Tuning podvozku


RC modelu Thunder Tiger ZK-2/ZT-2 1/18 2WD MINI MONSTER/STADIUM TRUCKU RTR
 
 

Ne, že by to bylo nutné, ale na jednu stranu jsem byl už smutný, že tento model je, zdá se, nerozbitný a já tudíž nemám na něm co “bastlit”:-) a na druhou stranu (a především) jsem to uviděl na jiném modelu a prostě se mi to zalíbilo:-)
 
Navíc mám v sobě od dětství zafixovánu fascinaci kardanovým kloubem, takže jsem neodolal a a těch několik tuningových kousků jsem si za pár stokorun v e-shopu RC-AUTOKO objednal:-)
 

 

Samotná realizace není nic obtížného, v podstatě se jen zamění původní prvky prvky tuningovými podobně jako při výměně ložisek.
 
Já začal, díky mé fascinaci kardanovým kloubem, zadní nápravou
 
Stačilo jen povolit dva šrouby držící závěs zadního kola, prohodit ložiska a kombinaci poloosy (”psí kost” a unašeče zadního kola jsem nahradil příslušným tuningovým dílem (viz. obrázek)

 
Tuningové kovové závěsy zadního kola jsou, stejně jako plastové originály, označeny písmeny “L” (Levý) a “R” (pRavý - v originále Right)

 
Trošku náročnější je výměna závěsu předního kola (jak jsem zjistil, “miniinfernisté” tento prvek “fundovaně”:-D nazývají “C-hub”) a těhlice. Záměně sice opět brání označení písmeny “L” a “R”, ale v mém případě jsem si zkomplikoval život ztrátou jedné ségrovy třmenové podložky, která fixuje čep řízení, kolem kterého se natáčí těhlice …

 
… a který současně fixuje v těhlici čep předního kola.
 

 
Součástí tuningové sady jsou i vymezovací podložky pod kulový čep řízení na rameni těhlice, který se může při úplném zašroubování dostat při propérování polonápravy do konfliktu s jejím horním ramenem (viz. obrázek). Já jsem, abych zachoval původní geometrii řízení, raději přebytečnou část závitu upiloval.
 

 
 
Sečteno a podtrženo:
 
Dá se říci, protože standardní model je natolik bytelný, že zvýšení jeho mechanické odolnosti jeho dostatečně vysokou životnost neprodlouží, že jediným přínosem těchto úprav je radost z “bastlení” a “vnitřní krásy” modelu - uvedené prvky jsou hezké na pohled, ale kdo neví, kde je hledat, je vpodstatě neobjeví:-D
 

 

7.11.2008


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.