Stručné povídání o 4. závodu

 

RC Moto GP Čelákovice 2008
 
 
Také předposlední závod letošní série závodů, který se uskutečnil tuto neděli (31.8.2008) se vyznačoval tradičně slunečným počasím (jsem upřímně zvědavý, jaké počasí nás čeká při posledním závodu v neděli 28.9.2008). Dlužno říci, že sluníčko blížícího se babího léta již nedokázalo ohřát dráhu ku spokojenosti těch, kteří jezdí se svými modely rychle, takže si stěžovali, že jejich pneumatiky jsou chladné a neumožňují jim jet, “jak jsou zvyklí”.
 
My pak, kteří jsme zvyklí jezdit tak, jak nám naše (ne)poslušné ruce dovolí, jsme chladnější dráhu i pneumatiky jako hendikep nevnímali:-)
 
 
Apropo, když už jsme u těch (ne)poslušných rukou. Opět se potvrdilo, že v RC modelařině rozhodují nejprve “ruce” a teprve pak cena modelu (míněno především cena tuningu v něm).

 
Uvítali jsme mezi sebou nového kolegu, který s nijak upravovaným sériovým modelem Thunder Tiger Ducati 999R, a to včetně původního akupacku a RC soupravy, pouze vybaveným závodními pneumatikami, se hned na poprvé umístil v první polovině závodního pole, tj. na 5. místě!
 
Byl bych rád, kdyby tento fakt byl pobídkou i pro další majitele těchto modelů, které od účasti na závodu odrazuje obava, že s neupraveným modelem nemají proti “závodním speciálům” šanci:-) Opak je pravdou!

 

Díky novému kolegovi i účasti Pal’a s jeho spalovákem ze Slovenska se nás sešel rekordní počet 10 závodníků, takže jsme se poprvé stali s 5 nahazovači na trati nezávislými i na pomoci driftařů.
 

 

Atmosféra v depu byla jako vždy dělná.
 
Občas se dokonce zdálo, jako by byla vyhlášena neoficiální soutěž v tom, kdo rychleji rozebere a opět složí svůj model.

Samozřejmě, že o radily, hecíře, ale i pobaveně nezaujaté pozorovate nebyla nikdy nouze.

 
Závěrečné rozdělování pohárů je pro někoho radostí a pro jiného stresem:
 
 
Například Pepína představa, že se nebude moci doma ženě vykázat pohárem, jako důkazem, že byl celý den skutečně na závodě a ne někde jinde, motivovala natolik, že závod opět vyhrál!

 
Nabízí se tu přirovnání k Barboře Špotákové a jejímu osudovému poslednímu pokusu na Olympiádě.
 
Také Pepínovi, podobně jako Barboře, pro jeho plosluněnou povahu jeho úspěch přáli a k jeho úspěchu upřímně blahopřáli všichni jeho soupeři.

 
 

 
 

Ceny byly rozdány, a tak …
  
Nashledanou, tentokrát letos již naposledy,
 
v neděli 28.9.2008!

 

1.9.2008


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.