Karoserie z papíru a balsy


pro můj RC model KYOSHO Half8 - Mini Inferno 1/16

 
 
 
Občas mívám pocit, že jsem jakýmsi modelářským Járou da Cimrmanem. Soudím tak z faktu, že relativně často prošlapávám slepé uličky, abych mohl říci “tudy ne, přátelé!” :-D
 
Takovou typickou ukázkou jsou i mé karoserie pro mé Mini Inferno :-)
 

 

 
Důvodem pro vytváření těchto karoserií je jednak skutečnost, že se mi nelíbí ta originální, ale také kvůli umístění akumulátorů Li-Fe, které se pod tu originální prostě nevejdou.

Jak už jsem se tu nejednou vyznal, nejsem obdařen dostatečnou zručností a současně trpělivostí nezbytnou pro řádný “finish”, abych dokázal vytvořit dostatečně maketovou karoserii některým z klasických postupů. Při tvorbě tatrováckých karoserií pro své “Losinky” se mi docela osvědčila papírová karoserie, kterých jsem v mládí poslepoval desítky, vyztužená balzovým prkýnkem tloušťky 1mm.

 
Jenomže, co je dostatečné pro model v měřítku 1/36, to neobstojí, především z hlediska dynamických sil při kotrmelcích modelu v důsledku jeho pádu, u větších modelů, a to počínaje měřítkem 1/18.
 

 

 
Když ale tahle technologie je tak nenáročná z hlediska přesnosti i nářadí!!” :-D
 
Podkladů je k sehnání nejenom na internetu nepřeberné množství - já pro první karoserii svého Mini Inferna použil jakousi propagační vystřihovánku Polského Fiata.
 
Stačí je jen naskenovat, v potřebném měřítku zvětšit a barevně vytisknout :-)

 
Člověk si vlastně vystačí s nůžkami a lepidlem