Redukce pro instalaci kol 1/10


na RC model KYOSHO Half8 - Mini Inferno 1/16

 
 
 
Tuning RC modelu KYOSHO Half8 (elektropohon) - Mini Inferno 1/16 lze rozdělit do dvou skupin:
 

 • nezbytný, což je náhrada snad všech prvků modelu (mechanických i elekronických) prvky s dostatečnou především mechanickou odolností (výjimku snad tvoří pouze ramena náprav)
 • pro radost - sem patří především použití k pohonu střídavého motoru, na pohled hezká kovová ramena náprav a pak i např. zde popisované poloosy s šestihrannými unašeči pro použití kol z modelů v měřítku 1/10

 
Přiznám se, že k realizaci zde popsaného tuningu mě nevedl žádný rozumový důvod, byť se teď ukazuje, že možnost nebýt závislý na nabídce několika málo typů kol pro Mini Inferno a naopak moci si vybírat z bohaté škály kol pro modely v měřítku 1/10 má svůj půvab.

 
Třeba jako tomu je teď u mého modelu, kdy pro koberec závodů seriálu Mini Offroad Čelákovice 2008/2009 mohu nasadit kola s “mechovkami” a v létě na zahradu mu budu moci dopřát “plnohodnotná” offroadová kola s “pořádným” vzorkem z nějaké “buggyny”:-)

 
Na několika blozích majitelů Mini Inferna jsem se totiž setkal s tímhle obrázkem a jejich zmínkou, že se jim tento tuning osvědčil.
 
Nedokáži zdůvodnit proč, ale tyhle poloosy, resp. tento obrázek, ve mně “cosi” oslovily natolik, že jsem nedokázal odolat silnému puzení je svému modelu “dopřát”
 
Kupodivu nebylo jednoduché najít jejich prodejce - buďto o existenci tohoto tuningovém prvku jiní majitelé Mini Inferna nevědí, anebo je ponechává chladným, takže e-shopy specializující se na tuning pro Mini Inferno ho ignorují a tyto poloosy v jejich nabídce chybí.
 
Nakonec mě zachránil, jako již několikrát, eBay. Pro ty z vás, kteří jste doposud na eBay nenakupovali a ani nemáte ve svém okolí někoho, kdo by vám tyto redukce koupil, přikládám odkaz na článek s radami, jak při koupi postupovat.
 

 
Poloosy dodržují původní barevné rozlišení:
 

 • stříbřitě kovové pro přední nápravu - na obrázku jsou vedle sebe položeny obě verze poloos, napravo původní “psí kost” a unašeč - osa kola, nalevo pak nová poloosa spojená s unašečem - osou kola kardanovým kloubem
 • černěné pro zadní nápravu - na tomto obrázku jsou opět vedle sebe položeny obě verze poloos, tentokrát doplněné o související prvky
   
  • nahoře původní - zleva doprava: poloosa (”psí kost”), unašeč - osa kola, příčný čep (použije se i s novou poloosou), který přenáší pomocí otvoru v ose kola (unašeče) kroutící moment mezi ním a šestihranem, šestihran #8,5mm (”samozřejmě” jsem ho vyfotil s drážkou, do které zapadá příčný čep, schovanou vespod:-D) a samopojistná matice k připevnění kola (i ta se použije s novou poloosou)
  • dole nová - zleva doprava: nová poloosa spojená s unašečem - osou kola kardanovým kloubem, šestihran #12mm pro kola modelů v měřítku 1/10 (je na něm patrná drážka, do které zapadá příčný čep procházející otvorem v ose kola) a podložka, která svým kruhovým 0,5mm osazením na jedné straně vymezuje rozdíl mezi osou průměru 3mm a otvorem kola o průměru 4mm (viz. obrázky dole).

 
Pro názornost jsem uspořádal všechny prvky nové poloosy na tomto obrázku:-)

 
A tady pár obrázků pro porovnání původní a nové poloosy, a především příslušných šestihranů.


 
 
Sečteno a podtrženo:
 
Jak mě štve, když musím investovat do tuningu, kterým nahrazuji prvky, které výrobce vědomě poddimenzoval a odflinknul, pak tenhle tuning mi udělal nefalšovanou radost:-)
 
A myslím, že by má radost nebyla o nic menší, i kdyby se neukázala nezanedbatelná praktická výhoda tohoto řešení, které v sobě nese možnost využít bohaté škály nabídky kol pro modely v měřítku 1/10.
 

 

19.11.2008


Co je nového u kamarádů: • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.