Úprava spon k přichycení karoserie

Čas nezastavíš:-) Tahle úprava spon byla překonána úpravou, kterou popisuji zde, ale není důvod, tento příspěvek nezachovat, protože i “jen” takováto úprava spon je oproti neupraveným sponám přínosem:-)

TeamLosi Micro-T Stadium Truck RTR (LOSB0230)
 
 
Jeden z příznivců mého webu mi nabídl svou úpravu spon k přichycení karoserie, která výrazně usnadňuje manipulaci s nimi. A protože jsem ji začal s úspěchem používat i na “Losince”, předkládám ji i vám.
 
 
Nazdar Honzo, právě jsem si prošel Tvé nejnovější články na webu, a řekl jsem si, že se podělím o své řešení problému s obtížným nasazováním a sundáváním sponek kastle. Sice nevím, jak velký rozdíl je mezi sponkami Tvé a mé Losiny, ale i já jsem dříve bojoval s těmi tintítky, kterých je na mém autě hned 7 kousků.

V podstatě nejde o nic jiného, než o ohnutí sponky v kruhové části (viz fotky). Pro pohodlnější nasazování jsem ještě malinko zahnul i tu rozevřenou část směrem nahoru, což taky pomohlo snížit poškozování kolem otvoru v lexanu. Poslední úpravou je jakési poutko z izolepy s výztužnými vlákny, které zajišťuje spíše dobré držení sponky při nasazování. Ne že by se za ně dalo tahat, ale i tak to jde použít.


spona1.jpg

spona2.jpg
Je ale fakt, že ta poutka by asi snížila sexappeal Tvé Losinky (hlavně když jsou tak zasviněná od ježdění venku).

Jinak samotné zahnutí sponek funguje skvěle, protože je v podstatě jakoby vyškrábneš nehtem.

Pokud by to šlo pořád příliš ztuha, tak stačí sponky jen zlehka roztáhnout.

Petr Kopřiva   


spona_losi.jpg
 
 
Sečteno a podtrženo:

Jak je patrno z obrázku, poutka “Losince” moc na sexappealu neubrala, ale manipulaci s poutky (i když pro “Losinku” stačí obyčejná isolepa), ve spolupráci s přihnutím jejich ok, výrazně usnadnila.
 

28.1.2007
 

Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.