Demontáž hnací jednotky a zadní nápravy


RC modelu Thunder Tiger ZK-2/ZT-2 1/18 2WD MINI MONSTER/STADIUM TRUCKU RTR
 

 
 
Protože je potřeba při řadě činností při údržbě i tuningu modelu odmontovat zadní nápravu nebo hnací jednotku, věnuji popisu “technologického postupu” (tím míním způsobu, jak to dělám já, protože variant je několik) samostatný příspěvek.
 

 
Komplet hnací jednotky včetně zadní nápravy (ramena + “parohy”) je k podvozku přichycen čtyřmi páry šroubů

Protože vždy zapomenu, který pár šroubů je kratší, tak i pro sebe tu uvádím, že je to pár č. 2

 
šrouby z páru č. 1 postupně prochází podvozkem, držákem krytu motoru (ZT-2/ZK-2), jehož součástí je i nárazník (ZK-2), úchytem kyvných ramen polonáprav a závitem ve dně skříně převodovky.
 
šrouby z páru č. 2 postupně prochází podvozkem, úchytem kyvných ramen polonáprav a závitem ve dně skříně převodovky.
 
šrouby z páru č. 3 a páru č. 4 (na dalším obrázku je jeden z nich z jiného úhlu pohledu označený šipkou) jsou k tvarovanému vybrání v podvozku připevněny “parohy”, které jsou na třetím obrázku.
 
Nenechte se zmást asymetrickým uchycením pružících jednotek - použil jsem obrázek, kterým jsem si pro sebe dokumentoval možné varianty z hlediska kinematiky polonáprav pro “vyladění” podvozku pro snazší zdolávání “pokliček” na dráze.

 

Z uvedeného je patrné, že pro demontáž jen hnací jednotky stačí povolit šrouby párů 1 a 2, přičemž je potřeba skříň převodovky uvolnit od “parohů”, což je tak trošičku “oříšek” a vyžaduje to trpělivost, zvláště při zpetné montáži - šroub, a především matice jsou obtížně přístupné. Mně se osvědčil postup naznačený na obrázku, tj. použít trubkový klíč, který je součástí dodávky modelu, stejně jako imbusový klíč.
Rozumné je zahájit tím, že odmontuji kryt motoru/nárazník, jak je patrné z obrázků.
 
A současně uvolnit kabely od regulátou k motoru rozpojením nožových konektorů, které by bylo nejspíš rozumné nahradit “zlatými”.

 

1.11.2007


Co je nového u kamarádů:  • Žádné novinky nejsou dostupné.
RC.305
RC.305 - stránky věnované RC autům, scale a expedicím.