Přídavné palubní hodinky motocyklu


 
Můj skútr Honda Lead má převážně samé klady :-) Jelikož ho ale využívám k dojíždění na tréninky a (nevím, jak to dělám, ale je to trénink od tréninku stejné :-D) vyrážím vždy na poslední chvíli, chyběla mi průběžná informace o aktuálním času. Palubní deska Leada je v tomto směru velmi spartánská - tachometr, palivoměr a pár nezbytných kontrolek.
 
Přesto existuje řešení, a o tom je tahle moje stručná objevená amerika :-)
 
 
 
 

Jak jsem zjistil, vyrábí se řada přídavných palubních hodin, nicméně všechny jsou analogové, tj. kruhového tvaru a pro mé oči, které pro jemné vidění už potřebují brýle na blízko, špatně čitelné. Jejich cena se navíc pohybuje nad tisíci korunami a ne všechny umožňují přichycení suchým zipem, naopak, pro uchycení držáku potřebují kus trubky řidítek, která jsou u Leada celá ukryta v kapotáži.

 

Naštěstí jsem objevil jednoduché digitální hodinky “Oxford OF219″ s relativně velkými číslicemi, které navíc nabízí i informaci o okolní teplotě a lze je v noci přimět delším stiskem většího tlačítka k několikavteřinovému podsvícení displeje.
 
Součástí dodávky je suchý zip, kterým se hodinky odnímatelně připevní k palubní desce.

 
Jak je patrné z obrázků, palubní deska Leada má k tomu účelu ideálně plošku vedle rukojeti plynu. Také cena je velice příznivá - v e-shopu Yamaha-Zizi je lze pořídit za 610 Kč, i s dopravou pak za 720 Kč.
 
Takže jediná nevýhoda těchto hodinek z mého pohledu spočívá v tom, že mě zapomínají upozornit, když od zaparkovaného Leada odcházím, abych je z něho sundal a schoval si je do kapsy :-D

26.6.2010


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.