální, ale při tom velice prostý návod jak moci volit svou stranu a zároveň se zbavit těch politiků, kvůli kterým bych ji teď nevolil. Nedá mi to, abych se tu o něj nepodělil:-)

21.4.2010 - V neděli 2.května odstartuje již 3.ročník série závodů RC modelů motocyklů v měřítku 1/5 RC MOTO GP Čelákovice. A současně proběhne i první závod RC automobilů v měřítku 1/5 prvního ročníků FG ECO Cup. Nabízím vám pozvánku, kterou se snažím přesvědčit i vás k aktivní účasti na některém z nich:-) Zároveň, abych zvýšil vaši motivaci pro aktivní účasti na některém ze závodů (protože s ničím nesrovnatelnou radost ze závodění nelze nijak nasimulovat a lze ji získat právě jen účastí na závodech a zároveň protože atraktivita závodů roste s počtem jejich účastníků), sestavil jsem přehled všech reálných finančních nákladů účastníka závodů, a to jak RC Moto GP Čelákovice, tak pro souběžné závody FG ECO Cup Čelákovice.

21.4.2010 - Pořídil jsem si skútr Honda SCV100 Lead. Problém ale je, že jsem už jeho 5. majitel a návod k použití k němu se v průběhu dějin někam ztratil. Naštěstí díky diskusní fóru www.skutrforum.cz se mohu podělit o pár základních servisních údajů a nejdůležitější stránky z návodu k použití.

13.4.2010 - Přidal jsem pozvánku na shromáždění u Památného stromu Lidické hrušně, které se bude konat v sobotu 15. května 2010, ve 14. hodin.

11.4.2010 - Havárie letadla s polským prezidentem mi připomněla jinou havárii letadla před téměř 80 lety (dne 12.7.1932 totiž zahynul s osobním pilotem Jindřichem Broučkem při letecké katastrofě Tomáš Baťa). Obě ty havárie mají z mého pohledu společný prvek, kterým je “arogance moci”, která se ve své samolibé hlouposti domnívá, že pro ni neplatí žádné zákony, ani ty přírodní…

8.4.2010 - Při brouzdání YouTube jsem narazil na video, jak vyčistit bezuhlíkový (”střídavý”) motor. A přestože se jedná o konkrétní typ motoru firmy NOVAK (Ballistic brushless) a vysvětlující komentář je pronášen v anglickém jazyce, připadalo mi natolik názorné a inspirující, že ho nabízím i návštěvníkům svého webu.

5.4.2010 - FG ECO Cup Čelákovice i RC MOTO GP Čelákovice se pojedou v Pardubicích! Nabízím vám stručnou reportáž z deštivé říjnové neděle loňského roku (11.10.2009), kdy jsme byli otestovat pardubickou dráhu, zda se hodí pro závody “čelákovických” pětin :-)

1.4.2010 - Dnešek jsem nikoli v žertu, ale zcela vážně věnoval svému modelu z nejoblíbenějších, kterým je RC model terénního motocyklu Anderson M5 1/5 - nejprve jsem model vybavil novými “padáky” a pak hned nainstaloval náhradní primární převod za původní rozbitý. A nakonec jsem s modelem vyrazil na travnatý plácek před domem, abych jej otestoval v akci :-)

27.3.2010 - Rád objevuji nejenom “Ameriky”, ale neméně rád objevuji “Ameriky” objevené někým jiným :-D Tak tuhle, kterou tu s laskavým svolením objevitele-autora uvádím, objevil provozovatel webu MONAKO :-)

26.3.2010 - Do sekce “Návody k použití” jsem vložil návod k použití nabíječe SHARK 20 s dodatkem pro přepnutí do režimu LiFe.

23.3.2010 - Tak a poslední závod Mini Offroad Čelákovice zimní sezóny 2009/2010, a tím i celá série těchto závodů je za námi. Přináším tu své povídání o něm, plné fotografií:-)

14.3.2010 - Zvu vás na poslední závod zimní sezóny 2009/2010 séroe Mini Offroad Čelákovice

14.3.2010 - Při brouzdání internetem jsem objevil, že na světě je další RC model offroad motocyklu. A podle prvních strohých zpráv bych řekl, že to stojí zato:-) Bohužel jsem zatím neměl příležitost si ho osahat, a tak jsem alespoň sestavil stránku s kusými informacemi o jeho technických datech. A jelikož je i výrobce modelu zatím na informace dost skoupý, a tak jediné trošku smysluplné informace jsem našel na Youtube, kteréžto video vám tu nabízím.

14.3.2010 - Z termínové listiny na stránkách RC Auto klubu TJ Spartak Čelákovice jsem pro přehlednost vypsal termíny závodů FG ECO Cupu 1/5 Čelákovice.

10.3.2010 - Série závodů FG ECO Cup 1/5 Čelákovice se blíží, a tak vám pro inspiraci nabízím barevnou úpravu karoserie modelu Pavla Holuba.

9.3.2010 - Kamarádi ze Vsetína, Ondřej Macháček a Roman Štalmach mi poslali video jízdy svého modelu, ve kterém se jim podařilo zaměnit originální elektroniku klasickou RC soupravou, včetně regulátoru otáček motoru a serva řízení.

28.2.2010 - Již třetí ročník adrenalinového závodu 24 hodin Čelákovice (2010) se blíží. Počet týmů, které se ho mohou účastnit, je limitován možnostmi dráhy na 12 týmů, a tak máte nejvyšší čas začít uvažovat o účasti a nejlépe vteřinu po půlnoci ze 31.března na 1. dubna podat přihlášku!:-) Nabízím vám ke stažení propozice závodu, přihlášku i banner

27.2.2010 - Mého kamaráda Milana Fügnera, kterého z jeho okolí nenazve nikdo jinak, než “Milánek”, snad nejlépe charakterizuje konstatování, že teprve v okamžiku, když odborníci prohlásí, že něco nelze zrealizovat, ho problém zaujme, a on to realizuje:-D Založil jsem proto na svém webu samostatný blok, abych vám mohl ukázat, jaký je to fantastický člověk:-) Ze všech Milánkových filmů mě nejvíce dojímá právě ten o jeho mamince. A to nejen proto, že v něm mohu vidět USA a Niagarské vodopády z roku 1932:-) Pokud se vám bude film o Milánkově mamince bude zdát co do technické kvality ne moc vydařený, pak se podívejte, za jak obtížných podmínek film vznikal!:-) A myslím, že nejenom pro mladou generaci, která je zvyklá na to, že v počítači lze v současnosti “vyrobit” jakýkoli trik, bude jistě překvapující skutečnost, co vše bylo možno v době mého “nepočítačového” mládí udělat “ručně”:-) Jsem nadšeným obdivovatelem českého polyhistora Járy da Cimrmana. A i když se jen špatně vyrovnávám s vědomím, že se jedná o postavu ryze fiktivní:-D, pak se nemohu zbavit pocitu, že předlohou pro tuto postavu byl můj kamarád Milan Fügner (Milánek). Film o jeho chatě, ale především o jeho “vynálezech”, kterými si pobyt na ní zpříjemňoval je nejenom jedním z důkazů tohoto mého tvrzení.

24.2.2010 - Nedávné období, které bylo pro mě konkrétně obdobím osobního vypětí a nepříjemných změn, mě přimělo k malému zamyšlení a jakémusi novému úhlu pohledu na jedno všeobecně známé moudro našich předků, u kterého, vezmeme-li ho do důsledků, pak dospějeme k pro mnohé překvapivému zjištění:-)

23.2.2010 - Protože jsem se ho po čtvrtročním půstu konečně zúčastnil, nabízím vám, jak je mým zvykem, stručné povídání o 5. závodu Mini Offroad Čelákovice 2009/2010, který se konal v sobotu 20.2.2010.

21.2.2010 - V Praze se nastávají změny u některých tradičních modelářských prodejen. Od března mění své sídlo firma MIPAcar.

17.2.2010 - KONEČNĚ! Po dlouhé době nebudu absentovat na závodu Mini Offroad Čelákovice!:-) O to více pak všechny srdečně zvu tuto sobotu (20.2.) do čelákovické Sokolovny. A protože jsem minule opět chyběl, nabízím opakovaně již několikrát nabízené pozvánky - fotografickou, stejně jako video.

16.2.2010 - Čelákovický RC Klub TJ Spartak Čelákovice připravuje na letní sezónu sérii závodů RC modelů automobilů v měřítku 1:5, RC Porsche Cup 1:5 Čelákovice. Nabízím vám jeho předběžnou stručnou charakteristiku.

12.2.2010 -Nabízím vám pozvánku k překladu původního článku z webu firmy Traxxas od Petra Škalouda

25.1.2010 - Jak praví lidová moudrost: všechno zlé je pro něco dobré. Například já, díky stěhování se do zhruba třetinového bytu objemem, ale především nutnosti totálně vyprázdnit ten starý, jsem mohl objevit jednu ze svých “amerik” v podobě “Sběrného dvora”, o kterou se tu s vámi hodlám podělit. A jako protipól současnosti jsem proto do “literárních skvostů” převedl fejeton Jana Nerudy “Kam s ním?”

20.1.2010 - Jak v současné době nemám čas na svá hobby, kterými jsou sport a modelařina, stává se ze mně moralizující bručoun:-D A tak nemohu nevidět, jak se u popelnic, a někdy jen tak pohozeny v prostoru (jak vyletěly z okna), povalují vánoční stromečky. A protože je opakování matka moudrosti, nabízím po roce opět popis jak já bez zamořování svého okolí likviduji svůj vánoční stromeček:-)

19.1.2010 - Osud je ke mně stále nevstřícný a tak budu absentovat i na 4. závodu Mini Offroad Čelákovice:-( Vás všechny ale srdečně zvu:-) A protože těžko vytvořím lepší pozvánky, než ty, které jsem již vytvořil, tak pro ty, kteří je ještě neprohlíželi, tu opakovaně uvádím odkazy na ně - fotografickou, stejně jako video

Autor spřáteleného webu
Modelařina na koleně

mě vyzval, ať si vytvořím ikonu svého webu. Tady je: , a pro ty z vás, kteří byste chtěli umístit odkaz na své stránky, je tady její zdrojový text..

 


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.