Orientační výsledky

tréninkových jízd neuskutečněného 1. závodu
 
FG ECO Cupu 1/5 Čelákovice 2010

 

na Pardubické minibikeové dráze
 
 

 
Jak jsem již popsal, tento historicky první sdružený závod (FG ECO Cup a RC MOTO GP) na Pardubické minibikeové dráze se měl uskutečnit v neděli 2.5.2010. Bohužel počasí nám nepřálo, a tak byl tento závod zrušen a přesunut o týden později (sobota 8.5.2010) na domovskou dráhu do Čelákovic.
 
Když ale v průběhu dopoledne déšť pomalu ustával, aby posléze i dráha začala osychat, vydala se postupně většina účastníků se svými modely na dráhu, užít si alespoň nezávazného poježdění si, aby tak mj. nepřišla v úplný niveč energie, kterou v pátek investovali “stavěči” do budování empairu a tvorby dráhy :-)
 
A protože se národ rcmodelářský vyznačuje minimálně stejnou, ne-li větší(!), soutěživostí jako Lidstvo samo, byla jen otázka času, kdy Pavel zapne časomíru, takže ti, jejichž model byl vybaven personálním čipem, měli možnost průběžně sledovat jak své dosažené časy, tak se i porovnávat s ostatními :-)
 
Nabízím vám tu tabulku těch absolutně nejrychlejších průjezdů jedním kolem závodní dráhy jako předzvěst toho, co nás očekává tuto sobotu v Čelákovicích :-)
 
 
pořadí jméno čas /s/
1. Pavel Holub 15,926
2. Jiří Tlustý 16,431
3. Tomáš Kupilík 16,970
4. Josef Dušánek 16,993
5. Petr Jirkù 17,315
6. Michal Jaroš 17,474
7. Zdenek Hanzlík 18,373
8. Tomáš Svoboda 24,011
 
 
Sečteno a podtrženo:
 
Nemá smysl dělat z těchto orientačních výsledků žádné dalekosáhlé závěry. Vznikly za nestandardních podmínek, bez závodnického stresu a jedná se o jediný absolutně nejrychlejší průjezd ze zhruba stovky průjezdů každého modelu.
 
Přesto mi to nedá, abych tu alespoň jeden svůj závěr (který je ale spíše jen zbožným povzdechem :-D) nezveřejnil :-) Je škoda, že není fyzicky možné, aby Pavel Holub stejně jako nezištně, ba přímo marnotratně, rozdává své modelářské knowhow, nám mohl třeba i jen drobně trousit :-D zručnost svých pilotujících rukou :-)
 

 

6.5.2010


Co je nového u kamarádů:

RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.