24 hodin Le Čelákovice 2008 (videoreportáž)


 
O víkendu 14. - 15.6.2008 se u příležitosti 85. výročí závodu v Le Mans na dráze RC Klubu TJ Spartak Čelákovice uskutečnila absolutní premiéra v České republice závodu inspirovaného svou slavnou předlohou.
 
V čase schodném s “dospělou” čtyřiadvacetihodinovkou v Le Mans, tj. 14.6. 2008 v 15:00 hodin, a to způsobem v duchu původní, neuvěřitelně dlouhé tradice své předlohy, byl odstartován vytrvalostní nonstop závod RC modelů aut na 24 hodin.
 
O pocitech účastníků se můžete dočíst jak na webu organizátora závodu, tak na webu TheamAirspeed, ale nebýt mého syna, následující videosestřihy z této unikátní akce by nevznikly.
 
Naštěstí, na žádost Pavla Holuba, předsedy klubu, inspirátora, ale především vynikajícího organizátora celé akce, nasnímal zhruba hodinový záznam mapující průběh celého závodu. Na mě pak bylo, abych se pokusil tento záznam sestříhat tak, aby “vyprávěl”.
 
Snad se nám se synem podařilo co nejplastičtěji zachytit a vykreslit příjemnou atmosféru, která na dráze a především pak v depu panovala. Konec konců, to už posuďte sami:-)
 
 
 
Jak je mým zvykem, vytvořil jsem sestřihy dva.
 
První, desetiminutová reportáž si klade za cíl nenudit ani ty, které RC modelařina moc nezajímá.
 


 
Druhý, třicetiminutový sestřih je pak určen především těm, kdož se akce zúčastnili, ev. těm, kteří se jako já akce zúčastnit nemohli, přestože chtěli:-)
 
V neposlední řadě je pak určen všem, kteří by rádi alespoň náznakem pocítili strhující atmosféru závodu - oproti předchozímu, nabízí tento sestřih autentické zvuky i, mnohdy bezděčné, “komentáře” účastníků zachycené ruchovým mikronem, přičemž řada z nich má v sobě roztomilý půvab “nechtěného”.
 
Protože YouTube se bránil přijmout sestřih jako celek (byl pro něj “to long”:-D), rozdělil jsem ho na následujících 5 části.
 

 

1. část
 
2. část
 
3. část
 
4. část
 
5. část
 

 

7.7.2008


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.