Nemodelářské odkazy


Historie a zajímavosti o obci Lidice, kterou fašisté vypálili, srovnali se zemí, muže postříleli, ženy zavřeli do koncentračního tábora a děti, které nedali na převychování za němce, zavraždili

Národ, který zapomene svou historii, je odsouzen prožít ji znovu
 
Web o historii a zajímavostech obce Lidice, kterou fašisté za 2. světové války vypálili, srovnali se zemí, muže postříleli, ženy zavřeli do koncentračního tábora a děti, které nedali na převychování za němce, zavraždili.
 
Stránky vytváří s velkým osobním zaujetím syn jediné přeživší z rodiny Horáků (kromě bojového letce, který byl v té době v Anglii a který byl nechtěnou a nezaviněnou jednou z příčin celého neštěstí). OSUD jí daroval život krutou výměnou za život jejího dítěte, které těsně po tragedii porodila a které fašisti okamžitě zabili:-(
 
Neodpustím si tu malé osobní vyznání: s osudem Lidic jsem se poprvé setkal jako kluk, protože pár metrů od chaty mých prarodičů měly chatu poválečné rodiny 3 “lidických žen” (matka a 2 dcery), které přežily koncentrák. Termín lidické ženy jsem dal úmyslně do úvozovek, protože mi v té době nic neříkal. Nicméně velmi brzo mě má zvídavost přivedla k informacím, ale já ve svém klučičím mozečku si nebyl schopen vytvořit ani náznak představy opravdové hrůzy celé té události, už jen představa, že by mě někdo byl schopen odtrhnout a odvléci od mé maminky, mi připadala neskutečná.
Teprve s přibývajícím věkem jsem byl sto, alespoň částečně chápat hrůzy i souvislosti oné události. Každopádně z té doby pramení můj zájem o historii 2. světové války, především pak atentátu na Heydricha, a má celoživotní fascinace osudy, především pak příčinami a důsledky jejich konání, jednotlivců, které nějakým způsobem uchopilo “kolo dějin”.
 
Vřele vám doporučuji návštěvu nejen těchto stránek, ale i samotného památníku obce Lidice.
 
 
www.youtube.com Web plný zajímavých videí z celého světa. Pro ty, kdo mají potřebu, stejně jako já, občas si některá z videí uchovat, jsem vytvořil obrázkový návod, jak si stáhnout video z www.youtube.com.
 
Aviation Fan Club Web sdružení sběratelů propagačních a jiných materiálů leteckých společností a zájemců o historii a současnost letecké dopravy plný zajímavostí a kuriozit.
Je fascinující, sbírání čevo všeho dokáže lidem způsobit tolik radosti.
 
Gympll - nejen historie S kamarády jsme na počátku internetového věku vytvořili multimediální CD o našem středoškolském studiu. Toto CD pak kamarád, když se propustnost internetu stala dostatečná, přetransformoval do internetové verze, která teď již žije samostatným životem.
 
Kožený Hrdla, kapela jak ma být Amatérská (v tom nejlepším slova smyslu, tj. amatérská příjmy, profesionální výkony) kapela, jejíž web vytváří můj kamarád.
 
KUBOVINY Hříšek mého internetového dětství, kdy jsem se pokoušel o ezin a snažil se ho pravidelně krmit informacemi v duchu “objevených amerik” nebo potvrzujících fakt, že “život tropí hlouposti“. Rád se totiž na svět dívám uhly pohledů Monthy Pythonů, Jaroslava Haška, Bohumila Hrabala, ale i Karla Čapka a mnoha dalších.
 
Volejbálek na Kladně Bez aktivního sportování bych asi umřel. Již téměř od nepaměti se na Kladně hraje volejbálek. Rád se ho zúčastňuji a neméně rád ho dokumentuji a glosuji.
 
www.uschovna.cz Šikovná služba, která umožňuje odesílat konkrétním adresátům soubory do velikosti cca 10 MB.
 

Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.