Úprava konektorů


 
Velmi rychle jsem přijal za své, že standardní plechové kontakty konektorů dodávaných v modelech a velmi často i s akupacky mají značný odpor a nahrazuji je “pozlacenými” konektory typu banánek zdířka. Součástí balení páru kontaktů byly i smršťovací bužírky (ty byly pro mě nádhernou “objevenou Amerikou”, proto jim věnuji samostatnou kapitolku).
 

 

Z počátku jsem, abych zabránil přepólování a učinil tak připojení akumulátoru blbovzdorné, použil na akumulátoru i regulátoru kombinaci obou konektorů, tj. “samice” i “samečka”. Na tento článek jsem narazil, až když jsem měl vše poprvé pospojováno, a tak mě potěšilo, že mě má intuice vedla správným směrem (akupack mínus sameček, plus samička), jen jsem zvolil vzhledem k délce protikabelů v modelu, opačnou délku vývodů, a tak mám oba mínus kabely krátké a plus kabely dlouhé, takže v modelu nedojde ke kýžené délkové kompenzaci - už můj dědeček říkával: “dvakrát měř, jednou řež!”

 
Vývoj ale nezastavíš, a tak existence LiPoly akumulátorů v tuhém obalu, které jsou vybaveny pouze konektory “samičkami”, nejenom mě přiměla osadit kabely regulátoru konektory “samečky” a naopak ostatní akumulátory (viz. na obrázku akupack LiFe) osadit konektory “samičkami”

 

26.9.2009


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.