Co bylo nového v r.2007

 

 

29.12.2007 - Konečně jsem “přetavil” své pocity z prvního závodu RC automobilů, kterého jsem se aktivně zúčastnil do relativně:-D stručného povídání.

25.12.2007 - Mám rád výrok, že optimismus je vidět věci tak, jak jsou, pak se nikdy nemůžete zklamat:-D A tak, jakkoli může má úvaha o jednom z tajemství, jak prožít spokojený život někomu připadat příliš ponurá, vnímám jí z mé strany (a jako takovou jsem jí i psal) jako jednoznačně optimistickou.

15.12.2007 - Také třetí ze série zimních závodů RC modelů mini stadium/monster trucků Thunder Tiger ZT-2/ZK-2 (1/18 2WD), vyhlášené a pořádané v sezóně 2007/2008 RC klubem TJ Spartak Čelákovice nevyvrátil fakt, že standardní modely ZT-2/ZK-2 v cenové relaci cca 2.650,-3.000,- Kč jsou na koberci co do rychlosti srovnatelné s 2 až 3x dražšími téměř neomezeně “vytuněnými” čtyřkolkami. Jen ho posunul, jak ukazuje porovnání nejrychlejšcíh průjezdu kola, v tom smyslu, že to platí až od jisté míry (ne)šikovnosti jezdce.

10.12.2007 - Třetí závod čelákovické série závodů 1/18 offroad byl i mým prvním v životě. A zatímco své první dojmy z toho zatím stylizuji a porovnání výsledků dvoukolek mini stadium/monster trucků Thunder Tiger ZT-2/ZK-2 se čtyřkolkami vytvářím, sestříhal jsem o víkendu 2 videa, jak kompletní reportáž, tak “třešničku na dortě” v podobě řady atraktivních extrémních skoků modelů, ke kterým došlo spontánně po skončení závodů. To vše jsem pak poskládal s několika fotografiemi do jakési reportážní koláže.

20.11.2007 - Ani druhý ze série zimních závodů RC modelů mini stadium/monster trucků Thunder Tiger ZT-2/ZK-2 (1/18 2WD), vyhlášené a pořádané v sezóně 2007/2008 RC klubem TJ Spartak Čelákovice zatím nevyvrátil pro někoho možná i překvapivou skutečnost - porovnání výsledků opět potvrzuje, že standardní modely ZT-2/ZK-2 v cenové relaci cca 2.650,-3.000,- Kč jsou na koberci co do rychlosti srovnatelné (ne-li rychlejší - 1 kolo trati opět absolutně nejrychleji projel model ZT-2/ZK-2) s 2 až 3x dražšími téměř neomezeně “vytuněnými” čtyřkolkami.

15.11.2007 - Jako inspiraci před blížícími se vánocemi k tomu, co darovat svému dítěti nebo partnerovi pod stromeček jsem vyčíslil náklady na účast s RC modelem Thunder Tiger ZK-2/ZT-2 1/18 2WD MINI MONSTER/STADIUM TRUCK RTR v sérii závodů organizované v sezóně 2007/2008 RC klubem TJ Spartak Čelákovice. Potvrdilo se tak, že především pro ty, kteří bydlí v Praze a okolí v dosahu PID (Pražské integrované dopravy), je nejenom finančně výhodné se závodů zúčastňovat, ev. přímo s tímto modelem s RC modelařinou začínat.

11.11.2007 - Pokračuji v popisu tuningových činností na svém modelu ZK-2. Tentokráte o

1.11.2007 - Jakkoli jsem se domníval, že se svými modely si budu jezdit jen pro radost, tj. že se nebudu zúčastňovat závodů, nakonec svůj model ZK-2 přeci jenom chystám pro účast v Čelákovické sérii. Nejčastěji přitom demontuji hnací jednotku a zadní nápravu, proto jsem popisu “technologického postupu” (tím míním způsobu, jak to dělám já, protože variant je několik) věnoval samostatný příspěvek.

24.10.2007 - První ze série zimních závodů RC modelů mini stadium/monster trucků Thunder Tiger ZT-2/ZK-2 (1/18 2WD), vyhlášené a pořádané v sezóně 2007/2008 RC klubem TJ Spartak Čelákovice ukázal zajímavé a pro někoho možná i překvapivé výsledky - porovnání výsledků ukazuje, že standardní modely ZT-2/ZK-2 v cenové relaci cca 2.650,-3.000,- Kč jsou na koberci co do rychlosti srovnatelné (ne-li rychlejší) s 2 až 3x dražšími téměř neomezeně “vytuněnými” čtyřkolkami.

21.10.2007 - v sobotu 20.10.2007 se v tělocvičně čelákovické Sokolovny konal první ze série zimních závodů (kalendář i propozice najdete na webu RC klubu TJ Spartak Čelákovice) mini stadium/monster trucků Thunder Tiger ZT-2/ZK-2. Nabízím vám tu video a pár fotografií z této akce.

18.10.2007 - V rámci přípravy svého ZK-2 na zimními závody - kalendář i propozice najdete na webu RC klubu TJ Spartak Čelákovice), jsem narazil na pro někoho možná “objevenou Ameriku” (jako tomu bylo kdysi u mě), jak nasadit kola s pneumatikami se šípovým vzorkem.

14.10.2007 - Přestože mám připraveno mnoho materiálu (např. o úpravách ZK-2 před blížícími se zimními závody, dostal jsem se jen k tomu, shrnout své zkušenosti jak vyladit podvozek RC modelu motocyklu.

A protože jsem svou povahou “táta-máma”, velmi se mě dotýká průběh aféry s výměnou dětí, zaměněných v třebíčské nemocnici, kvůli návratu jednoho z nich jeho genetickému “otci”, a to na úkor jak obou holčiček, tak i jejich skutečných rodičů (obou matek a otce té druhé). Vyhledal a “oprášil” jsem proto článek “Kdo je skutečný rodič”, který jsem před cca 7 lety napsal do Neviditelného psa, jako reakci na tehdy uzákoňovaný nový zákon o rodině, aniž bych tehdy tušil jakým také způsoben a jak brzy se mé obavy naplní.

15.9.2007 - Objevil jsem vynikající a jednoduchý freeware, který dokáže video z Youtube nejenom stáhnout, ale i převést do “rozumného” formátu (avi nebo mpeg). přičemž umí stahovat videa z mnoha serverů (nejenom Youtube), jejichž seznam se neustále rozšiřuje. Jmenuje se VDownloader a tady najdete můj stručný popis jak na to.

 
10.9.2007 - Mé dovolenové “hraní” si s mými modely mi přineslo mnoho “objevených amerik”, takže je toho tolik, o čem bych rád psal. Ale podovolenový nával práce a nedostatek času mi v tom brání. Tak jsem si dopřál jen krátké povídání o tom, jak lze elektroniku modelu chránit před prachem a vlhkem.

 

1.9.2007 - Strávil jsem dovolenou se svou dvaapůlletou vnučkou - byly to krásné chvíle, ale ze zamýšleného jsem téměř nic neudělal a ještě méně jsem z udělaného zvládnul zdokumentovat pro tento svůj web. 
A tak tu zatím teď nabízím pár poznatků z provozu RC modelu motocyklu Thunder Tiger Ducati 999R:

 

20.8.2007 - Nastoupil jsem dovolenou, a tak si plnými doušky užívám svých “hraček”. Dnes bych se s vámi rád podělil o ukázky (video a fotografie) i poznatky z jízdy RC modelu v měřítku 1/18 2WD MINI MONSTER TRUCKU RTR Thunder Tiger ZK-2

10.8.2007 - Pořídil jsem si novou “hračku”, RC model v měřítku 1/18 2WD MINI MONSTER TRUCKU RTR Thunder Tiger ZK-2, a to přímo v duchu Hanzlíkovy role ve filmu “Slavnosti sněženek” - No, NEKUPTE to! Za TY peníze! Ten model opravdu poskytuje za minimum peněz kupu radostné “muziky”. Intenzity té z TeamLosi Micro-T Stadium Truck 1/36 sice nedosahuje, ale limitně se k ní blíží.

Jak je mým zvykem, nashromáždil jsem co nejvíce informací, včetně manuálů, v technických datech modelu a popsal své první dojmy, zkušenosti a pocity, které vpodstatě platí i pro sesterskou modifikaci tohoto modelu 1/18 2WD MINI STADIUM TRUCKU RTR Thunder Tiger ZT-2

29.7.2007 - V duchu “tradice” se mi poslední, třetí díl “stručného”:-D povídání o principech a fyzikálních zákonitostech jízdy a ovládání RC modelů motocyklů rozrostl na příspěvky tři. A tady tady jsou:

Autor spřáteleného webu
Modelařina na koleně
mě vyzval, ať si vytvořím ikonu svého webu. Tady je: , a pro ty z vás, kteří byste chtěli umístit odkaz na své stránky, je tady její zdrojový text..

 


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.