Jaký prezident, takový stát …

 
Myslím, že stejně jako dotaz “co bylo dříve - kuře nebo slepice”, trápí lidstvo od okamžiku, kdy feudalismus začal odcházet do “propadliště dějin”, otázka: “je stát takový, jako je prezident, nebo je prezident takový, jaký je stát?” :-D

V rámci svého duševního zdraví jsem se naučil nejenom nenechat se sbírat věcmi, které nemohu změnit, ale naopak se jim smát :-) Ne, že by se mi to dařilo vždycky, ale daří se mi to naštěstí relativně často, takže jsem se mj. smířil i s tím, že vrcholní politici v Česku nenesou zodpovědnost za své zmetky a navíc poslanci, jako zákonodárci, dokonale naplňují scénu z filmu “Šíleně smutná princezna”, kdy král poruší svůj zákaz smíchu, za který byl právě potrestán jeden z jeho poddaných, a vypadá to, že i jemu bude vysázeno “pětadvacet”, zasáhne pohotově ceremoniář výrokem, že “dle paragrafu jedna se zákony vyhlášené Vaší milostí nevztahují na Vaši milost!”. Občas, když poslouchám, jak některý z poslanců v médiích obhajuje třeba to, že oproti normálním smrtelníkům nemají nemocenskou krácenou a berou v nemoci plný plat, vyloženě slyším pana Záhorského, který v onom filmu hrál krále, jak se zadostiučiněním zkonstatuje: “No OVŠEM! To by Naše milost BRZY dokralovala!” :-D

Nicméně občas mi to nedá (to když je v médiích, jako teď, příliš velká koncentrace politiků, kteří mi, převážně znuděně, dávají najevo svým pohrdáním a plácáním nesmyslů, že mě mají za blce a jak jsem na ně krátký - mají pravdu, nakonec mi nezbude, než některé z nich stejně ve volbách zvolit :-D) a tak, místo, abych nad vším mávnul rukou, mám potřebu vyslovit svůj názor :-) V tomto případě byl tou “poslední kapkou” dnešní bezostyšný výrok p. Klause, který jakoby po jeho návštěvě patolízal p. Paroubkovi (ten arogantně Ústavnímu soudu vyhrožoval po té, co ten rozhodl o oprávněnosti stížnosti poslance Melčáka na nekvalitní práci Parlamentu, že “se bude třeba podívat na pravomoci Ústavního soudu”), že příčinou zmatku není nekvalitní, resp. zmetkovitá práce Parlamentu, ale že za to může Ústavní soud.

I když je možné, že mnohem více mě vybudila devótnost novinářů, kteří jako poddaní v Andersenově pohádce o králových nových šatech, místo aby naplno řekli, že “král je nahý”, mlčeli nebo se dokonce tvářili, jako by p. Klaus měl pravdu. Okamžitě, jakmile jsem jeho výrok uslyšel, se mi totiž vybavila analogie ze života nás, kteří žijeme v “podhradí” a nedalo mi to se nepodělit o tuto analogii s návštěvníky svého webu :-)

Pokud totiž někdo z nás v zaměstnání vyrobí zmetek, který je příčinou následných velkých škod, pak se těžko najde někdo z managementu podniku, kdo by v našem zájmu místo nás obvinil z těchto škod kontrolora, který náš výrobek vyhodnotil jako zmetek. Naopak, využijí zákonnou možnost a pokud usoudí, že nešlo z naší strany o sabotáž, ale jen o prostou nedbalost, předepíší nám zaplatit 4 násobek našeho platu na úhradu škod.

A to je také moje doporučení, jak postupovat s likvidací alespoň části milionových škod, v důsledku toho, že se díky zmetku, který vzešel z rukou poslanců Parlamentu, předčasné volby nekonaly - místo inkasování odstupného, ať naopak zaplatí každý z těch, kteří hlasovali pro poslancem Melčákem úspěšně napadnutý zákon, 4 své platy! :-)

16.9.2009


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.