Ukázky jízdy


RC modelu motocyklu GRAUPNER Suzuki RM250
 
 

Také krabice tohoto modelu se stejně jako krabice jeho menší sestry hrdě chlubí, že k “trvalé” stabilizaci modelu je model vybaven “GYRO” technologií.
 
Za tímto bombastickým názvem se ale opět skrývá jen klasický setrvačník tvořený mohutným kovovým prstenecem pod pneumatikou zadního kola a znamená to, že model je stabilizován pouze při jízdě dostatečnou rychlostí.
 
Dlužno říci ale, že tento větší model má mírný přebytek výkonu i rychlosti, takže ho neohrozí jak drobné zpomalení v důsledku např. najetí na překážku nebo úmyslným ubráním “plynu”.
 
Tento přebytek výkonu dokonce umožňuje, jak je patrné z videozáznamu, rozjetí modelu z nulové rychlosti, kdy model leží na boku a opírá se o boční opěrky, které nedovolí modelu větší boční náklon, než ten, kdy kombinace třecí síly a akcelerace modelu, dokáže prostřednictvím setrvačníku (zadního kola) model ještě vzpřímit.
 

 
 
Přesto ani tento model nezvládá, jak je patrné z videozáznamu, jízdu na nezpevněném povrchu - nevhodné odpružení (přesněji tlumení) v kombinaci s mohutnými bočními opěrami spíše dříve než pozdějí způsobí, že model jimi o zem “zaškobrtne” a končí jízdu buď kotrmelcem, nebo jen ulehnutím na bok.
 
Takže ani tady nepočítejte s tím, že by model zvládl jízdu na jiném povrchu, než na hladkém (byť s i s většími hrboly) asfaltu, koberci nebo hustém, na krátko střiženém trávníku.
 


 

5.5.2008


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.