Lipská dráha (MRC klub)


Mistrovství světa RC modelů motocyklů 2009 - Lipsko
(RC-Bike Worldchampionship 2009 Leipzig)

 
  
 
 
Naše první kroky, ještě uprostřed noci, hned po příjezdu do kempu v areálu MRC klubu, vedly na dráhu, která i za svitu měsíce působila úchvatným dojmem, kterýžto dojem se ve dne ještě více prohloubil.
 

 

Dráha pro nás byla ohromující i svými rozměry (je určena pro modely aut v měřítku 1/5) - její nejužší místo odpovídá zhruba nejdelšímu úseku čelákovické dráhy (ta se vejde na plochu lipské dráhy, jak je patrné z této dvojexpozice, cca 3x). Celková délka je 360m (ideální stopa 333m) a šířka asfaltového koberce s mírně klopenými zatáčkami je 5-5,5m. Jakmile jsme ale její rozměry zvládli, nemohli jsme se jí nabažit - jízda po ní je opravdu radost.

 
Tady si neodpustím tichý povzdech nad tím, že našim lipským kolegům nelze než jejich areál závidět :-) Kromě onroad dráhy pro modely 1/5 a kempu je jeho součástí i dráha offroad.

 
Navíc, jak je patrné z přiložené mapy, celý areál je součástí komerční zóny, což jednak dává vysvětlení jeho prostorové velkorysosti, ale zároveň dává záruku, že nikomu nebude vadit hluk spalovacích motorů, a to ani v nočních hodinách. Důkazem toho byl i páteční noční závod modelů automobilů v měřítku 1/5, který byl součástí doprovodného programu MS.
 

Zvětšit mapu

 

16.8.2009


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.