Co bylo nového v r.2009

 

 
30.12.2009 - Nabízím další ukázku činnosti mého kamaráda Milana Fügnera. Tentokráte s jeho laskavým svolením tu publikuji jeho film o jeho elektrických samohybech, ze kterého je alespoň náznakem cítit, co je to za úžasného člověka:-)
 

27.12.2009 - Mám kamaráda, kterého snad nejlépe charakterizuje konstatování, že teprve v okamžiku, když odborníci prohlásí, že něco nelze zrealizovat, ho problém zaujme, a on to realizuje:-D Povídání o něm by vydalo na poutavý román. Nabízím vám ukázku jedné z celé škály jeho zajímavých zájmů a činností.

15.12.2009 - RC model závodního speciálu motocyklu PH design PH 09 1/5 je vylepšenou verzí modelu PH 08 a proto pro něj platí ve své podstatě vše, co je zaznamenáno o jeho předchůdci. Podobné je to i s jeho sestavením, jehož návod vám tu nabízím.

15.12.2009 - Bohužel mi opět nebylo dopřáno zúčastnit se dalšího ze série závodů Mini Offroad Čelákovice této zimy :-( S o to větší radostí jsem proto uvítal možnost prohlédnout si netradičně pojatá videa z tohoto závodu, o která se tu chci s vámi se svolením autora podělit a která vnímám, navzdory autorovu velmi stručnému komentáři, jako neokázalou oslavu krásy drah pravidelně vznikajících v čelákovické Sokolovně :-)

8.12.2009 - Tuto sobotu (12.12. - věru magické to datum!:-) ) se uskuteční 3. závod série MiniOffroad v čelákovické Sokolovně. Nemám na svém webu lepší pozvánku, než již minule nabízený příspěvek s obrázky obou lákadel, kterými se závody v čelákovické Sokolovně zásadním způsobem odlišují od konvenční šedi většiny závodů kategorie MiniOffroad, a to nejenom v Česku. Kdo jste tuto dráhu ještě nevyzkoušeli a máte doma nějaký model offroad 1/18 (ev. 1/16), vřele vám návštěvu doporučuji:-)

4.12.2009 - V příspěvku Jak nalepit pneumatiky RC modelu motocyklu doporučuji lepit pneumatiku k disku po částech. Dnes vám poradím, jak pneumatiku přilepit k rátku celou a najednou.

29.11.2009 - V současné době nemám téměř čas na žádnou ze svých zálib, tudíž ani ne na modelařinu:-( Naštěstí myšlení i přemýšlení o věcech kolem mě lze provozovat každou volnou chvilku. A tak tu nabízím své zamyšlení proč se poučovat z úspěchu a ne z neúspěchu

18.11.2009 - Znáte to, máte něco dělat, a tak vás “něco” neustále nutká dělat něco jiného :-D Já se mám věnovat stěhování, ale místo toho se mi hlavou honí “životní moudra” :-D Tady je jedno z nich, o míře radosti, lásky a štěstí

15.11.2009 - mám rád závody Mini Offroad v čelákovické Sokolovně. Bohužel toho 2. v této sezóně se nebudu moci zúčastnit, a tak, abych jako náhradu za sebe získal některého z návštěvníků svého webu, zkoncentroval jsem do svého příspěvku obrázky obou lákadel, kterými se závody v čelákovické Sokolovně zásadním způsobem odlišují od konvenční šedi většiny závodů kategorie MiniOffroad, a to nejenom v Česku. Doufám, že přivedou na dráhu v neděli 21.11. co nejvíce závodníků :-)

11.11.2009 - HOTOVO!, ale nebýt Peti Škalouda, přechod na nový webhosting by asi neproběhl a tenhle web by zůstal viset někde v luftě:-) Peťovi proto směřuji své poděkování:-)

5.11.2009 - započal jsem stěhovat tento svůj web na jiný webhosting, což je kupodivu proces docela náročný a nebýt dobrého a schopného kamaráda, i proces nereálný:-)

29.10.2009 - než se mi podaří uspořádat fotografie i dojmy z 1. závodu letošní série MiniOffroad Čělákovice, nabízím vám ke shlédnutí alespoň videozáznam jedné z finálových jízd kategorie 4WD

25.10.2009 - využil jsem letošní 1. závod MiniOffroad a prohnal po dráze v čelákovické Sokolovně RC modely motocyklů. U Ducati Siverlit Stoner 1/12 vzniklo jedno video a série obrázků. Druhý z nich pak umožnil vznik série fotografiií, ze které je patrné, jak úspěšný skokan a letec je model motocyklu Anderson M5 1/5.

Také jsem konečně sestříhal video z drandění na zahradě s RC modelem motocyklu Anderson M5 1/5.

22.10.2009 - konečně jsem se dostal k tomu, sepsat své první dojmy z RC modelu motocyklu Ducati Siverlit Stoner 1/12. Tenhle model je důkazem, že technologický pokrok a důvtip konstruktérů maže rozdíl mezi hračkou a “skutečným” modelem. A pro pobavení jsem ještě přidal porovnání pilotních stylů mé čtyřleté vnučky a jednoho ze závodníků letošní série závodů RC modelů motocyklů v měřítku 1/5 RC MOTO GP Čelákovice.

3.10.2009 - díky laskavosti Jirky Nováčka jsem měl možnost vybalit z krabice a důkladně si osahat jeho nový RC model silničního motocyklu v měřítku 1/8 VENOM GPV-1. A tak, než najdu čas “přetavit” své pocity do povídání o prvních dojmech z modelu, nabízím vám alespoň jeho technická data.

1.10.2009 - dokončil jsem povídání o posledním závod série závodů RC modelů motocyklů RC MOTO GP Čelákovice 2009

28.9.2009 - žijeme v divné době, kdy se anekdoty stávají realitou. Znáte tu, jak se náhle zastaví motor automobilu, ve kterém jedou obchodník, technik a IT? Svou zkušenost jsem sepsal v příspěvku co dělat, když auto nechce nastartovat.

27.9.2009 - dostal jsem na testování RC model offroad motocyklu Anderson M5 v měřítku 1/5, a tak jsem na svůj web umístil alespoň jeho technická data.

26.9.2009 - velmi rychle jsem přijal za své, že standardní plechové kontakty konektorů dodávaných v modelech a velmi často i s akupacky mají značný odpor a nahrazuji je “pozlacenými” konektory typu banánek zdířka.

23.9.2009 - nabízím popis, jak jsem si vyrobil odvalující se “padáky” (ochranné rámy) svého RC modelu motocyklu PH 08 v měřítku 1/5.

21.9.2009 - nabízím vám postup, jak jsem opravoval kotouč přední brzdy svého RC modelu motocyklu PH 08 v měřítku 1/5

16.9.2009 - dnešní bezostyšný výrok p. Klause, že příčinou zmatku není nekvalitní, resp. zmetkovitá práce Parlamentu, ale že za to může Ústavní soud, mě přiměl k napsání úvahy Jaký prezident, takový stát …

12.9.2009 - v příspěvku úprava spon k přichycení karoserie popisuji, jak si na nich vyrobit poutka, jsou-li spony příliš titěrné pro vaše prsty :-)

6.9.2009 - i po první opravě přestala fungovat, a tak musela následovat druhá oprava poškozené kabeláže personálního čipu.

27.8.2009 - konečně jsem sepsal povídání o 5. závodu RC Moto GP Čelákovice 2009, který se konal v neděli 23.8.2009 a který se tak trošku nesl v duchu dozvuků mistrovství světa RC modelů motocyklů v měřítku 1/5.

23.8.2009 - jako doplněk příspěvku jak určit modul ozubeného kola jsem přidal příspěvek jak určit modul ozubeného kola v “PITCH”, ve kterém nabízím kromě vysvětlení a matematického vyjádření i přehlednou převodní tabulku:-)

21.8.2009 - Firma Thunder Tiger, jako hlavní sponzor Mistrovství světa RC modelů motocyklů 2009 v Lipsku ho využila pro promotion svého nového revolučního modelu. Proto jsem mu věnoval samostatný příspěvěk. A na konec celé série z MS vám nabízím příspěvek Kaleidoskop, aneb co mě zaujalo na MS:-)

20.8.2009 - Sada příspěvků na téma MS se pomalu blíží ke konci a tak mezi posledními přidávám i poněkud intimnější výpověď o tom, jak jsme žili na Mistrovství světa RC modelů motocyklů v Lipsku:-)

Aby se mi lépe psalo o slavnostním zahájení MS, oprášil jsem svou úvahu Život je hra(?)!

19.8.2009 - Někdy je fotka dramatičtější než film, a tak kromě dvou filmových záznamů nabízím i fotogalerii exhibice RC vrtulníku.

18.8.2009 - Ve dnešní sérii příspěvků o MS jsem přidal povídání o tom jaká byla naše cesta na MS, o těch, co nejsou moc vidět, ale bez nichž by to nešlo těžký život mechanika a snažil jsem se sdělit nejen to, jak jsme trénovali, ale i to, jak jsme závodili.

17.8.2009 - Dopřál jsem si radost popisem drobného Zdeňkova žertíku v příspěvku “Nejkurióznější model” a, aby se mi lépe vysvětlovalo, proč se mi tak líbilo na lipské dráze, publikuji tu svou starou úvahu o tom, co je to štěstí:-)

16.8.2009 - Povídání o tom, co se na Mistrovství světa RC modelů motocyklů 2009 v Lipsku dělo, se mi začíná rozrůstat tak, že i já v něm ztrácím přehled, a tak, abych se v něm jednak dokázal zase orientovat, a hlavně proto, aby ho pak vůbec někdo dočetl do konce :-D, začínám ho cupovat na menší příspěvky. Prvním z nich je seznámení s modelem, který vyhrál soutěž o ten nejkrásnější na MS.

Jak je patrné z mého stručného popisu onroad dráhy MRC Klubu, na kterém probíhaly závody MS, můžeme našim lipským kolegům jen závidět :-)

To nejhezčí, co jsem na MS zažil, byl volný trénink. Není proto divu, že jsem se pokusil popsat jak volný trénink na mistrovství světa RC modelů motocyklů vypadal :-)

13.8.2009 - Depo MS bylo obrovským zdrojem inspirace. S jeho laskavým svolením vám tu nabízím k nahlédnutí obrázky, které nafotil Pavel Hanzel.

9.8.2009 - Účast na MS s sebou přinesla tak velkou žeň obrázků (jen jejich zpracování mi zabralo tolik času), že představa, že bych měl pohlídat, aby se v závěrečném “co se do povídání nevešlo” použité snímky neopakovaly, mě odradila natolik, že vám tu nabízím všechny obrázky bez ladu a skladu.

5.8.2009 - Svým pomalým připojením k internetu se mi dnes podařilo protlačit záznam alespoň kousku ukázky závodu RC modelů automobilů v měřítku 1/5, kterým je určena dráha klubu MRC Leipzig e.V., na které probíhaly závody mistrovství světa RC modelů motocyklů.

Přidal jsem druhou v pořadí ze 4 exhibicí vyšší pilotáže RC modelu vrtulníku. Při třetí exhibici v pořadí šel pilot RC modelu vrtulníku při jeho pilotáži natolik nadoraz, že si při jednom z letů “hlavou dolů” škrtnul listy rotoru o dráhu. A tak, i když není od úplného začátku, nabízím vám záznam i tohoto letu.

4.8.2009 - Díky pomalému připojení na internet z chaty (mám dovolenou) se výrazně zpomalily i mé možnosti publikování především videí na webu. Jako první vám tu zatím nabízím ke shlédnutí záznam 2. finálové jízdy v kategorii Superbike na mistrovství světa RC modelů motocyklů v měřítku 1/5 2009 v Lipsku. Večer jsem přidal záznam 3. finálové jízdy, který je svým způsobem oslavou pilotního umění Paolo Ognibene z firmy Nova Faor.

27.7.2009 - Konečně jsem dokončil povídání o 4. závodu série RC Moto GP Čelákovice 2009 a pro blížící se MS RC modelů motocyklů jsem si předpřipravil stránku pro online reportáž.

17.7.2009 - V rámci příprav svého modelu pro MS RC modelů motocyklů jsem se pustil do výroby příchytek horní kapotáže. Využil jsem této úpravy k vymezení polohy pružiny “krku”.

16.7.2009 - Na webu Online RC jsem objevil další obrázky a video o závodu 24 hodin Le Čelákovice 2009 a přidal jsem je na stránku věnovanou tomuto závodu.

15.7.2009 - mastnotu, kterou z okolního vzduchu na čelní sklo automobilu strhávají kapky deště, stěrače obvykle během chvilky z vnější strany skla rozetřou do tenké vrstvičky, která činí přední sklo hůře průhledným:-( Od mládí používám jednoduchý trik, jak tomu alespoň na čas zabránit, který jsem popsal v příspěvku jak zvýšit účinnost stěračů automobilu.

13.7.2009 - Pro zlepšení funkce řízení svého RC modelu motocyklu PH 08 jsem provedl úpravu krku řízení, kterou jsem učinil v rámci příprav své účasti na MS 2009.

9.7.2009 - Když vám model neopostojí (což je u jednostopého RC modelu motocyklu standardní chování:-D), tehdy se vyplatí použít jednoduchý montážní stojánek.

8.7.2009 - Na vlastní kůži jsem si ověřil, jak popisuji ve svém příspěvku, jak zásadní vliv má závlek předního kola na chování RC modelu motocyklu!

6.7.2009 - Konečně jsem dal dohromady první dojmy z RC modelu VS tank PRO 1/24 ve verzi airsoft T72 M1 Green, který umí střílet airsoftovým střelivem - plastovými kuličkami o průměru 6 mm, přidal video záznam jeho střelby a doplnil o jeho údaje technická data VS tanků PRO.

4.7.2009 - Na stránce věnované 24 hodin Le Čelákovice 2009 jsem přidal odkaz na video reportáž v pořadu AUTOSALON TV PRIMA.

3.7.2009 - Jak to spolu souvisí kanystr a pohár z dobytčího rohu se můžete dočíst v mém příspěvku Jak vylévat tekutinu z kanystru.

1.7.2009 - V neděli 28.6.2009 se konal další závod letošní série závodů RC MOTO GP Čelákovice. Nabízím vám povídání o tomto třetím závodu.

25.6.2009 - Rozhodl jsem se pro závody Mistrovství světa RC modelů motocyklů vyrobit si nový model. Výrobu, či úpravu jednotlivých komponent budu postupně popisovat v příspěvku Stavba modelu pro MS. Pro začátek jsem vybavil zadní kyvnou vidlici blatníkem zadního kola.

22.6.2009 - Jako vše, co je geniálně jednoduché a prosté, se stane geniálně jednoduchým a prostým v okamžiku, když na to někdo přijde. Jako příklad může posloužit situace, kterou jsem popsal v příspěvku Jak odměřit přídavek oleje do benzínového dvoutaktu.

19.6.2009 - Přidal jsem popis opravy vytrženého oka zadní pružící jednotky RC modelu motocyklu PH Design PH 08 1/5 a s tím související náhradou originální pružiny pružinou z modeli Traxas REVO.

16.6.2009 - Letošní “čtyřiadvacítky” (24 hodin Le Čelákovice 2009) jsem se nezúčastnil, takže o jejím průběhu vím jenom z doslechu. Protože ale vyhledávače přivádějí na mé stránky ty, kteří by se rádi dozvěděli i seriózní informace, rozhodl jsem se zařadit na svůj web postupně odkazy na stránky s líčením průběhu závodu jeho skutečnými účastníky :-)

14.6.2009 - V Lipsku se v termínu od 30.7. do 2.8.2009 koná mistrovství světa RC modelů motocyklů. A protože je ve třídě Stockbike zatím celkem 30 přihlášených, řekl jsem si, že nabídka být nejhůře 30. na světě se neodmítá :-D, tak jsem se přihlásil. A jelikož účast na tomto mistrovství světa je nejenom sama o sobě jednou velkou zatím neobjevenou Amerikou, ale současně i příslibem objevování množství drobných i větších objevených Amerik, počínaje přípravou a stavbou mého “mistrovského speciálu” a reportáží o samotném mistrovství světa konče, založil jsem při té příležitosti samostatný blok příspěvků.

9.6.2009 - Shodou okolností teď, kdy se mi v hlavě rodila úvaha o “mé formě” optimismu, jsem se pustil do čtení hry Karla Čapka “Věc Makropulos” a v její předmluvě jsem si přečetl “svou” úvahu napsanou brilantně tak, že já bych těžko našel lepší formulace.

7.6.2009 - Díky startovním boxům, které pro tento seriál závodů vyrobil kolega Zdeněk Hanzlík, se ve finálových jízdách 2. závodu 2. ročníku RC MOTO GP Čelákovice 2009 historicky úplně poprvé uplatnil společný start modelů. Ten první jsem zachytil na video a nabízím vám ho ke shlédnutí.

4.6.2009 - Jak praví stará lidová moudrost: nejlepší škola je škola života, jen to školné bývá často příliš vysoké :-) V mém případě jsem platil “školné” v podobě hrozby, že součástka v ceně řádu korun mi málem zničila personální čip v hodnotě cca 2.500 Kč. Aby někteří z vás nemuseli zaplatit podobné “školné”, sepsal jsem své zkušenosti v příspěvku jak opravit poškozenou kabeláž personálního čipu.

1.6.2009 - Konečně jsem dal dohromady povídání o 2. závodu RC Moto GP Čelákovice 2009 a přidal fotogalerie ze série závodu RC MOTO GP Čelákovice 2009 Jirky Nováčka a Zdeňka Hanzlíka.

25.5.2009 - Přestože by se mohlo zdát, že lepení pneumatik RC modelů motocyklů se nijak neliší od obecného postupu lepení pneumatik na disky kol modelů, námaha i teplota, které jsou vystaveny pneumatiky, ale především pak jejich spojení s diskem, vyžaduje dodržení několika zásad, kterým se věnuji ve svém dnešním příspěvku.

20.5.2009 - Vzhledem k tomu, že mezi nejnavštěvovanější stránky na internetu patří ty, které ukazují nahé tělo, rozhodl jsem se zvýšit návštěvnost svého webu zařazením následujících dvou obrázků :-D

16.5.2009 - Proč mají zdravotnické poplatky tak fatální dopad na českou politickou scénu? Protože suma 30Kč je příliš velká, takže překročila “bod mizejícího zájmu”, jak o tom píši ve své úvaze na toto téma.

11.5.2009 - Rok se s rokem sešel a 3. května 2009 se uskutečnil první závod RC modelů motocyklů v měřítku 1/5 již 2. ročníku RC Moto GP Čelákovice. Přináším vám tu pár osobních postřehů a kupu obrázků z tohoto závodu.

9.5.2009 - Jsem vyznavačem hesla, že v jednoduchosti je krása. Startovní boxy pro RC modely motocyklů, které popisuji ve svém příspěvku a které vyrobil kolega Zdeněk Hanzlík pro sérii závodů RC MOTO GP Čelákovice, dokonale naplňují právě toto heslo.

27.4.2009 - Zdeněk Hanzlík, jeden z návštěvníků mého webu a kolega ze série závodů RC MOTO GP Čelákovice, mi poslal i své řešení omezení zdvihu zadní vidlice RC modelu motocyklu Thunder Tiger Ducati 999R 1/5, které vám tu opět nabízím, jako možnou inspiraci.

Přidávám pozvánku ke shromáždění u Památného stromu Lidické hrušně, které se uskuteční v sobotu 16. května 2009 ve 14. hodin.

22.4.2009 - V příspěvku Jak odlepit pneumatiku z disku nabízím pár svých osobních zkušeností s touto činností.

14.4.2009 - U RC modelu motocyklu, především v měřítku 1/5, je důležité omezit spodní polohu zdvihu zadní kyvné vidlice, protože v případě absence takového omezení hrozí až poškození modelu. Zdeněk Hanzlík, jeden z návštěvníků mého webu a kolega ze série závodů RC MOTO GP Čelákovice, mi poslal své řešení, které vám tu nabízím, jako možnou inspiraci.

10.4.2009 - Základní vlastností modelářů je hravost, přesto mnozí nemají rádi hračky. Já si vyzkoušel RC mini auto buggy za 380 Kč a přesvědčil se, že ne všechny hračky jsou zatracení hodné :-)

7.4.2009 - Stáří s sebou nese kromě jiného jak únavu paměti, tak i zvýšenou nemocnost, což může být vražedná kombinace, protože ztratí-li člověk přehled o tom, zda si v danou chvíli již vzal svůj příslušný příděl prášků, či nikoli, hrozí, že se buď předávkuje nebo naopak nevezme prášky žádné. V příspěvku Jak uhlídat užívání léků nabízím jednoduchý způsob, jak ztrátu paměti eliminovat. :-)

4.4.2009 - Při mých toulkách minulostí jsem narazil na článek Socialistický realismus v architektuře, u kterého mě zaujaly především tendenční popisky u doprovodných fotografií. Nedalo mi to, abych je zde neuvedl :-)

27.3.2009 - Nabízím povídání o posledním, 6. závodu Mini Offroad Čelákovice 2008/2009.

26.3.2009 - V souvislosti s karoserií pro mé MiniInferno v podobě “Volhy” VB a skutečností, že mladším kolegům modelářům to nic neříkalo, nachystal jsem blok příspěvků o Sboru národní bezpečnosti a s tím související ukázky socialistické cenzury.

20.3.2009 - Chtěli byste si natrénovat, jak se zachovat, když s automobilem spadnete do vody? Redaktoři časopisu Svět motorů Vojtěch Měšťan a Ota Šafek to v roce 1975 udělali za vás:-)

9.3.2009 - Je narození dítěte nemoc? Alespoň v době mého mládí se tak na to lékařská věda dívala. Zmiňuji se o tom v kraťoučkém zamyšlení nad tím, že dítě je ta nejlepší hračka na světě

8.3.2009 - Nabízím svůj “objev” proč se mi nezobrazovaly obrázky, na které jsem odkazoval ze souboru sidebar.php při přechodu WordPressu, pomocí kterého provozuji svůj web, z verze 2.6 na verzí 2.7.

1.3.2009 - Smrt kamarádovy ženy mě přivedla k zamyšlení o věcech posledních i k formulaci tří přelomů lidského života z hlediska kolektivních setkávání. A protože o příspěvky nijak veselé, pro odlehčení jsem si zavzpomínal na to, jak jsem si dal vlastní koš.

25.2.2009 - Nabízím povídání o 5. závodu Mini Offroad Čelákovice 2008/2009, ve kterém jsem mj. akcentoval účast příslušnic něžného pohlaví na něm:-).

Navíc jsem jsem si po delší době opět pohrál s výkonnostním porovnáním modelů 4WD a 2WD. Z výsledků je patrné, že do jisté úrovně závodnické zručnosti, a tudíž pro začátečníky zcela jednoznačně, je zcela lhostejné, jakým typem modelu závodí.

25.2.2009 - Na základě příznivé odezvy návštěvníků svého webu na kompilát výroků o manželství jsem oprášil svou starou úvahu, ve které jsem se pokusil pojmenovat 3 pilíře kvalitního vztahu.

22.2.2009 - Vnučce se blížily 4. narozeniny a mně bylo jasné, že nemohu porušit svou pověst dědečka “všeuměla”. Nabízím tu stručné povídání, jak jsem na koupený dort vytvořil marcipánový reliéf pohádkové postavičky medvídka Pů.

Výsledek svého snažení jsem pak položil na holou želatinu a málem jsem, stejně jako tomu bylo u marcipánového potahu dortu polomakety, o svůj výtvor přišel, což mi umožnilo objevit další “ameriku”, jak zabránit, aby se fondán-marcipán nerozpustil.

19.2.2009 - Jakkoli já si svůj život mimo manželství představit nedovedu (ale stejně tak např. svůj život bez automobilu), jsem si vědom (stejně jako s těmi automobily), že manželství, jako většina lidských vynálezů, je proti Přírodě, odmítám sílítí celosvětovou mediální kampaň, která bohužel úspěšně utvrzuje v myslích lidí záměnu obsahu pojmu “láska”, místo “mít rád” toho druhého, “zamilovaností” do toho druhého, stejně jako obsah pojmu “manželství”, místo “vzájemné spolupráce” s tím druhým, potřebou toho druhého “vlastnit”:-( Vytvořil jsem proto kompilát výroků o manželství, které dle mého co nejlépe vystihují a popisují tyto pojmy.

14.2.2009 - Dělal jsem pro kamaráda přepisy na DVD rodinných filmů z doby jeho dětství nafilmovaných jeho rodiči. A při vypalování konečné kompilace na nosič jsem si uvědomil “objevenou Ameriku”, jak zvýšit jistotu, že vypálené video DVD kromě PC přehrají i stolní DVD přehrávače.

10.2.2009 - Zvoní spalovacím motorům v RC modelech aut hrana? V pátek 6.2.2008 navštívil autor spřáteleného webu revo.byps.cz Petr Škaloud výstavu Toy Fair v Německém Norimberku. Na jeho reportáž zaměřenou na novinky u Traxxasu odkazuji proto i ze svého webu.

4.2.2009 - Rychle přiskoč, nahoď, ale nerozšlápni! Takhle stručně by se dala charakterizovat činnost nahazovačů při závodech RC modelů automobilů nebo motocyklů. Pro ty, koho zajímá více, jsem se rozepsal o těžkém a nevděčném údělu nahazovače.

28.1.2009 - Ve svém povídání o 4. závodu letošní série Mini Offroad Čelákovice jsem se tentokráte zaměřil na jeden z typických prvků závodů čelákovické série Mini Offroad, který jsem na svém webu již několikrát zmiňoval, a tím je vztah k dětem.

24.1.2009 - K úvaze Goebbels si nejspíš kdesi v pekle potměšile mne ruce, aneb stokrát opakovaná lež se stává pravdou mě vyprovokoval včera ve večerním zpravodajství TV NOVA zahlédnutý obsáhlý zpravodajský šot o znojemské učitelce, která byla prezentována jako údajná pornoherečka.

22.1.2009 - K vnoučkovým 2. narozeninám jsem se rozhodl udělat mu dort ve tvaru hlavního hrdiny filmu Auta (Cars) “Bleska McQueena”. Ke tvorbě tohoto dortu jsem přistoupil jako modelář a pojal jsem ho jako polomaketu.

V rámci výroby tohoto dortu-polomakety jsem mj. objevil díky webu dortydortikydorticky “Ameriku” o tom, jak zabránit vzniku škraloupu na chladnoucím pudinku :-)

15.1.2009 - Miluji reakce a výroky dětí, které díky tomu, že vznikají na základě menšího množství “vstupů” a zkušeností, jejichž počet bývá úměrný věku dítěte, bývají jednak mnohem pregnantnější, než u dospělých jedinců, ale velmi často v sobě skrývají humor přemýšlivých klaunů a intelektuálních komiků:-) Nabízím jednu ukázku “ze života”

12.1.2009 - Rozepne-li se vypínač regulátoru a nesepne váš mozek, požádejte někoho, ať jedno z toho sepne za vás!:-D Nabízím vám 3 možná řešení problému s uvolněným vypínačem nejenom modelu Thunder Tiger ZK-2/ZT-2

6.1.2009 - Vánoce jsou dneškem oficiálně u konce, a tak nabízím popis postupu, jak likviduji vánoční stromek.

4.1.2009 - Můj nový fotoaparát zaznamenává videa ve formátu MOV, ve kterém je nedokáži zpracovávat. A protože asi nejsem sám, kdo je nebo bude postaven před tento problém, popsal jsem, jak převádím videa ve formátu MOV na AVI nebo MPEG já.

A tak i u mě nastala situace, která občas potká snad každého uživatele PC, kdy z nějakého důvodu potřebuje vyzkoušet nějaký neprověřěný software, ev. ho jednorázově použít. Nabízím vám popis toho, jak postupuji při zkoušení takového neověřeného software.

1.1.2009 - Pro milovníky jedné stopy a potencionální zájemce o účast v letošním seriálu závodů RC modelů motocyklů RC MOTO GP Čelákovice 2009 mám příjemnou zprávu - Pavel Holub letos opět vyrobí malou sérii mírně inovovaného RC modelu motocyklu PH Design PH 09

Autor spřáteleného webu
Modelařina na koleně

mě vyzval, ať si vytvořím ikonu svého webu. Tady je: , a pro ty z vás, kteří byste chtěli umístit odkaz na své stránky, je tady její zdrojový text..

 


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.