Ukázky jízdy


RC modelu motocyklu JAMARA
 
 

Oproti modelům GRAUPNER - TAIYO R/C (Suzuki RM250) je tento model vybaven skutečným stabilizačním setrvačníkem v zadním kole, který rotuje více méně nezávisle na otáčkách zadního kola. Jedná se však o hračku, takže značné pasivní odporu způsobují, že při zpomalení jízdy je model stabilizován jen v omezeném časovém úseku.
 
Vliv tohoto rotujícího setrvačníku umožňuje, jak je patrné z videozáznamu, rozjetí modelu z nulové rychlosti, kdy model leží na boku a opírá se o boční opěrky, které nedovolí modelu větší boční náklon, než ten, kdy kombinace třecí síly a akcelerace modelu, dokáže prostřednictvím setrvačníku (zadního kola) model ještě vzpřímit.
 

 
 
Přesto ani tento model nezvládá, jak je patrné z videozáznamu, jízdu na nezpevněném povrchu - nevhodné odpružení (přesněji tlumení) v kombinaci s mohutnými bočními opěrami spíše dříve než pozdějí způsobí, že model jimi o zem “zaškobrtne” a končí jízdu buď kotrmelcem, nebo jen ulehnutím na bok.
 
Takže ani tady nepočítejte s tím, že by model zvládl jízdu na jiném povrchu, než na hladkém (byť s i s většími hrboly) asfaltu, koberci nebo hustém, na krátko střiženém trávníku.
 


 

29.6.2008


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.