Diskuzní fóra


Team Airspeed Tak, jako jsem byl já 22.06.2005 vykázán z diskuzního fóra na RCAUTA.net po té, kdy jsem na jedné z diskuzí vyjádřil a především obhajoval svůj názor, odlišný od víry adminů, byli dne 12.12.2005 dle stejného scénáře z diskuzního fóra RCAUTA.net vyobcováni další lidé. Ti, oproti mně, mají odvahu i sílu provozovat diskuzní fórum.
 
RC eXperience Forum Další parta lidí, která se přestala na diskuzi RCAUTA.net cílit lidsky dobře natolik, že si raději založila vlastní demokraticky vedené diskuzní fórum.
 
tamiyaforum.cz Fórum českého Tamiya Clubu - Další z kvalitních diskuzí, které rád pravidelně navštěvuji.
 
RC auto.sk nejoblíbenější a nejnavštěvovanější diskuzní fórum, které pro mě má hned několik výhod:

  • hovoří se na něm v mých mateřských jazycích - češtině a slovenštině, takže, oproti cizojazyčným diskusním fórům, kde “čtu” především jen obrázky:-D, zde rozumím téměř každému slovu
  • diskuze jsou přístupné komukoli, takže na nich nemám nepříjemný pocit, že se vnucuji, kam nepatřím (míněno “kandrdas” mezi “Mistry”)
  • diskuze jsou věcné, držící se více méně daného tématu, bez osobních invektiv
  • s tím souvisí další, na československém internetu vzácnost - vyslovovaným názorům je nasloucháno - případné omyly jsou vyargumentovávány, nikoli ukřičeny (nebo dokonce mazány), takže se nováček nemusí obávat vznést i dotaz naivní, protože se zde setká s vlídnou shovívavostí a nikoli s přezíravou arogancí.

RCCHAMPIONS.sk Kdysi dobré diskuzní fórum, které se ale nejspíš zhroutilo (nebo bylo napadnuto haskery?), takže teď na něm moc diskuzních příspěvků není.
 
Oproti klasickým diskuzním fórům má ale jednu velkou prioritu a výhodu ve vytváření “RC encyklopedie” - jsou zde shrnuta jednotlivá témata, zbavená tlachavého balastu klasického diskuzního fóra!
 
rcgroups.com Diskuzní fórum, pro mě bohužel, v anglickém jazyce, které se věnuje RC motocyklům, a to včetně mé motokrosové RadioShack Honda CR250R, takže se snažím ve své hlavě oprašovat angličtinu, prohlížím obrázky s vyobrazením různých úprav, ale především přestaveb na pohon spalovacím motorem, který bych chtěl na svém modelu také realizovat.
 
RC-Panzer und Modellbau-World Diskuzní fórum, pro mě opět bohužel, tentokrát ale v německém jazyce, které se věnuje RC tankům, a to včetně mého RC modelu tanku TRUMPETER T-34/85, takže se snažím ve své hlavě oprašovat i němčinu, opět prohlížím obrázky s vyobrazením různých úprav a hledám v nich inspiraci.
 
mojehobby.cz Modelářské diskuzní fórum, kde RC automobilům je věnováno jen jedno všeobecné téma. Je zde možno ale čerpat informace v oblastech, které má automodelářství společné s ostatními druhy modelařiny. Já odsud tu a tam získávám kontakt na lidi, u kterých mám pocit, že dané problematice rozumí, abych k nim vznesl osobní dotaz v “diskuzi online
 
RCAUTA.net Nejnavštěvovanější české diskusní fórum o RC modelech automobilů. Po své nepříjemné osobní zkušenosti s neslušnými a samolibě aroganími tehdejšími adminy tohoto webu a několika nedávnými nedorozuměními se stávajícími adminy (jsou to stále titíž:-D), jsem usoudil, že ho ke svému modelářskému životu nepotřebuji a raději komunikuji na diskuzních fórech, která založili ti, kdož byli podobně jako já z tohoto diskuzního fóra vyštváni.

Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.