Pozvánka k účasti na závodech


RC Moto GP Čelákovice a FG ECO Cup Čelákovice
 
 

 

V neděli 2.května odstartuje již 3.ročník série závodů RC modelů motocyklů v měřítku 1/5 RC MOTO GP Čelákovice. A současně proběhne i první závod RC automobilů v měřítku 1/5 prvního ročníků FG ECO Cup.
 
Oproti minulým letům letošní ročník těchto závodů s sebou přináší jednu výraznou novinku, která závody této série posouvá do podmínek srovnatelných se světem. Touto novinkou je přemístění dějiště závodů z Čelákovické dráhy určené pro RC modely automobilů v měřítku 1/10 na dráhu pro minibike v Pardubicích, která svými rozměry a svou rozlohou dokonce předčí dráhu v Lipsku (na obrázku máte možnost porovnat rozměry odspoda nahoru dráhy v Čelákovicích, v Lipsku a v Pardubicích)
 

 
 

Motivací k této změně, tj. k vyhledání dráhy srovnatelné s těmi, na kterých se jezdí ve světě, je snaha získat potřebné návyky pro pilotáž modelu na takových drahách a z toho plynoucí naše vyšší šance na lepší umístění v letošním mistrovství světa).
 

 
Tato změna závodní dráhy přitom ale není, jak by se mohlo na první pohled zdát, přínosem jen pro zkušené účastníky závodů RC modelů motocyklů v měřítku 1/5.

Dráha v Pardubicích je ve skutečnosti i příjemným přínosem pro začínající účastníky závodů, majitele standardních RC modelů motocyklů Thunder Tiger, ať poháněných elektromotorem (TT Ducati 999) nebo spalovacím motorem (TT Ducati Desmosedici). Těm umožní lepší uplatnění se než na úzké a zatáčkovité trati v Čelákovicích…

… a pro mnohé tak i zatím neznámou radost ze závodění, kterou nelze získat jinak než právě účastí na závodech. Méně zatáčkovitý charakter dráhy s mnohem širším jízdním pruhem (oproti dráze v Čelákovicích) nabízí větší radost z jízdy i méně zkušeným pilotům, protože mají k dispozici větší prostor pro korekci směru jízdy svého modelu (jízda s modelem se tak blíží podmínkám, na které bývají zvyklí z pojíždění s modelem jen pro radost na rozlehlejším parkovišti).

 
Další významnou novinkou, která je nepřímým důsledkem volby nové dráhy pro závody RC modelů motocyklů v měřítku 1/5, je v úvodu zmiňované spojení se závody RC modelů automobilů v měřítku 1/5 FG ECO Cupu. Souběh obou těchto divácky atraktivních disciplín nabízí hezkou podívanou jak účastníkům jedné nebo druhé kategorie modelů ve volných chvílích, tak možným divákům, kteří si najdou cestu do areálu pardubického minibikeového závodiště.Zvětšit mapu

 

 
Zároveň tato kombinace nabízí účastníkům jedné nebo druhé kategorie modelů možnost, kterou jsme mnozí z nás již využili, zúčastnit se obou závodů, vyzkoušet si tak i druhou kategorii modelů, z nichž každá vyžaduje odlišné pilotní návyky a jejich několikerá záměna během dne tudíž dává šanci těm, kdož se zúčastní obou kategorií současně, prohloubit své pilotní umění.

 
 
Sečteno a podrženo:
 
Nová dráha nabízí nové zážitky, stejně jako nová závodní kategorie (RC modely automobilů v měřítku 1/5 poháněné benzínovými motory). Navíc stavebně technická a závodní pravidla jsou koncipována tak, aby s minimálními možnými investicemi ze strany modelářů, bylo dosaženo jejich maximálního adrenalinového zážitku :-) Jinými slovy, aby o dosaženém pořadí nerozhodovala modelářova “kapsa”, nýbrž jeho ruce :-)
 
Sestavil jsem přehledy všech reálných finančních nákladů pro obě kategorie, takže pokud máte možnost srovnání, nemůžete, než mi dát za pravdu,
 

 
Snad alespoň někoho vás tyto přehledy přesvědčí k aktivní účasti na těchto závodech. Mj. i proto, že s ničím nesrovnatelnou radost ze závodění nelze nijak nasimulovat a lze ji získat právě jen účastí na závodech!
 

Těším se na setkání s vámi v neděli 2.5. v Pardubicích
 
Registrace do 8:30 - zde je přihláška

 

 

21.4.2010

 
 
 
 


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.