“Pětinová” dráha v Pardubicích


 
Rád se definuji jako “ukecaný introvert”, a tak není divu, že zatím nejobtížnější zadání od Pavla Holuba bylo, abych pomlčel o naší výpravě na pardubickou bikeovou dráhu :-D
 
Naštěstí jeho informační embargo je u konce, a tak vám mohu nabídnout tuhle stručnou reportáž z deštivé říjnové neděle loňského roku (11.10.2009).
 
 

Po naší účasti na mistrovství světa 2009 RC modelů motocyklů v měřítku 1/5, které se konalo v Lipsku bylo jasné, že chceme-li získat vyšší šance na lepší umístění v letošním mistrovství světa (to se uskuteční uprostřed letních prázdnin sice dále než je Lipsko, nicméně v pro středoevropana stále přijatelně dostupném Grenoblu ve Francii), bude nezbytné vyhledat dráhu srovnatelnou s těmi, na kterých se jezdí ve světě, protože jen taková dráha nám umožní získat potřebné návyky nezbytné pro pilotáž modelu na takových drahách.
 

Šťastná náhoda tomu chtěla, že jeden z pravidelných účastníků závodů série RC MOTO GP Čelákovice, Karel Pokorný z Pardubic, který je mimo jiné i nadšenec pro minibike, má kontakty na pardubickou minibikovou dráhu.
 
Tady jsem zachytil historický okamžik z 6. závodu loňského ročníku RC MOTO GP Čelákovice, kdy právě vznikalo strategické rozhodnutí část závodů příští sezóny přenést právě na tuto dráhu.Zvětšit mapu

 

Počasí, které nás v neděli 10.11.2009 na dráze uvítalo, bylo veskrze podzimně sychravé - chladno, sluníčko schované za těžkými mraky, ze kterých střídavě pršelo nebo mrholilo… A tak i když jsme měli možnost si po dráze zajezdit se svými RC modely motocyklů, žádné velké poježdění to nebylo - kličkování mezi loužemi a samý smyk. Není divu, že i věčný smíšek Pepíno z toho byl v totální “deprééézi” :-D

 
Zato Pavel Holub, jako správný vizionář, byl ve svém živlu…

 
… ze střechy Karlova auta věštil promoklému hloučku věrných o budoucnosti velkých závodů, jejichž sláva hvězd se bude dotýkati… :-)

 
A protože vedení dráhy se ukázalo být nám příznivě nakloněno, již 2.5.2010 se uskuteční první z letošní série kombinovaných závodů RC MOTO GP Čelákovice a FG ECO Cup 1/5 Čelákovice :-)


 
A že to bude stát za to, o tom mj. svědčí i tyhle dva obrázky - nahoře celkový pohled na dráhu rybím okem od administrativní budovy dráhy. A napravo pak máte možnost odspoda nahoru porovnat rozměry drah v Čelákovicích, v Lipsku a v Pardubicích - troufám si tvrdit, že ta v Pardubicích svými rozměry i svou rozlohou dokonce předčí dráhu v Lipsku, na které se konalo loňské mistrovství světa RC modelů motocyklů v měřítku 1/5.

 

5.4.2010

 
 
 
 


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.