Jak se orientovat na tomto webu


 
Stávající organizace informací na tomto mém webu je kompromisem mezi možnostmi WordPressu a mé programatorské (ne)schopnosti:-)
 
A jakkoli mi připadá, že je logická a intuitivní, občasné dotazy mých návštěvníků mě usvědčují z opaku. Proto jsem se tímto příspěvkem pokusil pro ty, kdož o to stojí, “poodhalit” toto “sladké tajemství”:-D
 
 
 
1. Struktura webu
 

Základní rozdělení dle stěžejních témat je v horním menu.
 
Po kliknutí na příslušné téma se rozevře levé menu s názvem v úvodu a s příspěvky na dané téma, přičemž u nejednoho z témat je k tomuto základnímu odkazu “přifařeno” příslušné povídání.
 
K tomuto povídání se ale nelze dostat jinak, než kliknutím na odkaz v horním menu - to pro případ, že vás na nějaký článek obsažený v levém menu přivede rovnou internetový vyhledávač.
 

 

Levé menu může mít několik vrstev, přičemž každému koncovému příspěvku odpovídá odkaz v levém menu
 

 

A podobně jako u hlavních témat horního menu, mohou i hlavní témata levého menu obsahovat v sobě příspěvky, ke kterým se lze dobrat kliknutím na příslušný odkaz v levém menu.
 

 
 
2. Struktura příspěvků
 

Rád vysvětluji a zdůvodňuji, takže obvykle na počátku příspěvku si dopřávám v červeném bloku nějakou navozující asociaci
 

 

Hlavní mou motivací pro vytváření tohoto webu je má celoživotně neodolatelná potřeba hrát hru “na učitele”, o které se zmiňuje Jerome Klapka Jerome ve “Třech mužích na toulkách” (dokonce jsem se jeden čas i jako skutečný učitel živil).
 
A protože mě obvykle při výkladu napadají další a další souvislosti, jsou mé příspěvky jednak prošpikovány odkazy, a tam, kde se “obávám”:-D ponechat na čtenářovu rozhodnutí, zda se vydat za odkazovanou informací, dávám ji do červeného pole
 

 

Z uvedeného je patrné, že přeskočení textu v červených blocích obvykle nemá zásadní vliv na informační hodnotu sdělovaného tématu:-)
 
Jiné, ba přímo inverzní je to ale s textem v závěrečném červeném bloku. Tam se snažím pro ty, kteří nejsou sto udolat text delší dvou set slov, sepsat co nejstručněji všechny zásadní informace sdělovaného tématu.
 
Dá se říci, že ten, kdo si přečte tento závěrečný text, nemusí už číst nejenom texty v ostatních červených, ale může vynechat i ostatní text příspěvku:-D
 
Na konci pak u všech nových příspěvků uvádím datum publikování.
 

 
 
3. Co je nového
 

To lze zjistit dvojím způsobem:

 

17.11.2008


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.