RC model automobilu - klíčenka

 

 
Jsem přesvědčený o tom, že člověk, kromě toho, že má využívat každé příležitosti, která se mu naskytne, k tomu, dělat radost druhým, si má i sám sobě tu a tam udělat radost jen tak pro radost. Třeba tím, že si dá dárek. A dárek je mj. i věc, po které člověk touží nebo která se člověku třeba i jen líbí, ale za kterou není ochoten zaplatit cenu, za kterou je dostupná. A nemusí se samozřejmě jednat jen o peníze.

 
Už jsem se tu kdysi vyznal, ze své slabosti pro miniatury, a tak není divu, že když mě náhoda přivedla na web www.digitalnimodely.cz a tam na miniaturní RC model autíčka, že jsem po něm zatoužil, ale trvalo přeci jenom nějakou chvilku, než jsem své touze podlehl :-D
 

 

 
Autíčko i v přepravním obalu je opravdu miniaturní :-)

 
Ve spodní části se pak skrývá sada 4 baterií (AG13), čtyřjazyčný návod (i v češtině) a plastový pytlík obsahující textilní závěs na krk a malou teleskopickou anténu, kterou je třeba našroubovat do míče-vysílače.

 
Pro uvedení modelu do provozu stačí jen sejmout kryty (jsou oba připevněny jedním šroubkem)…

 
a vložit baterie.
 

 
Do aktivního stavu se vše uvede zapnutím miniaturních spínačů
 
V návodu je pořadí autíčko - vysílač. Já se ale držím u klasických RC souprav požadovaného pořadí, které je opačné, tj. nejprve zapnu vysílač a pak teprve model :-)

Maketa fotbalového míče slouží nejenom jako bytelný přepravní box, ale současně i jako vysílač.
 
Neproporcionální RC souprava umožňuje pouze pohyb vpřed (levé tlačítko) a zatáčení (pravé tlačítko). Můj model ve skutečnosti na levé tlačítko reaguje pohybem v mírném oblouku dopředu a na levé tlačítko pak pohybem v mírném oblouku dozadu.

I tak je možnost prohánět tuto “blešku” po pár decimetrech čtverečních volné plochy na pracovním stole (jízdu po klávesnici samozřejmě nezvládá - položil jsem na ní autíčko, aby lépe vynikly jeho malé rozměry) velice osvěžující, přičemž radost z něho je umocňována projevy překvapení a údivu přihlížejících :-D Podívejte se na videozáznam drandění mé 1 a půl leté vnučky s tímto RC modelem :-)

 
Model je prvoplánově zamýšlen jako přívěšek na krk, ale já mu “přidělil” roli atraktivní klíčenky, abych ho tak mohl mít k dispozici kdykoli, kdy mě OSUD přivede do situace, která by mě mohla připravit o dobrou náladu :-D
 

 
 
Sečteno a podtrženo:
 
Od modelu, resp. hračky takovýchto rozměrů nelze očekávat žádné oslnivé výkony, jeho hlavním smyslem je poskytovat jeho majiteli radost, a tu poskytuje měrou vrchovatou :-)
 
Takže pokud máte mezi svými blízkými RC automodeláře, pak tu máte tip na dárek, který ho nemůže nepotěšit. A jste-li sami RC automodeláři máte volných cca 260Kč (190Kč model + 70Kč poštovné - zaplatil jsem předem, abych ušetřil za “dobírkovné” :-) Navíc jsem si nekupoval jen tohle pidiautíčko, takže jsem poštovné patřičně rozmělnil) a cítíte, že byste si zasloužili udělat si drobnou radost, naváhejte - pidi RC autíčko je právě to, co vám k radosti schází :-)
 

 
 

25.8.2010

 
 
 
 


Co je nového u kamarádů:

RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.