Každý se má, jak si zaslouží!


 
Vím, že se tu budu opakovat, ale za titulek tohoto příspěvku jsem si vybral parafrázi mé nejoblíběnější citace, kterou bývala odpověď Miloše Kopeckého na dotaz “jak se máte?” - Jak si zasloužím!.
 
Stejně tak se budu opakovat s popisem mého vidění Života, které pro mě definoval jeden z mých životních guru Jan Špáta v jednom ze svých fejetonů, které psal po té, kdy “opustil svou Lásku”, resp. přestal filmovat své úžasné dokumenty - Život (s velkým “Ž” na začátku) je o Náhodě a byť je v globálu spravedlivý, vůči jedincům je obvykle vždy nespravedlivý :-) Lhostejno, zda vůči ostatním (tj. např., že se někdo narodí do bohatého státu, do šťastné a láskyplné rodiny nebo třeba s talentem, kterého se nedostává ostatním) nebo vůči jedinci (tj. např., že se někdo narodí do chudého státu, ev., který je ve válce, zlým rodičům, anebo v útlém dětství osiří, ev. bez jakéhokoli talentu, vybaven od Matky Přírody žárlivostí, či ještě hůře závistí… :-( )
 
Jenomže náš život za nás nikdo jiný, než my sami, prožít nemůže! A je tudíž jen a jen na nás, jak se v něm uvelebíme! :-)
 
Mimochodem s filmem, resp. Osudem jeho protagonisty, je Jan Špáta (alespoň pro mě) velice úzce svázán, protože myšlenky i emoce, které ve mně zde citovaný film vyvolává, jsou vlastně jen reminiscencemi (taky bych mohl mluvit, jak mi zobák narost a napsat “vzpomínkovým ohlasem” :-D) na myšlenky a emoce, kterými mě v mém mládí prostupovalo sledování filmu Jana Špáty “Svítí slunce?” o slepém horolezci Josefu Kuhnovi :-)
 

 
 
Kamarádova maminka, paní Eva Benešová, která patří v současné době mezi přední amatérské filmařky a kterou jsem i já pln osobního obdivu již na svém webu představil, mi poslala následující stručný mail s odkazem na zde prezentované video.
 
Přišel k nám do filmového klubu (ČKK) slepý chlapec, který napsal autobiografickou povídku, kterou naši členové zfilmovali. Ten chlapec si v ní zahrál hlavní roli. V příloze zasílám reportáž, kterou o něm natočila televize. Přepošlete svým známým, kteří mají nějaký životní problém a též ZDRAVÝM DĚTEM
 
Musím říci, že touto formou rád její výzvu realizuji :-)
 
 

Pro úplnost dodávám, že autorem reportáže je David Vozdecký, Head of Communications Company Spokesman (WWW.LEONTYNKA.CZ)

 

22.11.2010

 
 
 
 


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.