RC moto Suzuki RM250


Ukázky jízdy a fotogalerie různých pozic figurky jezdce RC modelu motocyklu GRAUPNER Suzuki RM250
 
 

Také krabice tohoto modelu se stejně jako krabice jeho menší sestry hrdě chlubí, že k “trvalé” stabilizaci modelu je model vybaven “GYRO” technologií.
 
Za tímto bombastickým názvem se ale opět skrývá jen klasický setrvačník tvořený mohutným kovovým prstenecem pod pneumatikou zadního kola a znamená to, že model je stabilizován pouze při jízdě dostatečnou rychlostí.
 
Dlužno říci ale, že tento větší model má mírný přebytek výkonu i rychlosti, takže ho neohrozí jak drobné zpomalení v důsledku např. najetí na překážku nebo úmyslným ubráním “plynu”.
 
Tento přebytek výkonu dokonce umožňuje, jak je patrné z videozáznamu, rozjetí modelu z nulové rychlosti, kdy model leží na boku a opírá se o boční opěrky, které nedovolí modelu větší boční náklon, než ten, kdy kombinace třecí síly a akcelerace modelu, dokáže prostřednictvím setrvačníku (zadního kola) model ještě vzpřímit.
 

 
 
Přesto ani tento model nezvládá, jak je patrné z videozáznamu, jízdu na nezpevněném povrchu - nevhodné odpružení (přesněji tlumení) v kombinaci s mohutnými bočními opěrami spíše dříve než pozdějí způsobí, že model jimi o zem “zaškobrtne” a končí jízdu buď kotrmelcem, nebo jen ulehnutím na bok.
 
Takže ani tady nepočítejte s tím, že by model zvládl jízdu na jiném povrchu, než na hladkém (byť s i s většími hrboly) asfaltu!
 


 

5.5.2008

 
 
 
 

Nečekanou přehršel radosti a zábavy mi přinesla figurka jezdce, kterou lze od modelu oddělit a která má množství kloubů, které ji umožňuji nastylizovat do nepřeberného množství reálných pozic.
 

A to nejenom na stroji (viz. galerie obrázků na konci příspěvku), kdy zvláště při jízdě to působí příjemně věrohodně, ale i mimo něj, díky mechanizmu umožňujícímu zasunout příchytky do boty.
 

Pro potěchu oka jsem díky tomu mohl vytvořit následující galerii obrázků s různě nastylizovanou figurkou jezdce.
 
Musím přiznat, že jsem se u toho “vyřádil”. Mým celoživotním koníčkem jsou filmy a vždy mě vzrušovaly filmy animované, takže jsem jich amatérsky i pár vlastních vytvořil. “Hra” s figurkou mi tuto činnost velmi příjemně evokovala:-)
 
Např. pamětníkům mého věku by mohla být tato pozice jezdce povědomá - takto jsme jezdívali, coby teenejdři na dvousedadlové Jawě 20 před cca 40 lety, abychom dali najevo, že jsme “drsní frajeři”!:-D Tj. zadek na napnutých nohách bylo třeba umístit na zadní část sedačky patřící spolujezdci a uvolněně se nahrbit dopředu, přičemž k “dobrému tónu” patřilo mít na čele nasazeny brýle proti slunci:-D

 

6.5.5008


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.