Ideální základ pro (polo)makety vrtulníků


RC model mikro vrtulníku PiccoZ
 

 
Bytelná a současně i jednoduchá nosná konstrukce vrtulníčku PiccoZ se přímo nabízí k tomu “obalit” ji nějakým hezčím “kabátem”, než je ten od výrobce. Konec konců, důkazem toho jsou i nabízené profesionální modifikace.Já se s tu vámi hodlám pro inspiraci podělit o polomaketu vytvořenou jedním z návštěvníků mého webu, a to včetně jeho drobné úpravy originálního modelu, která ho ale velmi změní a udělá z létajícího “delfína” na pohled skutečný vrtulník.

 
… Ja doma poletujem s Easy Copter V6 ( to je ten čo má iba jednu Lipolku na pohon ), doniesol som si ju z Model Hobby a s tou nie sú problémy.
 
K mojej prestavbe Picco Z - žial iné foto nemám ani nevlastním, aj ta čo som poslal je keď som ho už odstrojil - bol krajší ako je ta tých fotkách. Mal som niekedy aj hore na hriadelli ďaľšie ložisko.
 


Maketa je urobená z EPP hrúbky 3 mm (to je tá hmota čo predávajú pod názvom napr. Potpron - to je firma Potensky z Prahy ale aj iné názvy sú používané.)
 
Na pôvodné Picoo Z som urobil nové lyže (tie rybie plutvy som odrezal).
 
Lyže sú urobené z vnútra bowdenu ktorý sa používa ako tiahlo u RC modelov. Lepené sú sekundovým lepidlom. V mieste lepenia je prevŕtaný otvor do lyží a stojiny sú navlečené na cca 5 mm dlhé kúsky oceľovej struny o priemere 0,3 mm (napr. z lanka používaného na upútané modely).
 
P.S. žlté pásky na pomocnom rotore robia vrtuľník menej citlivým na riadenie.
 
Na obrázku tiež vidno horné ložisko urobené z dvoch kúskov plastu s drážkou , ktoré sú proti sebe navlečené na hriadeľ rotora.

7.1. a 15.1.2008


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.