Weby s RC tematikou


ByPSovy stránky věnované modelu
Traxxas REVO
Web, který svou existencí inicioval vznik mého webu. Zároveň je jeho autor častým účastníkem mých “diskuzi online“, tj. častým objektem mých dotazů

Jeho web navštěvuji pravidelně i proto, že je plný informací o mé budoucí buggynce - Traxxas REVO zatím vede o celou délku před HPI Savage i LOSI Super Truckem. Zvláště v úpravě Revo-crawler rozezvučuje tu pravou strunku ve mně.

Navíc začal nabízet služby v oblasti servisu a také dovoz a prodej modelu Traxxas REVO. Cena, za kterou tento model nabízí, je velmi příznivá a vzhledem k tomu, že neumím nakupovat po internetu v zahraničí, je velmi pravděpodobné, že model koupím právě od něj.
 

KOLMANL.INFO Jak s oblibou o svém webu hovořím jako o modelářské škole mateřské až základní, pak tento web nelze definovat jinak, než modelářskou školou střední až vysokou. Jen lituji, že autor není automobilový modelář, protože bych od něj rád čerpal stejně plnohodnotné informace o modelech aut, jaké poskytuje o modelech letadel. Naštěstí se věnuje i problematikám, které jsou oběma druhům modelařiny společné, a tam si při čtení jeho příspěvků má duše strojaře, která prahne po tom znát co nejvíce “PROČ”, přímo lebedí:-)
 
JH CAR TEAM Spřátelený web RC klubu téhož jména, mj. plný obrázků a rad k modelu Traxxas REVO.
 
RCauto.sk Z mého pohledu nejlepší web s tematikou RC modelů aut na československém internetu plný kvalitních, nejenom technických informací. Jeho admin má nejenom značné modelářské znalosti, podložené dlouholetými praktickými zkušenostmi, ale i dar je srozumitelně formulovat. Zvlášť jeho informace, jak zacházet s modelářským spalovacím motorem by měla, podle mého, patřit do základní “knihovničky” každého modeláře.
 
 
RCCHAMPIONS.sk Další z mého pohledu nejlepší web s tematikou RC modelů aut na československém internetu s neméně kvalitní diskuzí, nadupaný technickými informacemi a soubory (manuály, příručky, tabulky nastavení a pod.) na stáhnutí.
 
Kdysi dobré diskuzní fórum, které se ale nejspíš zhroutilo (nebo bylo napadnuto haskery?), takže teď na něm moc diskuzních příspěvků není.
 
Oproti klasickým diskuzním fórům má ale jednu velkou prioritu a výhodu ve vytváření “RC encyklopedie” - jsou zde shrnuta jednotlivá témata, zbavená tlachavého balastu klasického diskuzního fóra!
 

Modelařina na koleně

Univerzální modelářský web v duchu “Mých objevených amerik” (byl jednou z inspirací při hledání podoby mého webu). Jeho reportáže jsou plné názorných fotografií. Já pak mám velmi rád sekci “Různé”, kde jsou popisovány různé drobné postupy, které zkušení modeláři odbývají jen zkonstatováním, že “to” udělali a o kterých se zmiňuji v úvodním textu svého webu. Web obsahuje ke stažení i řadu plánků, především pro maketáře.
 
LIAZ “Dakar” Tuhle stránku miluji. Autor na ní dokumentuje, jak rozpohyboval hračku mého mládí způsobem, o kterém já jen snil. Je plná roztomilých fotek a videí.
TRF414M Díky článku o špičkovém tuningu RC modelu motocyklu KYOSHO Honda NSR 500 téměř zadarmo, který mi autor dovolil publikovat na tomto webu, a dokonce ho, oproti originálu, doplnil o detailnější informace v duchu “objevených Amerik”, jsem já objevil jeho web. Web, který je sice zaměřený směrem k modelům na elektrický pohon, což je oblast, která mě neoslovuje, ale web, ze kterého čiší, že jeho autor o tom, co dělá, přemýšlí a nenechává si své poznání jen pro sebe - např. popis postupu, jak seřídit přední světlomety modelu mě přímo okouzlil.
RC Simon Web, ze kterého čiší radost z “objevení” RC automodelařiny, kterou já také pociťuji a kterou si jejím sdílením s autorem webu v sobě umocňuji. Navíc je zde k vidění řada videí z drandění s modýlky, a na ty já se rád dívám.
MEDA T-Maxx Web, který navštěvuji ze stejného důvodu, jako web předchozí.
Moje RC modely Velmi zdařilý web kupce mého Xanavíčka, na kterém se mohu s tímto modelem nejenom znovu potkávat, ale dozvídat se řadu zajímavých informací.
RC MODEL TRUCKTRIAL Už sám název webu dává tušit, jaký je jeho obsah. Web je plný informací o akcích, modelech, ale i videí, jak z trucktrialu modelů, tak dospělých náklaďáků
Masters.cz Web, který úspěšně supluje funkci webu RCAUTO.net, plný informací, článků a reportáží o RC modelech aut. Pro mě má jen nevýhodu v tom, že preferuje elektro RC modely aut.
mojehobby.cz Univerzální modelářský web, ze kterého čerpám obecné modelářské informace.
RCAUTA.net Nejnavštěvovanější české diskusní fórum o RC modelech automobilů. Po své nepříjemné osobní zkušenosti s neslušnými a samolibě aroganími tehdejšími adminy tohoto webu a několika nedávnými nedorozuměními se stávajícími adminy (jsou to převážně stále titíž:-D), jsem usoudil, že ho ke svému modelářskému životu nepotřebuji a raději komunikuji na diskuzních fórech, která založili ti, kdož byli podobně jako já z tohoto diskuzního fóra vyštváni.
rcuniverse.com Díky své jazykové nevybavenosti navštěvuji na tomto webu pouze tuto část, plnou videí
radiocontrolzone.com O tomto webu platí to samé, co o předchozím
beatyourtruck.com Web plný fotek a videí offroadů

Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.