Reportážní koláž ze třetího ze série zimních závodů


RC modelů mini stadium/monster trucků Thunder Tiger ZT-2/ZK-2 (1/18 2WD), vyhlášené a pořádané v sezóně 2007/2008 RC klubem TJ Spartak Čelákovice.
 
 
Tak je tu další reportáž ze série zimních závodů, který se tentokrát konal v sobotu 8.12.2007 v tělocvičně čelákovické Sokolovny. Shodou okolností, jak píši jinde, to byl i můj absolutně první závod v životě. Důsledkem mj. je i to, že video o závodu samém je obsažnější.
 

 
Kromě velice chutného oběda v příjemném prostředí, který byl zahrnut v ceně startovného, jsem navíc z účasti vytěžil ještě jedno video, kdy někteří účastníci vytvořili ze dvou nejvyšších překážek jednu, absolutně nejvyšší, a zkoušeli, co jejich modely vydrží. Vydržely všechny a všechno!:-)
 
A úplně nakonec jsem přidal ještě jedno video ze spřáteleného webu RC Auta (nezaměňovat, prosím, s RCAUTA.net). Pro mě osobně má o jeden půvab “navíc”, a to v tom, že se na něm mohu vidět, což je pro mě, který se skoro celý život pohybuje za hledáčkem kamery, veliká vzácnost:-)

 


 
Nutno říci (a je to patrné i z videozáznamu), že dráha díky neutuchající invenci Pavla Holuba zraje jako víno. Roste nejenom její jezdecká krása a přitažlivost, ale také její náročnost - poprvé v této sérii umožnila čtyřkolkám využít výhody jedné hnané nápravy “navíc”;-).
 
Před slíbeným závěrečným videem opět přidávám pár fotografií. Nejsou opět nic moc, protože baterie v přídavném blesku vydržela jen pár úvodních žánrových snímků v depu, takže auta na dráze jezdila v pro fotoaparát šeru čelákovické Sokolovny příliš rychle - některá se dokonce ocitala v blízkosti rychlosti nadsvětelné, takže u nich nastával přechod do naddimenzionálního prostoru:-D
Příjemným prvkem závodu je okamžitá dostupnost náhradních dílů, takže lze nejenom opravit závodem poškozené díly, ale i, jak je opět patrné z videozáznamu, vyladit např. doposud zešišatělá kola:-D
 
 
 
 
 
Dokonalá souhra členů řídícího střediska přispívá k neméně dokonalému průběhu závodu
Nakonec byly rozdány poháry a medaile vítězům
 
 
 
Přičemž mě nejvíce potěšilo, že se nezapomnělo ani na juniory:-)
 
Před slíbeným závěrečným videem jako “předkrm” nabízím ještě dva obrázky “maxiskoků” - ve videozáznamu jich budete moci zahlédnout přehršel!:-)
 
 

 
 
A úplně nakonec přidávám, jak jsem slíbil v úvodu, video ze spřáteleného webu RC Auta (nezaměňovat, prosím, s RCAUTA.net)
 

 

 

10.12.2007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.