Další první dojmy


TeamLosi Micro-T Stadium Truck RTR (LOSB0230)
 
 
S mou “Losinkou” dorazila do republiky ještě jedna - tady vám předkládám první dojmy jejího majitele.
 

 

Když jsem zhruba před tříčtvrtě rokem objevil na stránkách Losi a Horizon hobby toto autíčko, zaujala mě jeho konstrukce a zpracování detailů natolik,že jsem se rozhodl, že dám vědět svým přátelům, abychom se domluvili o hromadném objednání:)

Vzhledem k tomu že v USA dosáhlo takové popularity, že výrobce nestíhal nasytit tamější trh, vůbec jsem nevěřil, že by se nám ho podařilo dostat až sem k nám.

Po vyjmutí z krabice jsem byl opravdu překvapen, jak je model zpracovaný - vše předčilo mé očekávání:)

Nejprve vám popíši pár dojmů z ježdění a pak se vrhneme na rozborku modelu a přiložím pár fotografií.

Model je dodáván v RTR sadě a s nabíjecím boxem ze kterého se Losinka dobíjí a dokonce jsou přiloženy i baterie jak do vysílače tak do nabíjecího boxu (do toho, z důvodu jejich zatížení, alkalické).

Tak a šup na to”"..Po sejmutí karoserie jsem zapojil konektor nabíjení a zhruba po 20-25 minutách bylo dobito.

A huráááá na koberec:) Takový nášup sem ale nečekal!!!

Losinka se zvedla na zadní a upalovala jako motorová myš!!!:)

Po vytrimování jsem se pustil do testování její mrštnosti a povahy zatáčení. Je schopna otočit se na průměru 50cm a na linoleum jsem jí otočil smykem proti sobě na “pětníku”:)

Okamžitě sem postavil židli do prostoru a vyzkoušel OSMIČKU mezi nohama židle:) Pánové, koukal jsem jak sůva z nudlí!!!!! Losinka seděla jako přibitá a krásně poslouchala na povely:) Pak mé snažení náhle zhatilo cosi namotaného na náboji kola a ejhle? Ony to vlasy”.no samozřejmě prolétlo mi hlavou”"naše blondýna se nemůže česat v koupelně”":)

Od jistil sem E-klips který drží kolo a sundal žmolek vlasů”nasadil kolo a pokračoval ve spanilé jízdě po obýváku a kuchyni.:)

Když se losinka vybila (asi po 10-12-ti minutách), tak jsem jí dal znovu nabíjet a mezi tím jsem připravoval skokánek z kuchyně do pokoje takj že jsem vzal tvrdé desky a pod ně jsem vložil Pet-lahev a čekal na dobití Losinky. Své čekání jsem si krátil tím, že jsem si prohlížel ten malý technický zázrak.:)

A pak to přišlo!!!!!!!!!! Nejdřív jsem si jen tak hopkal lehce přes skokánek a čím dál víc se odvažoval a přidával na plynu a pořád, až jsem najížděl v maximální rychlosti:)

Můžu s klidem konstatovat, že tenhle cvrček na to, jak je lehký a malinký, je úžasně stabilní, a to jak při skoku, tak při dopadu:)

Zkrátka abych to lehce shrnul”.je to ten nejlepší HOMERACER, co jsem doma kdy měl, vzhledem k prostoru, který obývám:)

Tady jsou technická data modelu.

Teď se blíže podíváme na jednotlivé součásti, ze kterých se losinka skládá.

Začneme diferenciálem.Takto vypadá převod s prokluzovou spojkou a diferenciálem.


V diferenciálu jsou nylonové převody a hlavní hřídel je z mosazi uložená v mosazných pouzdrech zalisovaných do klece diferenciálu.Věnujte prosím pozornost mosaznému ozubení diferenciálu!!!! to jsou PALEČNÍ KOLA!!!! Které dneska můžete vidět maximálně v muzeích nebo v zachovalé mlýnici někde ve skanzenu:)

A teď juknem na motor a převody k tomu dodávané:

Balení obsahuje navíc ještě 2x ozubené kolo, takže k dispozici máme 12-13-14-ti zubý pastorek, který lze velmi rychle vyměnit:)

Aby jste si nemysleli,že je vše z plastu nebo kompozitu tak zde máte foto poloosy a unašeče:)

Mazec co!!!!! :)

A tady dalších pár komponentů:-)

A kola”"”

Myslím si že se za nedlouho objeví další závodní kategorie určená těmto drobečkům.

Na internetu je možno zhlédnout x-videí, jak si to losinky rozdávají mezi sebou”.. s X-Mods”..s Mini-Z a samozřejmě lze shlédnout tuningové úpravy týkající se stříďáků motorů, elektroniky, šasi z karbonu a Li-Poly baterií a ložisek. Dvě poslední úpravy chystám i já”.ložiska už jsou na cestě a lipolky dohledáváme dle rozměru:)

Ještě vám nabídnu pár fotografií, jak vlastních, tak z internetu a na konci bych to shrnul:)Tak”".a je to:)

Samozřejmě čas vše prověří, ale už teď jsem si jistý, že si “cvrček” najde své místo jak v naší modelářské komunitě, tak nejenom i v ní:) Koupí Losinky své ratolesti určitě chybu neuděláte” ono totiž uspořádat si taková obývákové závody není k zahození, zvláště když nám nepřeje počasí a my nemůžeme prohánět své mazlíčky venku na dráze nebo jen tak pro potěšení po louce, či po poli nebo u Kauflandu na parkovišti, kde jsem byl dneska já a proháněl jsem tak nitro drift speciál a Malinkou Losinku”ano čtete správně !!! Cvrček je schopen polknout i venkovní terén a nezalekne se i lehčího jemu úměrného terénu. Opravdu je na svou velikost a rychlost neuvěřitelně subtilní a zároveň odolné konstrukce!!!

U nás už je k dostání, takže s díly problém “snad” nebude”"”..no a teď můžeme jen čekat s čím se “vytasí” ostatní firmy “.že by cvrček 4×4???….no uvidíme”"”"

Hodně zdaru Tomáš alias Noha alias Tomgti

12.3.2007


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.