Přestavba na E-Revo 1/36


modelu TeamLosi Micro-T Stadium Truck RTR (LOSB0230)
 
 
Není tajemstvím, že cílem mé RC auto modelařiny není zdokonalování se v pilotní zručnosti, ale největší potěchu mi působí, když si mohu se svými modely hrát (a přesnější je myslím “si pohrávat” :-D). Jak říkává moje žena: “Ty to hezký autíčko akorát rozebereš a zničíš!” Je marné jí vysvětlovat, že jakkoli mými úpravami většinou mé modely objektivně zoškliví, subjektivně se tím zároveň (a především) stanou milejší mému srdci a zároveň mi tím přinesou mnoho osobní potěchy :-) A smysl Života člověka, podle mého, o ničem jiném, než o docilování maximální osobní potěchy vlastně není :-) Paradoxní na tom snad je jen to, že některým lidem činí osobní potěchu to, že jejich Život je neutěšený :-D Ale to jsem odbočil. Můj postoj k RC modelařině pramení z dob mého mládí, kdy jsme si víceméně dělali všechno sami, takže případné zajezdění si bylo už jen třešinkou na dortu celkového snažení :-)
 
I proto tak rád navštěvuji web MONAKO, byť je zaměřen na RC modely lodí, které mě nechávají více méně lhostejným, ale ty nádherné nápady, jak sám vyrobit něco z něčeho úplně jiného a určeného původně k něčemu jinému! :-D
 

A neméně pookřeji, když narazím kdekoli, nejenom na internetu, na výsledek podobného snažení. Jsem proto rád, že se s vámi mohu s laskavým svolením autora podělit o následující obrázky i stručný vysvětlující text, které mohou být pro nejednoho podobnou inspirací, jako pro mě :-)
 
Tato část je věnována přestavbě podvozku a zde si můžete prohlédnout, jak autor vyrobil karoserii z PET lahve.
 

 
Pořídil jsem 2x přijímačové aku KAN 350mAh 4,8V. Předpokládám že doba jízdy se více než zdvojnásobí. Bohužel se do původního šasí nevleze, je potřeba jej upravit, natáhnout o 1 cm. Dále jsem koupil novej motorek od Atomicu, má kuličková ložiska, tak snad zase nějaká minuta jízdy k dobru.
 
Kompletně jsem přepájel konektory na G2. Originál šásko jsem přeříznul napůl a chemoprénem nalepil na skidplate z nerez plechu 0,6 viz. foto.
 
Krabičku elektroniky jsem nastavil PSH plastem a natřel matnou Humbrolkou.
 
Karosku jsem ve předu převrtal a kousek zastřihnul. Ještě jsem zadní kola namontoval obráceně a losinka je ještě vo fous širší.
 

Ta karoska brouka je origo od TL micro Baja od Atomicu, na černo jsem ji přestříkal.
 
Na Losinku zásadně nakupuji jen na www.rccar.cz, jsou velice ochotní a na kola a disky mi dokonce udělal slevu 15% na emaily odpovídají, takřka ihned.

 

 

Miroslav Jüptner 

 

23.12.2010


Co je nového u kamarádů:

RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.